dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 47
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Nie znasz realiów jakie obowiązuję w PGE Pruszków, więc czemu ferujesz takie jednoznaczne wyroki?
    Bo nikt, kto złożył wniosek nie pochwalił się w necie odmową - każdy dostawał to, o co wnioskował - w tym G jak o taką zawnioskował w szczerym polu, a takie teksty ustne, że "nie da się G jak nie ma budynku" z BOKów czy infolinii nie znajdują potwierdzenia w faktach. I tak jest w całej Polsce, w każdym rejonie. Masz inne doświadczenie? Wrzuć uzasadnienie odmowy. Bądź pierwszy.

    Czy może piszesz, że się nie da, choć nie sprawdziłeś? Ja sprawdziłem - i dało się chociaż i elektryk "ze znajomościami", i PGE "na gębę" twierdzili, że się nie da..
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 24-09-2020 o 10:07

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Wiem, tam każdy rejon rządzi się swoimi prawami. Elektryk z Warszawy, który robił u mnie instalację mówił, że pod tym względem to "najgorszy" ZE w okolicy - dużo łatwiej mu się współpracuje np. z Konstancinem. W Pruszkowie nawet czepiają się uprawnień E i D przy odbiorze instalacji - oczekują, że elektryk wykonujący instalację ma mieć uprawnienia budowlane (nawet jeśli w domu nie ma odgromówki). W Konstancinie bez problemu wystarczą E i D Ale nie róbmy offtopa. O absurdach PGE możnaby książkę napisać.
    P.S. A pewny jesteś, że dostaniejsz taryfę G? W warunkach przyłącza chyba nie ma mowy o tym jaka będzie taryfa?
    przy warunkach podłączeniach podajesz moc i cel u mnie to rekreacyjne 14kv czy iles tam

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Ja we wniosku podalem altane i 20kW mocy i przyjeli bez gadania jako G. Tak mam w warunkach z Tauronu.
    Ostatnio edytowane przez ololek ; 25-09-2020 o 12:30

  4. #24

    Domyślnie

    Jeszcze było coś takiego jak dotacja rządowa - zwrot za prąd dla przedsiębiorców. Ponieważ miałem wtedy jeszcze taryfę C na budowie, więc wystąpiłem o ten zwrot. Wypełniłem formularz, było pytanie o NIP (NIP i tak mam) i mówię w biurze, że to "Państwo zrobiliście ze mnie przedsiębiorcę, to teraz proszę przetworzyć mój wniosek". A Pani przy stanowisku obsługi Tauronu odpowiedziała, że w myśl przepisów energetycznych jestem "przedsiębiorcą", bo mam taryfę "C", zatem zwrot dla przedsiębiorstw mi przysługuje jak najbardziej - i dostałem później ten zwrot. Jednocześnie wspomniała, że przychodzą klienci, którzy "tego nie rozumieją". Mają jednoosobowe działalności gospodarcze zarejestrowane w mieszkaniach w blokach, ale mają taryfę na prąd "G" i robią awantury, że dlaczego nie dostaną zwrotu "przecież prowadzą działalność"?

    Czy to nie jest paranoja? Tauron najpierw udaje głupa, że ja jestem "przedsiębiorstwem", a potem ja konsekwentnie udaję głupa przed państwem że jestem "przedsiębiorcą" i dostaję zwrot...
    Ostatnio edytowane przez Lew2 ; 26-09-2020 o 10:23
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  5. #25

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za głosy w tym temacie. Po przeanalizowaniu Waszych wpisów i porad, ja zdecyduję się na próbę uzyskania prądu docelowego - do celów rekreacyjnych Więc niedługo dam Wam znać, jaki efekt.

  6. #26

    Domyślnie

    Po długiej zabawie z papierologią, dziś nadszedł dzień montażu licznika.

    Aby nie było za miło, instalator na miejscu stwierdził jednak, że na działce nie ma żadnej budowli, garażu itd (mam skrzynkę z gniazdkami), i że on tego nie podłączy, podparł się przy tym stanowiskiem swojego kierownika.
    Zadzwoniłem więc do kierownika, powiedział to samo, ale jak poprosiłem, aby w takim razie wysłał mi uzasadnienie odmowy na piśmie, to nieee nie da rady. Trochę go pomęczyłem i ma jednak mi wysłać uzasadnienie. Wrzucę je tutaj.

    Dodatkowo delikatnie "zasugerowano" mi, że jak wezmę taryfę G na cele rekreacyjne, a za jakiś czas postawię dom i będę chciał podłączyć go do prądu, to będzie to "ścigane", "karalne", bo jest to "wykroczenie"

  7. #27

    Domyślnie

    Witam. Mam podobna sytuację i nie do końca wiem gdzie uderzyc....
    Może tak:
    Kupiłem działkę wraz z przyłączam elektrycznym. Tzn osoba od której ja kupiłem u zbroiła w prąd dwie działki od razu z jednej skrzynki i na jednej działce się wybudowała i korzysta normalnie z prądu.
    Ja w oczekiwaniu na pozwolenie na budowę chciałem założyć prąd na działce, nie taryfę c11 tylko g11.
    Od Tauronu otrzymałem duplikat warunków technicznych że jest przyłączenia 30kw dla dwuch działek (2x15kw) i żebym zgłosił gotowość instalacji poprzez druk ZI i podłącza licznik.
    Jak ogarnąć taryfę g11 jak działka jest pusta stoi tylko toitoi. ?

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał palermo8985 Zobacz post
    Dodatkowo delikatnie "zasugerowano" mi, że jak wezmę taryfę G na cele rekreacyjne, a za jakiś czas postawię dom i będę chciał podłączyć go do prądu, to będzie to "ścigane", "karalne", bo jest to "wykroczenie"
    Dziwna sugestia. W umowie miałem (mam) zapis o zasilaniu gospodarstwa domowego, taryfa G, na działace blaszak. Do odbioru domu nie potrzebowałem żadnego "przełączenia" w papierach przyłącza z blaszaka na dom. Elektryk przeniósł tylko kabel, ale dla PGE to zupełnie nic nie zmienia - to nadal jest ta sama działka, to samo gospodarstwo domowe.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał palermo8985 Zobacz post
    Po długiej zabawie z papierologią, dziś nadszedł dzień montażu licznika.

    Aby nie było za miło, instalator na miejscu stwierdził jednak, że na działce nie ma żadnej budowli, garażu itd (mam skrzynkę z gniazdkami), i że on tego nie podłączy, podparł się przy tym stanowiskiem swojego kierownika.
    Zadzwoniłem więc do kierownika, powiedział to samo, ale jak poprosiłem, aby w takim razie wysłał mi uzasadnienie odmowy na piśmie, to nieee nie da rady. Trochę go pomęczyłem i ma jednak mi wysłać uzasadnienie. Wrzucę je tutaj.

    Dodatkowo delikatnie "zasugerowano" mi, że jak wezmę taryfę G na cele rekreacyjne, a za jakiś czas postawię dom i będę chciał podłączyć go do prądu, to będzie to "ścigane", "karalne", bo jest to "wykroczenie"
    Wykroczeniem karalnym, ściganym z art. 286 kk, to jest to co oni robią, póki nie przestawią przepisu, że jest na odwrót. Możesz im to zasugerować.

  10. #30

    Domyślnie

    Potrzebuje warunki techniczne przyłącza do wydania warunków zabudowy. Jak złoże wniosek o przyłącze do celów rekreacyjnych to czy tak wydane warunki będą akceptowalne do wydania wzki?

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał bonus2o Zobacz post
    Potrzebuje warunki techniczne przyłącza do wydania warunków zabudowy. Jak złoże wniosek o przyłącze do celów rekreacyjnych to czy tak wydane warunki będą akceptowalne do wydania wzki?
    Składasz wniosek nie o przyłącze tylko o zapewnienie dostawy prądu. Tak samo z wodą, musisz złożyć wniosek do wodociągów gminnych o zapewnienie dostawy wody czy tzw zapewnienie dostaw mediów. Te zapewnienia są potrzebne do wydania WZ>

  12. #32

    Domyślnie

    Mój dostawca prądu to PGE odział Rzeszów, na dniach złożyłem wniosek online o przyłącze. Wpisałem jako nazwę obiektu "Gospodarstwo domowe" i zasilanie docelowe. Na mapce zaznaczyłem tylko działkę i lokalizację gdzie chciałbym ZK. Na działce nie ma kompletnie nic i jest to działka typowo rolna, nie obowiązuje na niej MPZP i nie występowałem o WZ póki co. Minusem wniosku online jest to że mimo podania nazwy obiektu trzeba wybrać jego typ (chyba mają skopany formularz) oraz że nie ma tak jakby kopii wniosku (chyba że dostanę go w za jakiś czas na e-mail). Zobaczymy jaką dostanę odpowiedź.

    EDIT

    Dzwonili z PGE. Pan pytał o budynek. Ja mowie że nie ma żadnego budynku i że póki co chce sobie tam posiać trawkę, kosić, spędzać wolny czas itp. Zaczął marudzić ze pustych działek nie podłączają bo co by się to działo gdyby każdy tak robił. Zadałem wiec pytanie, dlaczego jest pełno pustych działek w mojej lokalizacji gdzie nie ma nic a stoją ZK. Po tym pytaniu zaczął się motać, dał mi numer do kierownika żebym z nim rozmawiał, chciał mi wcisnąć przyłącze budowlane lub tymczasowe. Ogólnie marudził że oni zrobią przyłącz jak coś będzie na działce (na garaż się póki co nie chce decydować) jak wspomniałem o kempingu to że na kolach nie może itd. XD
    Napisałem że chcę odpowiedź drogą pisemną. Więc czekamy dalej.
    Ostatnio edytowane przez santini ; 29-04-2021 o 14:54

  13. #33

    Domyślnie

    W dniu dzisiejszym dostałem warunki przyłączenia. Pierwsza moja myśl "udało się". Ale po przeczytaniu całości już nie było tak kolorowo.
    Po pierwsze, składając wniosek online do PGE nie dostajemy kopii składanego wniosku, przynajmniej ja nie dostałem.
    Po drugie, w wydanych warunkach przyłączenia jest "budynek gospodarczy" a nie jak wpisywałem "gospodarstwo domowe"
    Po trzecie PGE chce abym im dostarczył pozwolenie na budowę.

    Myślę co teraz z tym fantem robić. Czy składać nowy wniosek poprzez BOK z potwierdzeniem tego o co ja wnioskowałem czyli "gospodarstwo domowe", czy składać wniosek poprzez BOK z potwierdzeniem ale wnioskować o przyłącz docelowy do "działki rekreacyjnej"?

    EDIT:

    Mała poprawka, przypomniałem sobie o jednym dokumencie gdzie jest napisane o jaki typ obiektu wnioskowałem:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wezwanie.jpg
Wyświetleń:	180
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	456564
    Ostatnio edytowane przez santini ; 17-05-2021 o 21:41

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał santini Zobacz post
    W dniu dzisiejszym dostałem warunki przyłączenia. Pierwsza moja myśl "udało się". Ale po przeczytaniu całości już nie było tak kolorowo.
    Po pierwsze, składając wniosek online do PGE nie dostajemy kopii składanego wniosku, przynajmniej ja nie dostałem.
    Po drugie, w wydanych warunkach przyłączenia jest "budynek gospodarczy" a nie jak wpisywałem "gospodarstwo domowe"
    Po trzecie PGE chce abym im dostarczył pozwolenie na budowę.

    Myślę co teraz z tym fantem robić. Czy składać nowy wniosek poprzez BOK z potwierdzeniem tego o co ja wnioskowałem czyli "gospodarstwo domowe", czy składać wniosek poprzez BOK z potwierdzeniem ale wnioskować o przyłącz docelowy do "działki rekreacyjnej"?

    EDIT:

    Mała poprawka, przypomniałem sobie o jednym dokumencie gdzie jest napisane o jaki typ obiektu wnioskowałem:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wezwanie.jpg
Wyświetleń:	180
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	456564
    Witam, udało ci się popchnąć temat dalej?

    Dopytuję bo sam jestem przed złożeniem wniosku w PGE Rzeszów, czytając forum planowałem blaszak i prąd docelowy, ale czytając twój post nabrałem wątpliwości.

    Zastanawiam się czy jako typ zaznaczyć budynek rekreacyjny czy budynek gospodarczy i co w przypadku zmiany po budowie domu, czy nie będzie z tym problemu?

  15. #35

    Domyślnie

    Póki co przepycham się z PGE. Wpierw dostałem odpowiedz w postaci:

    Dzień dobry,

    W odpowiedzi na email prosimy o podanie nazwy przyłączanego obiektu zgodnie z Prawem Budowlanym, wówczas Rejon Energetyczny Leżajsk dokona korekty wydanych warunków przyłączenia.

    Z poważaniem"
    po czym zapytałem PGE o:
    Dzień dobry,

    proszę o podanie na który artykuł Prawa Budowlanego się Państwo powołują.
    Zgodnie ze złożonym przeze mnie wnioskiem nazwa obiektu to "gospodarstwo domowe".
    i dostałem odpowiedź:

    Dzień dobry

    Uprzejmie informujemy, że procedurę przyłączania odbiorców do sieci dystrybucyjnej przedsiębiorstwa energetycznego reguluje art. 7 ustawy Prawo Energetyczne (Dz.U. z 2012 r. Nr 1059 z późn. zmian.) Rejon Energetyczny określił warunki przyłączenia o nr ... dla obiektu – budynek gospodarczy zlokalizowany na działce o nr ewid. ... w miejscowości ..., gmina .... Ponownie prosimy o podanie nazwy obiektu, jaki ma być przyłączony do sieci, RE dokona sprostowania. Pragniemy poinformować, że termin: ,,gospodarstwo domowe” nie jest obiektem, z definicji to: ,,zespół osób zamieszkujących razem i wspólnie utrzymujących się”.

    Z poważaniem
    Napisałem także do URE z zapytaniem co z tym fantem zrobić.
    Nie rozumiem dlaczego po prostu nie wydali mi odmowy wydania warunków przyłączenia tylko sami zmieniają mój wniosek.
    Ostatnio edytowane przez santini ; 09-06-2021 o 00:36

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Są na tym forum osoby, które w PGE dostały przyłącze docelowe do pustej, niezabudowanej działki. Może przeczytają Twój post i podpowiedzą.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Są na tym forum osoby, które w PGE dostały przyłącze docelowe do pustej, niezabudowanej działki. Może przeczytają Twój post i podpowiedzą.
    Tak, jest tu jeden ,chyba jako jedyny co załatwia sobie przyłącza w PGE do pustych działek i to z taryfą G. bez żadnych problemów, zapomniałem dodać.

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Jak mnie pamięć nie myli to @martingg w PGE Żyrardów dostał taryfę G do pustej działki.
    @ santini, napisz mu priva co wpisał we wniosku, że mu przeszło, a Tobie nie

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Jak mnie pamięć nie myli to @martingg w PGE Żyrardów dostał taryfę G do pustej działki.
    @ santini, napisz mu priva co wpisał we wniosku, że mu przeszło, a Tobie nie
    Nie znam tematu jak to załatwił ale jak potwierdził nieprawdę to dostał. przecież wystarczy napisać we wniosku że działka zabudowana, na mapce narysować obrys domku i finito, tylko że kłamstwo ma krótkie nogi o tym mało kto pamięta.

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    "Gospodarstwo domowe" nie jest obiektem. W formularzu na stronie chyba "urządzenia gospodarcze" pasują najlepiej. Można doprecyzować podając nazwę "np. ładowarka samochodu elektrycznego" czy "czajnik"

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony