dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Styropian pod podłogowe - eps 100 czy grafit

    Proszę o radę, rozważam eps 100 np autro czy knauf, zacząłem sie zastanawiać nad lambda 30 grafit: https://www.swisspor.pl/termoizolacj...0-dach-podloga i pytanie o warstwy, w sumie 16cm, wykonawca mówi od dołu patrząc 4+4+8 a może 6+4+6, prosze o pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sasparella Zobacz post
    Proszę o radę, rozważam eps 100 np autro czy knauf, zacząłem sie zastanawiać nad lambda 30 grafit: https://www.swisspor.pl/termoizolacj...0-dach-podloga i pytanie o warstwy, w sumie 16cm, wykonawca mówi od dołu patrząc 4+4+8 a może 6+4+6, prosze o pomoc
    Ja kupowałem termoorganike gold 0,36 biały. Najtwardszy styropian eps100
    Zależy co masz aktualnie na podłodze. Wg projektu miałem 20 cm izolacji. Finalnie układałem 6+5+10
    W pierwszej warstwie ukryłem peszle od elektryki. Na tej warstwie została wykonania instalacja cwu i ukryta w styropianie 5cm. Na górę poszła płyta 10cm.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ryba007 Zobacz post
    W pierwszej warstwie ukryłem peszle od elektryki. Na tej warstwie została wykonania instalacja cwu i ukryta w styropianie 5cm. Na górę poszła płyta 10cm.
    Czemu CWU lepiej izolujesz od zimniejszego gruntu, niz ciepłej podłogi?

    IMO nie ma sensu robienie trzech warstw - dwie podobne (ewentualnie druga odrobinę cieńsza). Pod rury i peszle wycinanie lutownicą.

    To, czy jak największa lambda, to zależy od kosztu kWh. Przy prądzie 16cm to mało - więc dawałbym jak najlepszą lambdę. Przy PC oszczędności groszowe, więc bym na to nie patrzył. Wszystko można dokładnie policzyć - czy dołożenie x zł na lepszą lambdę która się przełoży na y kWh/r kosztujących z zł zwróci się w 10, 50, 100 lat czy może nigdy i ocenić, że taka stopa zwrotu nam odpowiada. A może je dołożyć gdzie indziej i stopa zwrotu będzie większa.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Czemu CWU lepiej izolujesz od zimniejszego gruntu, niz ciepłej podłogi?

    IMO nie ma sensu robienie trzech warstw - dwie podobne (ewentualnie druga odrobinę cieńsza). Pod rury i peszle wycinanie lutownicą.
    Pod rurkami cwu mam 6 cm, nad rurkami 10 cm.
    Przyjąłem założenie, że rurki mają być mniej więcej w połowie grubości izolacji.

    Kilka warstw do wygoda w układaniu. Nie wyobrażam sobie jednocześnie bruzdowania od spodu dla peszli i od góry dla cwu.
    Łatwiej jest docinać cieńsze płyty i dosuwać do rurek.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ryba007 Zobacz post
    Pod rurkami cwu mam 6 cm, nad rurkami 10 cm.
    Przyjąłem założenie, że rurki mają być mniej więcej w połowie grubości izolacji.
    4cm różnicy to dosyć daleko od połowy -a to trochę nie logiczne izolować CWU lepiej od strony, która ma >20* niż tej, co ma <10*.

    Cytat Napisał Ryba007 Zobacz post
    Kilka warstw do wygoda w układaniu. Nie wyobrażam sobie jednocześnie bruzdowania od spodu dla peszli i od góry dla cwu.
    Łatwiej jest docinać cieńsze płyty i dosuwać do rurek.
    Mozna jeszcze łatwiej?

  6. #6

    Domyślnie

    U mnie jest na parterze płyta fundamentowa, mam peszle od elektryki wys o 3 cm oraz rury woda 4cm, Zastanawiam się czy nie dać pierwszej warstwy styropianu np 6 cm zyby wystawał nad rurki, rurki zasypię perlitem albo styrobeton. Na piętrze mam styropian 5cm i też są niżse peszle, wykon mówił żeby dać styropian 3cm + 2cm.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony