dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sz.JohnDeere

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Chwalibożyce
    Kod pocztowy
    55-200
    Posty
    1

    Domyślnie Dobór PC powietrze/woda z zasobnikiem CWU nie koniecznie wbudowany , do nowego domu

    Witam.
    Chciałbym kupić PC ale kompletnie na tym się nie znam , przedstawiciele dzwonią i każdy ciągnie w swoją stronę... Dom pow.uzyt. 153m2 + garaż z kotłownia 49m2 (ogrzewany do +8C) , zasobnik CWU dla 3/4 osób . Proszę o pomoc i porady .

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jakie OZC?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sz.JohnDeere Zobacz post
    Witam.
    Chciałbym kupić PC ale kompletnie na tym się nie znam , przedstawiciele dzwonią i każdy ciągnie w swoją stronę... Dom pow.uzyt. 153m2 + garaż z kotłownia 49m2 (ogrzewany do +8C) , zasobnik CWU dla 3/4 osób . Proszę o pomoc i porady .
    Gdybys miał dokladne i rzetelne ozc, to wybór byłby latwiejszy i co najwazniejsze prawidłowy jezeli chodzi o moc pompy. Bez tych obliczen to jak napisałes kazdy ciągnie w swoja stronę

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sz.JohnDeere Zobacz post
    Witam.
    Chciałbym kupić PC ale kompletnie na tym się nie znam , przedstawiciele dzwonią i każdy ciągnie w swoją stronę... Dom pow.uzyt. 153m2 + garaż z kotłownia 49m2 (ogrzewany do +8C) , zasobnik CWU dla 3/4 osób . Proszę o pomoc i porady .
    Jedyny sposób, aby nie wtopić kasy w bezsensowne rozwiązanie to... POZNAĆ SIĘ NA TYM!!!
    Czytaj, czytaj, szukaj, czytaj...
    Tylko... - nie ofertówki a informacje ogólne - co to jest PC, jak działa, jakie są rodzaje...
    Jak idziesz na targ jakiś po warzywa to wybierasz te, które oceniasz jako DOBRE.
    Zrób to samo z PC.
    Znajdź tyle informacji, aby móc OCENIĆ ofertę.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Gdybys miał dokladne i rzetelne ozc, to wybór byłby latwiejszy i co najwazniejsze prawidłowy jezeli chodzi o moc pompy. Bez tych obliczen to jak napisałes kazdy ciągnie w swoja stronę
    W ciemno zakładasz badziew PC-PW ?
    CZEMU?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.191

    Domyślnie

    Ok!
    OZC robisz dobrze Ty.
    A ja robię bardzo dobre pompy ciepła - gruntówki.
    Moja firma (ta z którą współpracuję) oferuje je z montażem, dolnym źródłem i gwarancją.
    Także z BUFOREM, gdzie PRZEPŁYWOWO grzana jest CWU.
    I wtedy nie ma nawet miejsca na rozważania o legionelli w zasobniku ciepłej wody...
    Da się?
    - No da!

    Radzić można tylko MĄDREMU księciu!!!
    DLATEGO RADZĘ - zmądrzej!
    SAM najlepiej wybierzesz KOMU dać swoją kasę.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Ok!
    OZC robisz dobrze Ty.
    A ja robię bardzo dobre pompy ciepła - gruntówki.
    Moja firma (ta z którą współpracuję) oferuje je z montażem, dolnym źródłem i gwarancją.
    Także z BUFOREM, gdzie PRZEPŁYWOWO grzana jest CWU.
    I wtedy nie ma nawet miejsca na rozważania o legionelli w zasobniku ciepłej wody...
    Da się?
    - No da!

    Radzić można tylko MĄDREMU księciu!!!
    DLATEGO RADZĘ - zmądrzej!
    SAM najlepiej wybierzesz KOMU dać swoją kasę.

    Adam M.
    Jakby gruntówki były w cenie PC PW to każdy kto ma miejsce by taką brał , nawet ja bo placu dużo w każdą stronę /no prawie bo sad z tyłu /
    niestety wykonanie DZ jest bardzo drogie
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    W ciemno zakładasz badziew PC-PW ?
    CZEMU?

    Adam M.
    Tak ja zawsze zakładam w ciemno, zwykle nie wiem do jakiego domu, z jakimi parametrami, po prostu nie wiem nic o domu w ktorym bede instalował. Biore 2 kostki i rzucam, jezeli suma oczek jest wieksza niz 5 to te sume przyjmuję jako moc pompy. Oczywiescie ze zakladam najwiekszy badziew jaki jest na rynku. Dlaczego tak robie ? bo mam słabosc do badziewia.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    A ja robię bardzo dobre pompy ciepła - gruntówki.
    Moja firma (ta z którą współpracuję) oferuje je z montażem, dolnym źródłem i gwarancją.
    Także z BUFOREM, gdzie PRZEPŁYWOWO grzana jest CWU.
    ..
    Rozumiem ze ta firma dobiera moc pompy najdokładniej jak sie tylko da
    Jezeli chodzi o zasobniki z wezownicą przepływową to owszem czasem takie montuję, ale zdecydowana wiekszosc moich klientów wybiera badziewną wersję zintegrowaną, zwykle z powodu braku miejsca. Ogolnie sie to wpisuje w jeden schemat, badziewna kotłownia bo mała, badziewna pompa, taki komplet.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał e_nygma Zobacz post
    Jakby gruntówki były w cenie PC PW to każdy kto ma miejsce by taką brał , nawet ja bo placu dużo w każdą stronę /no prawie bo sad z tyłu /
    niestety wykonanie DZ jest bardzo drogie
    Tak trzymaj to zwykły naciągacz.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  11. #11

    Domyślnie

    Jeszcze mógłby tu podac przykładową cenę wykonania kotłowni ze swoją wspaniałą gruntówką z całym cudownym osprzętem do przepływowego grzania cwu,plus koszt wykonania dolnego zródła .
    Tak w dwóch wersjach poproszę 7kw i 10kw.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Jeszcze mógłby tu podac przykładową cenę wykonania kotłowni ze swoją wspaniałą gruntówką z całym cudownym osprzętem do przepływowego grzania cwu,plus koszt wykonania dolnego zródła .
    Tak w dwóch wersjach poproszę 7kw i 10kw.
    No nie wiem czy ten gość myśli że tu same nie moki siedzą. Czy grzanie CWU przepływowo to takie skomplikowane.
    Gdzie tylko nowy wątek ten jest i w koło jedno i to samo. Niech gość może poczyta trochę o PC PW bo chyba zatrzymał się i żyje ponad dekadę wstecz a raczej w końcówce XXw.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar LukaszP66
    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Tuliszków
    Kod pocztowy
    62-740
    Posty
    329

    Domyślnie

    Kosztorys jest na ich stronie internetowej ,żródło z pompą 7kw montaż plus zasobnik 33 tys .
    U mnie za całość 10 kw plus przygotowanie pod chłodzenie pasywne bez zasobnika około 40 tysi .
    Pozytywnie zaskoczyła mnie forma umowy ,bardzo przejrzyście ,czarno na białym ,jest faktyczne 10 lat gwarancji .

  14. #14

    Domyślnie

    No i dlatego ludzie wolą PW, 7kw z zasobnikiem ,buforem na gotowo to koszt 22tys brutto to jeszcze 11tys zostaje na PV.
    A co w przypadku jak ktoś ma 10m2 dzialki za domem to z odwiertami zrobi za 33tyś?Jaka gwarancja na wydajnosc DZ ?

  15. #15

    Domyślnie

    Sory trochę mnie ponioslo z tymi 22tys.to cena za markowy sprzęt np.lg,panasonic jakies skladaki noname mozna miec jeszcze taniej

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Wyceny zazwyczaj są bezpłatne, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby o wycenę do konkretnego budynku poprosić kilka firm w swojej okolicy i wybrać później najlepszą ofertę. I bez pośpiechu, bo on nie jest dobrym doradcą
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaszP66 Zobacz post
    Kosztorys jest na ich stronie internetowej ,żródło z pompą 7kw montaż plus zasobnik 33 tys .
    U mnie za całość 10 kw plus przygotowanie pod chłodzenie pasywne bez zasobnika około 40 tysi .
    Pozytywnie zaskoczyła mnie forma umowy ,bardzo przejrzyście ,czarno na białym ,jest faktyczne 10 lat gwarancji .
    Może i jest lecz przeczytaj dokładnie być może te 10 lat jest na montaż ( połączenia)
    Mówiąc na skróty jak ci zacznie cieknąc z bojlera np. na przyłączu wody dolotowej to przyjadą ( licząc ileś tam zł za km, ) i dokręcą ci na śrubunku.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony