dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.345

    Domyślnie Jak ogrzać pomieszczenie 25m2

    Witam
    Jak najekonomiczniej ogrzać pomieszczenie magazynowe o powierzchni okolo 25-30m2?
    Jest to cześć kamienicy nieocieplonej i niestety narożna część budynku. Pomieszczenie jedną scianą styka sie z ogrzewanym innym lokalem.
    Pomieszczenie ma być uzytkowane przez 5-6h dziennie przez 6 dni w tygodniu. Przez pozostaly czas wykorzystywane po prostu jako magazyn.
    Zołozenie żeby temperatura tam nie spadała poniżej 15C jak stoi puste i okolo 20C jesli pojawia sie użytkownik. Ważne jest wiec szybkie nagrzanie.
    W okresie zimowym przy temepraturach okolo 0C na zewnatrz bez ogrzewania w srodku jest okolo 6-8C.
    Dostępny jest tylko prąd.
    Tylko grzejnik panelowy elektryczny?
    Może promiennik na podczerwien?
    Klimakonwerter?

  2. #2

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.345

    Domyślnie

    Kamienica, raczej chroniona przepisami przed wieszaniem na elewacji czegokolwiek...

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jak nie ma balkonu i konserwator zabytków zabrania - to zostają farelki.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.345

    Domyślnie

    Nawet nie wiem czy jest objęta ochroną konserwatorską ale na pewno wspolnota zabrania wieszać czegokolwiek.
    A promiennik na podczerwien nie bedzie lepiej działać? w sensie szybsze odczucie ciepla?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Klimatyzator taki jak mam w stopce polecam cena netto 1500 zł z montażem brutto 2870, mnie montowała firma z Raszyna

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    A promiennik na podczerwien nie bedzie lepiej działać? w sensie szybsze odczucie ciepla?
    Tam, gdzie promiennik "świeci" owszem. W "cieniu" gorzej. Skoro chcesz wszędzie utrzymywać minimum 15* - to będzie to trudno uzyskać promiennikami, bo nie ogrzewają równomiernie. Farelki ogrzeją znacznie równomierniej.

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Bollo

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Bielawa
    Kod pocztowy
    58-260
    Posty
    7

    Domyślnie

    Hej zapytam tutaj żeby nie zakładać kolejnego podobnego tematu. Mam lokal z cegły o powierzchni ok 25m2. Jest to całkowicie osobny budynek. Mury z cegły grube na 65cm. Docieplony od frontu. Lokal posiada 2 okna na froncie, prąd i wodę, Służy mi głównie za magazyn ale czasem musze tam posiedzieć dłużej i jest pieruńsko zimno. Ogrzewane bardzo sporadycznie. Magazynuje kartony i materiały papierowe i w zime potrafi być tam nawet lekki szron. Temperatura pomieszczenia bez grzania ok 3-5C. Przy ostatniej zimie nawet -3C i pękały rury. Aktualnie dogrzewam piecykiem gazowym z katalizatorem ale po 2-3h grzania czujnik czadu zaczyna mnie informować że zaczyna się robić niebezpiecznie. Wolno się nagrzewa i osiągnałem max 10C. Farelka 2000W daje uczucie ciepła ale po zgaszeniu jest momentalnie zimno. Nie ma opcji na zamontowanie komina/kozy itd bo budynek jest nisku względem otaczających ich innych budynków. Myślałem o fotowoltaice ale budynek jest praktycznie cały czas zacieniony przez większe budynki w okolicy. Sufit docieplony wełną 15cm. Nie chciałbym grzać w nim cały czas bo przebywam w nim 1-2x w tygodniu po 2-3h. Czy macie jakieś pomysły jak można to sprawniej dogrzewać przy zachowaniu niewielkich kosztów?

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Bollo

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Bielawa
    Kod pocztowy
    58-260
    Posty
    7

    Domyślnie

    Chodzi ci o taki zewnętrzny tak montowany na budynku? Ja wiem że one mają funkcje grzania ale ich główna funkcja to jednak schładzanie (klimatyzacja) a ja mam taką darmową cały rok
    Jest coś jeszcze na rynku godnego polecenia? Kiedyś miałem taką nagrzewnicę na gaz (dmuchawa) na innym magazynie i dawała radę ale tam jest otwarty ogień więc się trochę obawiam jednak pożaru.
    Może jakieś piece elektryczne olejowe/konwekcyjne? Promiennik?

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AnonimowyAlkoholik

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-747
    Posty
    136

    Domyślnie

    Promiennik podczerwieni- panel grzewczy promiennikowy. Tylko on nie grzeje powietrza w całym pomieszczeniu a miejsce bezpośrednio pod nim- dobre rozwiązanie przy dorywczym i miejscowym wykorzystywaniu budynku
    Ostatnio edytowane przez AnonimowyAlkoholik ; 23-03-2021 o 10:38

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Bollo

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Bielawa
    Kod pocztowy
    58-260
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnonimowyAlkoholik Zobacz post
    Promiennik podczerwieni- panel grzewczy promiennikowy. Tylko on nie grzeje powietrza w całym pomieszczeniu a miejsce bezpośrednio pod nim- dobre rozwiązanie przy dorywczym i miejscowym wykorzystywaniu budynku
    Ale to piszesz o czymś takim :https://allegro.pl/oferta/panel-grze...waAvRZEALw_wcB

    czy bardziej chodziło ci o: https://sklep.profitparts.pl/promien...689790628.html

    Jaką moc warto brać pod uwagę przy powierzchni lokalu 25m2. Te białe panele są estetyczniejsze ale chyba słabiej grzeją a na wyglądzie mi nie tak zależy jak na funkcjnalności.

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Bollo

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Bielawa
    Kod pocztowy
    58-260
    Posty
    7

    Domyślnie

    cena zabija ...chciałem się zmieścić z czymś w max 500pln...więc bardziej bym opatował przy panelach grzewczych lub promienniku w 2 miejscach np zamontowanych.

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Bollo

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Bielawa
    Kod pocztowy
    58-260
    Posty
    7

    Domyślnie

    też i o tym myślałem ale wolno się nagrzewa i energia "ucieka" przez pierwsze 2-3h grzania czyli jakieś 6KW w plecy. Promiennik szybciej się zagrzewa . Panel daje małą moc ok 300-400W ale gdy takie zamontować 2-3 w pomieszczeniu na różnych ścianach? Pobór mocy jak mała farelka a ciepła powinno być jednak więcej bo powierzchnia grzewcza jest większa. Ale to tak w teorii mi sie tylko wydaje.

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AnonimowyAlkoholik

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-747
    Posty
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bollo Zobacz post
    Ale to piszesz o czymś takim :https://allegro.pl/oferta/panel-grze...waAvRZEALw_wcB

    czy bardziej chodziło ci o: https://sklep.profitparts.pl/promien...689790628.html

    Jaką moc warto brać pod uwagę przy powierzchni lokalu 25m2. Te białe panele są estetyczniejsze ale chyba słabiej grzeją a na wyglądzie mi nie tak zależy jak na funkcjnalności.
    Myślałem o tym pierwszym. Nie wiem jak wygląda Twoja praca w tym pomieszczeniu- jeżeli masz tam jakieś stałe stanowisko pracy to wystarczy go zamontować bezpośrednio nad nim- ciepło pod nim będzie "od strzała", bo ogrzewa powierzchnię, nie powietrze. Kościoły takimi panelami grzeją, więc tym bardziej w takim "kurniku" nie powinno być problemu

  15. #15

    Domyślnie

    Nieważne czym, ale grzej ciągle te 65 cm cegły to wspaniały bufor . Jeśli nie to zainwestuj w ciuchy z ali czy ich zachodnie odpowiedniki z grzaniem elektrycznym. Będzie ci ciepło

  16. #16
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Bollo

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Bielawa
    Kod pocztowy
    58-260
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnonimowyAlkoholik Zobacz post
    Myślałem o tym pierwszym. Nie wiem jak wygląda Twoja praca w tym pomieszczeniu- jeżeli masz tam jakieś stałe stanowisko pracy to wystarczy go zamontować bezpośrednio nad nim- ciepło pod nim będzie "od strzała", bo ogrzewa powierzchnię, nie powietrze. Kościoły takimi panelami grzeją, więc tym bardziej w takim "kurniku" nie powinno być problemu
    Hmmm ale czy one jednak nie dadzą mniej ciepła bo to jednak 300-400W a termowentylator 2000W?

  17. #17
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Bollo

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Bielawa
    Kod pocztowy
    58-260
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    Nieważne czym, ale grzej ciągle te 65 cm cegły to wspaniały bufor . Jeśli nie to zainwestuj w ciuchy z ali czy ich zachodnie odpowiedniki z grzaniem elektrycznym. Będzie ci ciepło
    W sensie że dobrze że mam takie grube mury? Tylko coś sie nie sprawdza to trzymanie ciepła bo po nagrzaniu do +10C rano i tak jest spowrotem +2/+3C

  18. #18

    Domyślnie

    Zapoznaj sie proszę z terminem akumulacja. Nagrzałeś jedynie powietrze i wewnętrzne fragmenty ścian na gł. paru centymetrów. A oczekujesz cudów . Sens polega na osiągnięciu temperatury na przekroju całej ściany

  19. #19

    Domyślnie

    W pracy stosuję to drugie rozwiązanie sprawdza się

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AnonimowyAlkoholik

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-747
    Posty
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bollo Zobacz post
    Hmmm ale czy one jednak nie dadzą mniej ciepła bo to jednak 300-400W a termowentylator 2000W?
    Termowentylator grzeje powietrze, panel powierzchnię. Ale widzę że nie jestem w stanie Cię przekonać, więc lepiej zapytaj jakiegoś specjalistę, co w Twoim wypadku się sprawdzi

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony