dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Ściany izolowane wełną, czy jest się czego bać?

    Hej moi mili.

    W projekcie mam 20 cm wełny na izolacje ścian z Porothermu 30. Znam wszystkie wady i zalety, porównania wełny do styropianu itd. Ja nie mam nic przeciwko wełnie, tak jest w projekcie ale kolega mnie "straszy", że jak mi zamoknie wełna to będę miał problemy. Rozumiem, że wełna może zamoknąć przy nieprawidłowym położeniu, rozumiem że styropian kładzie się prościej i jest trudniej coś schrzanić.

    Stąd moje pytanie do tych którzy posiadają wełnę jako izolację na ścianie. Czy mieliście z nią jakieś problemy? Czy jest się czego bać? Czy tak naprawdę trudno o dobrą ekipę do jej położenia?

    Z góry dzięki za odpowiedź.

    Pozdrawiam,

    Marcin

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Nie ma się czego bać. Wełna na ściany to wełna skalna która bardzo czesto jest hydrofobizowana a więc zabezpieczana przed wilgocią. Ponadto węłna jest narażona na kontakt z wodą tylko podczas montażu. Później przecież jest już osłonięta warstwą tynku który de facto powinien być paroprzepuszczalny (mineralny, silikatowy bądź silikonowy). Nawet jeżeli wełna zmoknie ci na budowie podczas układania to bez problemu odda tą wilgoć i będzie nadawała się do kontynuowania prac.
    Nie masz się czego obawiać. Wełna to naprawde bardzo dobry materiał na izolację ścian zewnętrznych.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony