dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Ciepły montaż drzwi wejściowych

    Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy jest coś takiego jak ciepły montaz drzwi wejściowych. Mianowicie chodzi mi o jakieś podwójne ościeżnice jak się robi w przypadku okien. Z tego co wiem podwójne ościeżnice okien są dobrym rozwiązaniem bo można więcej zajść na nie styropianem. Czy coś takiego można wykonać przy drzwiach wejściowych? Mam zostawiony chyba za duży (za wysoki) otwór pod drzwi wejściowe bo 245 x110 a drzwi mają z reguły wysokość 206-210cm, zgadza się? Jeśli odjąć na posadzkę i styro 15-17 cm (pod spodem jest piwnica) to i tak jest za dużo zostawione o jakieś 17-20 cm. Czy można tą przestrzeń jakoś docieplić xps albo właśnie dodatkową ościeżnicą?

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Oczywiście, że jest. Wygooglaj sobie profil drzwiowy XPS.
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

  3. #3

    Domyślnie

    Ale to pewnie piszesz teraz od podwalinie z twardego xps. A mi chodzi też o boczne poszerzenia czy ocieplenia. Pamiętam jak przedstawiciel zaproponował coś takiego jakieś xps wokół ościeżnicy okien ale było to strasznie drogie i taniej wychodziło dać poszerzane ościeżnice na które zajdzie więcej styropianu. Zastanawiam się czy jest coś takiego w przypadku drzwi

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    Kupujesz drzwi z ocieplanymi futrynami, ocieplając dom przyklejasz styropian z 1 cm na futrynę / tak jak przy oknach/ bardziej ocieplić się już nie da, skrzydło drzwiowe i tak jest cieńsze i ma mniejszą termoizolacyjność niż ściana
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał dedert Zobacz post
    Czy można tą przestrzeń jakoś docieplić xps albo właśnie dodatkową ościeżnicą?
    W zależności od typu drzwi można dokupić odpowiednie poszerzenie. Drogie
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6

    Domyślnie

    Nie chciałbym by wyszło, że reklamuje firmę (bo nie mam w tym interesu), ale u mnie drzwi wejściowe (jak i okna) zamontowane są na takiej ramie
    https://www.youtube.com/watch?v=wV91cK4FTOs

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony