dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Przydomowa oczyszczalnia ścieków

    Witam, stoję przed wyborem w jaki sposób odprowadzać ścieki z domu. Uprzedzam że w okolicy nie a kanalizacji. Z opini geotechnicznej wynika że mam grunt pylasty, na początku przewarstwiony gliną pylastą, niżej już nie. Myślałem o tym aby zamontować oczyszczalnie biologiczna, zamiast rozsączania podpiąć oczyszczalnie do zbiornika na deszczówkę, który też będzie zamontowany ok 15m3. I teraz pytanie kto podpowie rozwiązanie? czy tak jak napisałem jest ok, czy lepiej zrobić oddzielnie rozsączanie na działce?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gregory67

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    L
    Posty
    224

    Domyślnie

    Lepiej zrób oddzielne rozsączanie a rury umieść w rowkach z piaskiem. Wymień glinę na piasek aby woda mogła wypłynąć z rur.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał mickry Zobacz post
    Witam, stoję przed wyborem w jaki sposób odprowadzać ścieki z domu. Uprzedzam że w okolicy nie a kanalizacji. Z opini geotechnicznej wynika że mam grunt pylasty, na początku przewarstwiony gliną pylastą, niżej już nie. Myślałem o tym aby zamontować oczyszczalnie biologiczna, zamiast rozsączania podpiąć oczyszczalnie do zbiornika na deszczówkę, który też będzie zamontowany ok 15m3. I teraz pytanie kto podpowie rozwiązanie? czy tak jak napisałem jest ok, czy lepiej zrobić oddzielnie rozsączanie na działce?
    Piszesz, że stoisz przed wyborem jak odprowadzić ścieki czyli rozumiem że jesteś w trakcie budowy. Czy aby Twoje zapędy nie są za bardzo do przodu? Pytałeś w gminie czy będziesz mógł zrobić POŚ? albo czy MPZP dopuszcza wykonanie POŚ?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał mickry Zobacz post
    czy lepiej zrobić oddzielnie rozsączanie na działce?
    IMO lepiej studnie chłonną , czy do deszczówki nie mam zdania. U siebie mam studnie chłonną , od rozsączania mnie odwiedli , za parę lat będziesz wyciągał sączki jak się zatkają ....
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    krystianslawinski

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Siedlec
    Kod pocztowy
    42-244
    Posty
    1

    Domyślnie

    Według mnie przydomowa oczyszczalnia ścieków, to bardzo dobre rozwiązanie, dzięki któremu można sporo zaoszczędzić.
    Inwestycja sporo kosztuje, ale na pewno jest zwróci, według mnie warto zdecydować się założyć taką oczyszczalnię, jak dysponujemy odpowiedni budżetem. Sprawdźcie sobie firmę /moderowano/ u mnie działa ich oczyszczalnia już 3 lata i wszystko jest w jak najlepszym porządku.
    Od moderatora:
    Cenne są szczere polecenia. Potrzebujemy dobrych opinii, tyle że reklamy w postach nowych użytkowników zawsze są podejrzane i je kasujemy. Ale zapraszam do dalszej dyskusji.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 17-12-2020 o 20:30

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony