dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Peszel na kable pod tynkiem

    Cześć, planuję poprowadzenia kabla HDMI w peszlu pod tynkiem. W celu łatwego poprowadzenia dość długiego przewodu kupiłem rozcinany peszel - taki: https://allegro.pl/oferta/peszel-21-25-rozciety-wzdluznie-7116929843. Niestety, dopiero teraz doczytałem, że na stronie przedmiotu napisane jest, że zastosowanie go pod tynkiem jest "niedopuszczalne". Czy muszę kupować inny? Co mogłoby się stać, gdybym jednak go wykorzystał?

  2. #2

    Domyślnie

    Kup peszel z tzw pilotem czyli cienkim drucikiem stalowym. Jeżeli producent podaje że nie dopuszcza go pod tynk to znaczy że sie nie nadaje, a dlaczego? to zapytanie do producenta.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jaki sens ma peszel, jak i tak tego kabla nie przeciągniesz?

    Zatynkuj normalnie. I/lub dołóż dwie skrętki żeby w razie czego sygnał posłać nimi.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jaki sens ma peszel, jak i tak tego kabla nie przeciągniesz?

    .
    Dlaczego miałby nie przeciągnąć?
    Jak ;pisałem wyżej, peszel z pilotem i przeciągniesz każdy przewód.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Dlaczego miałby nie przeciągnąć?
    Jak ;pisałem wyżej, peszel z pilotem i przeciągniesz każdy przewód.
    Wiesz, jak wygląda wtyczka HDMI?
    Nie zastanowiło Cię, dlaczego lukeg wybrał rozcięty peszel?

  6. #6

    Domyślnie

    Wiem jak wygląda, a Ty widziałeś wtyczki HDMI do wlutowania? Autor pisze że kupił dość długi przewód, więc domniemywam że jest to sam przewód do zaprawienia końcówkami.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Wiem jak wygląda, a Ty widziałeś wtyczki HDMI do wlutowania? Autor pisze że kupił dość długi przewód, więc domniemywam że jest to sam przewód do zaprawienia końcówkami.
    I może powiesz, że tak zarobiony kabel działał Ci chociaż na długości 10m w wersji 1.4 HDMI? A jakbym miał zatynkować, to bym dawał 2.1 - i tak to kwestia czasu, kiedy będzie za słaby, ale może na kilka lat wystarczy.

    Znalazłeś wtyczkę 2.1 do wlutowania?

  8. #8

    Domyślnie

    Autor pytał o peszel a jak przeciągnie przewód to mnie to najmniej. Odpowiedziałem mu tak jak uważałem za stosowne do pytania. Są jeszcze wtyczki do zarabiania, wzywa montera i w domu mu zarobi wtyczkę taką jaką będzie chciał, majątku za taką usługę nie zapłaci

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony