dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Wybór kotła kondensacyjnego

    Witam

    Proszę o poradę jaki kocioł gazowy wybrać i dlaczego?

    Rozważam dwie opcje (choć nie jedyne):

    Junkers Cerapur Compact

    https://www.junkers.pl/produkty/kotl...r-compact.html

    lub

    Termet Ecocondens Gold Plus

    https://www.termet.com.pl/pl/produkt...s-gold-plus/63

    Ogólnie przyzwyczajony do Junkersa i nie zawiedziony trwałością wolałbym kupić Junkers'a. Jeśli chodzi o Termet'a to jakoś nie jestem przekonany do polskich produktów (choć słyszałem, że wnętrzności to, w zdecydowanej większości identyczne podzespoły).

    Za Termetem przemawia jedno.....Opcja 20kW..Mam tutaj na myśli przepisy, które pozwalają przy mocy kotła do 21kW "wypuścić" rurę "z plastiku" na zewnątrz, w poziomie (na wysokości min. 50cm od podłoża do bodajże 2 metrów lub bez ograniczeń. A mam około 2 metrów aby wyjść na podwórko). Takie rozwiązanie zdecydowanie zmniejszyło by koszty inwestycji (wypuszczenie przez komin nierdzewki...U mnie ok. 8 metrów to zupełnie inne koszty).

    Dodam, że montaż nowego kotła jest, w starym domu, nie występuje również o żadne dotacje (raczej nikt mi nie będzie zaglądał do kotłowni, ale pomimo byłbym wówczas, w zgodzie, z przepisami).

    Kolejną sprawą jest moc kotła. Obecny Junkers ZW 20KE posiada moc nominalną 20 kW (fabrycznie skręcony na 14kW- info, z instrukcji. nie wiem jak jest odkładnie u mnie ustawiony. W każdym razie wystarcza. Powierzchnia ok. 90-100 m2.

    Więc taki Ecocondens 20kW by wystarczył i dlatego biorę pod uwagę wersję 20kW, a nie 25kW (Cerapur to 24kW). Przy okazji rozumiem, że Ecocondensy 20kW i 25kW to identyczne konstrukcje różniące się tylko mocą?

    Kolejną sprawą jest wytwarzanie ciepłej wody użytkowej, w obecnym kotle: 7-23kW (zazwyczaj korzystam, z jednego kranu, który jest oddalony od kotła o ok. 3-4 metry właściwie, w pionie, z piwnicy. Na ciepłą wodę czekam dość długo ok. 30-40 sekund)

    Jeśli chodzi o kocioł Termeta o mocy 20kW nie wiem jaką ma on wydajność wytwarzania ciepłej wody (na stronie producenta nie ma takiej informacji), czy jest to ok. 20 kW czy może nieco więcej np. 21-23kW. Chodzi mi o to czy "wydoła"...Czy jeśli ma tylko 20kW to będzie sporo gorzej niż, w obecnym kotle czy też podobnie (technologia się zmieniła). Tak jak wspomniałem obecny ma 23kW (i taka moc mi wystarczy, choć zapewne przy 25kW byłaby szybciej ciepła woda).

    Czy ktoś posiada info na temat mocy dla c.w.u dla kotła Termet Ecocondens Gold 20kW?

    I ogólnie który kocioł wybrać? Co "za...Co "przeciw"? I jak mają się przepisy do mocy kotła?

    I jeszcze jedno....Czy, w przypadku zakupu Temeta nie trzeba będzie przerabiać obecnej instalacji,aby podłączyć Nowy kocioł (podejrzewam, że Junkers pozostaje bez zmian)?

    Dodam, że wolę kocioł, z minimalną "ilością" elektroniki (zbędne mi sterowanie poprzez internet, instalacja wyłącznie grzejniki).
    Ze względu na opinie itd. Wybrałem pomiędzy tymi kotłami, ale jeśli ktoś może polecić coś dobrego innej marki to jestem otwarty na propozycje (w szczególności gdyby to był kocioł o mocy ok. 16-20kW dla C.O. i ponad 23kW dla CWU.
    Budżet: ok. 4000zł

    Instalacja: Rury PPR; Grzejniki: Convector (Miedż-Alu).

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Lepiej przez ścianę nie puszczać, bo może zawilgotnieć od pary ze spalin. Ciekawe czemu poziomo można z plastiku a pionowo musi być kwasówka? daj plastik i bedzie tanio.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    A rozważałeś może urządzenia naszej firmy? Jeszcze dziś mamy promocję na kotły kondensacyjne Vitodens 100-W, a w niej 5 lat gwarancji gratis.

    Tak czy inaczej, zachęcam do złożenia zapytania ofertowego. Nasi specjaliści dobiorą urządzenie niezobowiązująco i bezpłatnie specjalnie do Twojego domu. Warto to zrobić choćby dla samego porównania ofert.

    Możesz też poszukać firmy partnerskiej w swojej okolicy, wpisując w sieci sprzedaży swój adres lub kod pocztowy.

    Zapytanie ofertowe możesz złożyć TUTAJ
    Sieć sprzedaży możesz sprawdzić TUTAJ
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cardano8

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    106

    Domyślnie

    Ja mam puszczone przez ścianę poziomo, i po roku użytkowania żadnych śladów na elewacji nie ma.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony