dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mnowak02

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-777
    Posty
    104

    Domyślnie folia pod styropian pod wylewką

    Witam,
    Kilka mam pytań odnośnie układania folii pod styropian na posadzce. Dom piętrowy, na dole 15cm styropian 3x5cm i u góry 2x4cm.
    1. Czy na dole dawać folie paroizolacyjną zaraz na chudziak pomiędzy pierwszą warstwe styro czy ulożyć pierwsze 5cm i na to rury od wody ciepłej zimnej?
    2. jezeli folie bezporesdnio na chudziak to przed czy po ulożeniu instalacji wodnej?
    3. na piętrze pod styro trzeba dawać też folie?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał mnowak02 Zobacz post
    Witam,
    Kilka mam pytań odnośnie układania folii pod styropian na posadzce. Dom piętrowy, na dole 15cm styropian 3x5cm i u góry 2x4cm.
    1. Czy na dole dawać folie paroizolacyjną zaraz na chudziak pomiędzy pierwszą warstwe styro czy ulożyć pierwsze 5cm i na to rury od wody ciepłej zimnej?
    2. jezeli folie bezporesdnio na chudziak to przed czy po ulożeniu instalacji wodnej?
    3. na piętrze pod styro trzeba dawać też folie?
    Ad1 Najpierw folia na chudziak a rurki możesz nawet ułożyć na drugiej warstwie styropianu, będą lepiej odizolowane.
    Ad2 Oczywiście bo potem będziesz sie przeciskał z folia pod rurkami.
    Ad3 Nie koniecznie ale nie zaszkodzi, niektórzy dawają.
    Jaką folię zamierzasz dać?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    1. Na chudziak nie folia, a papa zgrzana na zakładach i zgrzana z papą na ścianach fundamentowych.
    2. Instalacja wodna nie na chudziaku, a w środku styropianu (a jeszcze lepiej w 2/3 - przynajmniej rury z ciepłą wodą - z zimną mogą iść na chudziaku ale bez żadnego mocowania i dziurawienia hydroizolacji)
    3. Na piętrze nie ma potrzeby dawania folii ani papy.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał mnowak02 Zobacz post
    Kilka mam pytań odnośnie układania folii pod styropian na posadzce.
    Można przeczytać zajmie chwilkę : https://forum.muratordom.pl/showthre...acja+chudziaka
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mnowak02

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-777
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Jaką folię zamierzasz dać?
    myślę, że folie budowlaną minimum o grubości min. 0.5mm

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    2. Instalacja wodna nie na chudziaku, a w środku styropianu (a jeszcze lepiej w 2/3 - przynajmniej rury z ciepłą wodą - z zimną mogą iść na chudziaku ale bez żadnego mocowania i dziurawienia hydroizolacji)
    Czyli o ile dobrze rozumiem, roskładam pierwsze 5cm, na to idzie instalacja wodna czyli jest na wysokosci drugiej 5cm warstwy i przykrywam to trzecią warstwą 5cm ?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mnowak02 Zobacz post
    myślę, że folie budowlaną minimum o grubości min. 0.5mm
    Taka:

    Cytat Napisał janzar Zobacz post
    ?

    Cytat Napisał mnowak02 Zobacz post
    Czyli o ile dobrze rozumiem, roskładam pierwsze 5cm, na to idzie instalacja wodna czyli jest na wysokosci drugiej 5cm warstwy i przykrywam to trzecią warstwą 5cm ?
    Jak się upierasz przy trzech warstwach, to CWU bym dawał bruzdując od góry drugą warstwę. Zimną albo na pierwszej, albo w pewnej odległości od CWU na drugiej.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mnowak02

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-777
    Posty
    104

    Domyślnie

    to jest zdjęcie folii 0,5mm ?
    to może dać 2 warstwy jedna 0.3mm na dół aby wyłapała ostre rzeczy z chudziaka i na to 0.5mm ?

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    folię na chudziaka dają tylko deweloperzy bo taniej i szybciej, folia budowlana nie zabezpieczy przed wodą czy wilgocią , nie da szczelnego połączenia. Ale rób jak uważasz jeśli chcesz teraz zaoszczędzić parę złotych z ryzykiem że kiedyś wilgoć i grzyb wyjdzie na ścianach.
    Wiem że na forum jest wielu zwolenników folii , ja zaś wiem że dobra izolacja przeciw wilgociowa to podstawa. W starym domu przy remoncie na chudziak dałem folię , wiem że to był błąd ale już nie naprawiam , buduję nowy dom.
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  9. #9

    Domyślnie

    Zalezy wszystko od terenu (czy wilgoć jest, wiadomo jeeli wody gruntowe sa wysoko to parowanie jest i wilgoć jest jak wody sa na poziomie dajmy na to 4m to nie ma znaczenia czy dasz folię czy pape. (Sprawdzone w praktyce )

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej733 Zobacz post
    Zalezy wszystko od terenu (czy wilgoć jest, wiadomo jeeli wody gruntowe sa wysoko to parowanie jest i wilgoć jest jak wody sa na poziomie dajmy na to 4m to nie ma znaczenia czy dasz folię czy pape. (Sprawdzone w praktyce )
    Jaką dajesz gwarancję, że warunki hydrologiczne się nie zmienią?

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał mnowak02 Zobacz post
    to jest zdjęcie folii 0,5mm ?
    to może dać 2 warstwy jedna 0.3mm na dół aby wyłapała ostre rzeczy z chudziaka i na to 0.5mm ?
    Ja dawałem folię czarną budowlaną ale chudziaka miałem równego jak posadzka. jak ktoś chudziaka równał grabkami to nie dziw że folia wygląda jak wygląda szczególnie gdy ją przyciśnie posadzka poprzez styropian.
    Ja dawałem dwie warstwy.
    Z drugiej strony tak poza tematem to dziwi mnie że co drugi zamiast deskowania dachu i papy doradza membranę a na chudziaka stanowczo poleca papę.

  12. #12

    Domyślnie

    I jeszcze jedno, widział ktoś papę która leżała kilkanaście lub kilkadziesiąt lat pod posadzką? Folia aby się rozłożyła potrzebuje około 500 lat, tak podawają fachowcy a papą ile?

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    I jeszcze jedno, widział ktoś papę która leżała kilkanaście lub kilkadziesiąt lat pod posadzką? Folia aby się rozłożyła potrzebuje około 500 lat, tak podawają fachowcy a papą ile?
    Skoro ostatnio znaleziona w stodole z lat 70 ubiegłego wieku nadawała się na izolację ziemnej piwnicy.... to myślę że ok 100-150 lat. Tyle wystarczy tym bardziej, że nie jest narażona na nic, prócz wilgoci z jednej strony. Ani UV, ani zmiennej temperatury, jak również czynników chemicznych.
    Uważam że każdy uczy się na własnych błędach, a inni nie powtarzają ich jeśli posłuchają tych pierwszych. Poszycie dachu ludzie zmieniają widziałem niejednokrotnie, a izolację chudziaka? Widziałem jak robiono to raz, w miejscu gdzie jej nigdy nie było-nikomu tego nie życzę.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony