dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Spływająca deszczówka z dachu na taras - problem na dłuższą metę?

    Cześć,

    Podczas intensywnych opadów deszczu zauważyłem, że deszczówka z impetem spływa na taras. Sądzę, że problem leży po stronie rynny, która została zbyt krótko wyprowadzona (około 25 cm).

    W moim poprzednim mieszkaniu miałem podobny problem z dostawaniem się wody i ostatecznie okazało się, że po kilkunastu latach sąsiad miał mokrą ścianę podczas intensywnych opadów. Nauczony doświadczeniem napisałem do dewelopera o problemie, który zauważyłem - odpowiedź:

    "Odprowadzenie wody na dachu budynku jest wykonane zgodnie z projektem i ze sztuką budowlaną. Nie ma możliwości, aby woda uszkodziła pokrycie balkonu".

    Czy jesteście wstanie stwierdzić, że tak ma być i tak jest ok? Jeśli tak, to jaki sens montowanie rynny na całej długości tarasu skoro w jednym miejscu leci jak wodospad?

    Dodaję zdjęcia podglądowe na Google zdjecia:
    https://photos.app.goo.gl/XqLS8DLBCmPQDy8h7

  2. #2

    Domyślnie

    Zgodnie z projektem i sztuką może tak. Z rozsądkiem już niekoniecznie. Brzeg dachu przyjmuje wodę z jakiej powierzchni dachu? Na oko jakieś 5x7-8m? Wiadomo, że ta woda rozleje się na boki. A na jednym z boków jest już taras.

  3. #3

    Domyślnie

    Taras ma długość około 6 metrów, a sama powietrzna dachu, pod którym znajduje się taras będzie spokojnie wynosić 7 na 8m. Do tego dochodzi mocny spadek dachu przez co impet wody jest ogromny. Jeśli z jednej strony leci mocno woda na ścianę i okna, to po co w ogóle rynna na całej długości tarasu? Przecież to absurd.

    Macie jeszcze jakieś pomysły dot. sztuki budowlanej w tej kwestii?
    Ostatnio edytowane przez Antoss ; 24-09-2020 o 07:52

  4. #4

    Domyślnie

    Wypustka rynny spustowej która zachodzi na dach jest za krótka, powinna być o wiele dłuższa, albo zamiast niej powinna być zamontowana pionowa rura spustowa.
    Zażądaj od dewelopera poprawienia tego detalu bo w nim leży problem.

  5. #5

    Domyślnie

    Mail został wysłany. Szkoda, że dopiero teraz zmierzyłem odległość rynny od krawędzi dachu. Cała rynna ma 25 cm, a spływ od krawędzi dachu jest odsunięty tylko 10 cm. Także przy impecie spływającej wody z kilku metrów, te 10 cm niewiele daje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony