dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 47 z 47
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    "Gospodarstwo domowe" nie jest obiektem. W formularzu na stronie chyba "urządzenia gospodarcze" pasują najlepiej. Można doprecyzować podając nazwę "np. ładowarka samochodu elektrycznego" czy "czajnik"
    Fakt, zgodzę się że gospodarstwo domowe nie jest obiektem budowlanym itp. Tylko po jaką chol... OSD żąda ode mnie podania jakiegokolwiek obiektu?
    Prawo Energetyczne mówi że:

    Na podstawie art. 7 ust. 1 ww. ustawy przedsiębiorstwo energetyczne zajmujące się przesyłaniem lub dystrybucją energii jest obowiązane do zawarcia umowy o przyłączenie do sieci z podmiotami ubiegającymi się o przyłączenie do sieci, na zasadzie równoprawnego traktowania i przyłączania, w pierwszej kolejności, instalacji odnawialnego źródła energii, jeżeli istnieją techniczne i ekonomiczne warunki przyłączenia do sieci i dostarczania energii, a żądający zawarcia umowy spełnia warunki przyłączenia do sieci i odbioru.
    oraz co powinien zawierać wniosek o przyłączenie do sieci:
    Wniosek o określenie warunków przyłączenia powinien zawierać (art. 7 ust. 3b i ust.8d ww. ustawy oraz § 7 ww. rozporządzenia):

    1. oznaczenie podmiotu ubiegającego się o przyłączenie - wnioskodawcy;
    2. określenie nieruchomości, obiektu lub lokalu do którego energia ma być dostarczana;
    3. informacje niezbędne do zapewnienia wymagań technicznych i eksploatacyjnych, o których mowa w art. 7a ww. ustawy;
    4. określenie mocy przyłączeniowej dla każdego miejsca dostarczania energii elektrycznej;
    5. przewidywane roczne zużycie energii elektrycznej;
    6. przewidywany termin rozpoczęcia dostarczania energii elektrycznej lub jej poboru;
    7. parametry techniczne, charakterystykę ruchową i eksploatacyjną przyłączanych urządzeń, instalacji lub sieci, w przypadku podmiotów zaliczanych do grup przyłączeniowych I - IV;
    8. określenie minimalnej mocy wymaganej dla zapewnienia bezpieczeństwa osób i mienia, w przypadku wprowadzenia ograniczeń w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej podmiotom zaliczanym do grup przyłączeniowych I - III;
    9. informacje techniczne dotyczące zakłóceń wprowadzanych przez urządzenia, instalacje i sieci wnioskodawcy oraz charakterystykę obciążeń, niezbędne do określenia warunków przyłączenia w przypadku podmiotów zaliczanych do grup przyłączeniowych I - IV;
    Ja występuję jako podmiot i określiłem swoją nieruchomość jako gospodarstwo domowe, czyli spełniłem punkt 2 wniosku według PE i PGE nic do tego co ja na swojej działce będę miał.
    A może to walka z wiatrakami?

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Dziwna sugestia. W umowie miałem (mam) zapis o zasilaniu gospodarstwa domowego, taryfa G, na działace blaszak. Do odbioru domu nie potrzebowałem żadnego "przełączenia" w papierach przyłącza z blaszaka na dom. Elektryk przeniósł tylko kabel, ale dla PGE to zupełnie nic nie zmienia - to nadal jest ta sama działka, to samo gospodarstwo domowe.
    W warunkach przyłączenia występowałeś o co dokładnie? Do wyboru jest:
    - dom jednorodzinny
    - plac budowy
    - lokal mieszkalny
    - garaż
    - inne + pole do wpisania co
    Zakładam, że "inne", ale pytanie co tam dokładnie wpisałeś? "gospodarstwo domowe"?
    To co się tu wybierze pojawia się potem w "karcie danych technicznych". Jeśli ma się tu "dom jednorodzinny" to nie przyjmą w tauronie (sprawdzałam) wniosku o taryfę G dla działki rekreacyjnej *. Trzeba zmienić warunki przyłączenia - wg informacji z obsłudze klienta trwa to do 14 dni, ale nie jest powiedziane, że zmienią na to co się chce.

    Dopytuję, bo chyba będę wnioskować o taką zmianę i chciałabym wiedzieć na co dokładnie, co dokładnie wpisać. Wolałabym coś w stylu "gospodarstwo domowe" niż "działka rekreacyjna", żeby nie trzeba było potem znów zmieniać tego z powrotem (działka na dom) i zawierać nowej umowy.

    * Nie wiem co się stanie jeśli się uprzeć i złożyć niosek o umowę kompleksową na dostawę prądu do obiektu innego niż jest w karcie technicznej i wniosku o przyłączenie. Ostawiam, że odrzucą i raczej mają do tego podstawę prawną, w treści umowy o przyłączenie jest podane co zobowiązują się podłączyć.

  3. #43

    Domyślnie

    Z tego co udało mi się zorientować w obsłudze klienta w tauron kraków, nie ma problemu z podpisaniem umowy na taryfę G dla pustej działki (używanej na cele rekreacyjne) jeśliw karcie danych technicznych ma się (w polu nazwa i adres obiektu) podaną działkę rekreacyjną a nie (jak pewnie większość z nas) dom jednorodzinny lub plac budowy.

    Nie wiem jak wygląda wydanie warunków przyłączenia jeśli tam się wpisze "działka rekreacyjna" a nie "dom jednorodzinny". Może tak chętnie wtedy nie podpinają.

    Natomiast może ktoś wie jak formalnie i w praktyce wygląda kwestia oddania do użytkowania domu czy innych formalności gdy prąd miało się w taryfie G dla działki rekreacyjnej (lub garażu) i chce się go mieć teraz dla domu jednorodzinnego (też taryfa G). Wydawałoby się pewnie, że nic robić nie trzeba, ale wątpię.

    Ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie?

  4. #44
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Cytat Napisał pektynka Zobacz post
    Z tego co udało mi się zorientować w obsłudze klienta w tauron kraków, nie ma problemu z podpisaniem umowy na taryfę G dla pustej działki (używanej na cele rekreacyjne) jeśliw karcie danych technicznych ma się (w polu nazwa i adres obiektu) podaną działkę rekreacyjną a nie (jak pewnie większość z nas) dom jednorodzinny lub plac budowy.

    Nie wiem jak wygląda wydanie warunków przyłączenia jeśli tam się wpisze "działka rekreacyjna" a nie "dom jednorodzinny". Może tak chętnie wtedy nie podpinają.

    Natomiast może ktoś wie jak formalnie i w praktyce wygląda kwestia oddania do użytkowania domu czy innych formalności gdy prąd miało się w taryfie G dla działki rekreacyjnej (lub garażu) i chce się go mieć teraz dla domu jednorodzinnego (też taryfa G). Wydawałoby się pewnie, że nic robić nie trzeba, ale wątpię.

    Ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie?
    Ja o warunki do Tauron występowałem rok przed budową. We wniosku wpisałem działkę z budynkiem altaną czyli taryfa G Podpisałem warunki. Po roku zacząłem budować. Kiedy w zeszlym roku miałem już stan surowy zamknięty energetyka wstawiła mi skrzynkę przy działce. Jak już elektryk zrobił instalację to zgłosiłem wraz z oświadczeniem elektryka gotowość przyłączenia budynku do sieci i wystąpiłem z wnioskiem o podpisanie umowy gdzie zaznaczyłem, że przyłączany obiekt to dom. Jedynie się energetyka mailowo upewniła czy dom czy altana bo rodzaj obiektu z warunków przyłączenia a zgłoszeniem się różnił. Ale napisałem, że buduje dom i tyle. Wysłali umowę, podpisałem, odesłałem, wpłaciłem za przyłącze , przyjechał elektryk założyć licznik i mam prąd z taryfą g11.
    Ostatnio edytowane przez ololek ; 28-01-2022 o 22:28

  5. #45
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    411

    Domyślnie

    Więc standartowo masz umowę na G11, ponieważ wcześniej nie zgłaszałeś chęci podpięcia altany z umową, jedynie wykonanie przyłącza. A podpięcie placu budowy zawsze robią na C11, bez względu czy wpiszesz altana/ magazyn itp

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pektynka Zobacz post
    a nie (jak pewnie większość z nas) dom jednorodzinny lub plac budowy.
    Nie wiem, co ma większość. Ja do czasu inwentaryzacji powykonawczej miałem działkę rolną. W ewidencji gruntów nie ma czegoś takiego, jak "plac budowy" ani "dom jednorodzinny". Do działki leśnej też mam właśnie podpinany prąd.

    Jak składałem wniosek na działkę, na której stoi teraz dom to nie miałem PnB i była zwyczajnie rolna a wniosek był o przyłącze docelowe. Podobnie teraz mam na działce leśnej (niby stoi na niej niezgodna z obecnym MPZP altana postawiona za Gierka przez poprzedniego właściciela, ale formalnie w ewidencji i MPZP działka jest leśna i nie da się na niej zbudować domu jednorodzinnego).
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 29-01-2022 o 00:52

  7. #47

    Domyślnie

    na działce obecnie u mnie stoi już dom, ma dach, okna i instalacje elektryczną w środku. Niedługo przychodzą panowie stawiać skrzynkę elektryczną w granicy działki (wniosek o docelowe przyłącze). Czy idzie w PGE zawnioskować o taryfe G11 czy trzeba będzie bulić jeszcze przez rok czasu (czy będę brał prąd czy nie) po 150-200zł miesiecznie opłat stałych na taryfie C11?

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony