dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 36 z 36
  1. #21

    Domyślnie

    U dla żelbetu 24cm to ciut ponad 7 W/m2xK

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar blitzkrieg
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    ŚLĄSKIE
    Posty
    269

    Domyślnie

    Producent Multipor odpisał mi na możliwość ocieplenia od wewnątrz (całego domu) przy istniejącym ociepleniu zewnętrznym tak (może się komuś przyda w przyszłości)

    "
    Przesyłam odpowiedź z naszego działu technicznego :

    Generalnie użycie płyt Multipor przy istniejącym ociepleniu od zewnątrz jest bezpieczne.

    Przeszkodą jest jednak tynk gipsowy, który nie jest odpowiednim podłożem, dla płyt Multipor. Wynika to z tego, że wilgoć, którą wykropliłaby się pod Multiporem (na styku ocieplenie-mur) mogłaby osłabić gips. Należałoby go skuć, wyrównać powierzchnię i dopiero ułożyć Multipor. To niestety sporo pracy.

    Z drugiej strony, ponieważ ściana jest ocieplona od zewnątrz, to wykroplenie na styku Multipor-mur będzie prawdopodobnie niewielkie. Dodatkowo, beton komórkowy jest paroprzepuszczalny, co dodatkowo ograniczy ilość skroplin.

    Podsumowując, aby poprawnie wykonać ocieplenie powinno się skuć tynk gipsowy. Montaż na tynku gipsowym niesie ryzyko jego deterioracji, choć w rozpatrywanych warunkach to ryzyko jest ograniczone. Decyzję musi jednak podjąć inwestor na swoją odpowiedzialność".
    Ostatnio edytowane przez blitzkrieg ; 29-09-2020 o 19:41
    Folia zniknie, EPS zamoknie, płyta pęknie, dom się zawali, dach zerwie wichura.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.203

    Domyślnie

    Od początku pisaliśmy że się nie ociepla od środka....

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar blitzkrieg
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    ŚLĄSKIE
    Posty
    269

    Domyślnie

    Przecież sens maila od producenta nie jest taki, że się od środka nie ociepla. Od środka - ich zdaniem - jak najbardziej można (i się ociepla od wewnątrz w pewnych okolicznościach), ale dla bezpieczeństwa - w moim przypadku - należałoby skuć tynk gipsowy.

    "Generalnie użycie płyt Multipor przy istniejącym ociepleniu od zewnątrz jest bezpieczne".

    Mnie to przekonuje. Po analizie w termowizji zastanowię się, czy i gdzie kleić Multipor. To może być jakaś opcja na kiepsko wykonaną termoizolację zewnętrzną ścian szczytowych. A może się miło zaskoczę i nie będzie kombinowania. Już sobie zamówiłem kilkadziesiąt sztuk do testu - może parapety z tego zrobię wewnętrzne.
    Ostatnio edytowane przez blitzkrieg ; 29-09-2020 o 19:49
    Folia zniknie, EPS zamoknie, płyta pęknie, dom się zawali, dach zerwie wichura.

  5. #25

    Domyślnie

    Ale niektórzy to mają n...........e we łbie.


  6. #26

    Domyślnie

    Mocno powiedziane.
    Coś sobie ubzdurał i szukał potwierdzenia. Nie za bardzo je tutaj znalazł, więc poszukał też u marketingowców producenta i tam oczywiście znalazł, chociaż trzeba przyznać, że nawet przedstawiciel producenta przedstawił swoje wątpliwości, ale zostały one pominięte przez pytającego.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.203

    Domyślnie

    Cytat Napisał blitzkrieg Zobacz post
    Już sobie zamówiłem kilkadziesiąt sztuk do testu - może parapety z tego zrobię wewnętrzne.
    Po co więc ten wątek? Wiesz lepiej rób.

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Ludzie tutaj Ci dobrze podpowiadają dlaczego? Bo powinno się takie detale przeliczyć w programie CW . Zakładając że żelbet nie będzie izolowany od zewnątrz to będzie stanowił duży mostek termiczny. Przenikająca para wodna natykając się na zimną powierzchnię po prostu się wykropli , a więc masz ryzyko wystapienia kondensatu w przegrodzie.
    Porozmawiaj ze swoim architektem są to czesto ludzie którzy są obeznani w zagadnieniach CW i być może będzie w stanie wykonac Ci takie obliczenie w miejscu występowania słupa.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek W Zobacz post
    Ludzie tutaj Ci dobrze podpowiadają dlaczego? Bo powinno się takie detale przeliczyć w programie CW . Zakładając że żelbet nie będzie izolowany od zewnątrz to będzie stanowił duży mostek termiczny. Przenikająca para wodna natykając się na zimną powierzchnię po prostu się wykropli , a więc masz ryzyko wystapienia kondensatu w przegrodzie.
    Porozmawiaj ze swoim architektem są to czesto ludzie którzy są obeznani w zagadnieniach CW i być może będzie w stanie wykonac Ci takie obliczenie w miejscu występowania słupa.
    Ale on ma 20cm styropianu od zewnątrz


  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    To przy 20cm styro nawet o lambdzie 0,04 ma parametry przegrody energooszcżednej. bo U na poziomie 0,19. Nie wiem zatem w czym jest problem. Udział żelbetu w całym przekroju ściany nie będzie znowu tak wielki żeby w tym wypadku była konieczność docieplania go od środka, tym bardziej że te 20cm stryro zapewnia z samym żelbetem naprawdę niezłe parametry
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  11. #31

    Domyślnie

    nawet nie 0,040 tylko
    Sytuacja ma się następująco od zewnątrz:
    Styropian 031 20cm,
    ale wiesz, lepiej wydać kilka tysięcy i zamiast U=0,176 mieć U=0.175


  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar blitzkrieg
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    ŚLĄSKIE
    Posty
    269

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek W Zobacz post
    Ludzie tutaj Ci dobrze podpowiadają dlaczego? Bo powinno się takie detale przeliczyć w programie CW . Zakładając że żelbet nie będzie izolowany od zewnątrz to będzie stanowił duży mostek termiczny. Przenikająca para wodna natykając się na zimną powierzchnię po prostu się wykropli , a więc masz ryzyko wystapienia kondensatu w przegrodzie.
    Porozmawiaj ze swoim architektem są to czesto ludzie którzy są obeznani w zagadnieniach CW i być może będzie w stanie wykonac Ci takie obliczenie w miejscu występowania słupa.
    Dziękuję za rzeczowy komentarz. Faktycznie, jak forumowicze zauważyli, ja mam na elewacji styropian 20cm 031. Z tym, że kleiłem sam i nie wyszło za dobrze. Szczeliny itd. Niby wypełniłem pianką, ale nie jestem przekonany, żeby było idealnie. Przy bardzo dużym wietrze na poddaszu w ścianie szczytowej były przewiewy między szczelinami w betonie komórkowym, chociaż styropian już zagościł na elewacji. Siedziałem nad tym cały dzień i każdy otworek wypełniałem pianką. Teraz jest na tym dodatkowo siatka i klej. Nie wiem jednak na ile błędy zostały poprawione. Dlatego szukam rozwiązań od wewnątrz w razie draki. Wyobrażam sobie takie niedoróbki i błędy na elementach żelbetowych, które wydają mi się newralgiczne, jednak rozważam także inne miejsca, gdzie na termowizji wyjdą kłopoty.
    Ostatnio edytowane przez blitzkrieg ; 09-10-2020 o 07:30
    Folia zniknie, EPS zamoknie, płyta pęknie, dom się zawali, dach zerwie wichura.

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar blitzkrieg
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    ŚLĄSKIE
    Posty
    269

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Po co więc ten wątek? Wiesz lepiej rób.
    Zamówiłem do testu - zobaczyć, co to jest, jak to się klei. Z czystej ciekawości. Nigdy nie miałem styczności z takim materiałem termoizolacyjnym. A opinii słucham. Niczego od wewnątrz nie ocieplałem do tej pory. To jest opcja rezerwowa. Wstępnie mam zrąbane ściany szczytowe - tj. ich ocieplenie. Obejrzę to w termowizji, wtedy pomyślę czy to ruszać.

    Po drugie: po co wątek. Kilka osób nakreśliło potencjalne problemy, które jak najbardziej biorę pod uwagę. Gdybym miał tu potwierdzenie, że to dobre rozwiązanie, to bym te kilka centymetrów po świecił od wewnatrz i już docieplił.
    Ostatnio edytowane przez blitzkrieg ; 09-10-2020 o 07:36
    Folia zniknie, EPS zamoknie, płyta pęknie, dom się zawali, dach zerwie wichura.

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar blitzkrieg
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    ŚLĄSKIE
    Posty
    269

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek W Zobacz post
    To przy 20cm styro nawet o lambdzie 0,04 ma parametry przegrody energooszcżednej. bo U na poziomie 0,19. Nie wiem zatem w czym jest problem. Udział żelbetu w całym przekroju ściany nie będzie znowu tak wielki żeby w tym wypadku była konieczność docieplania go od środka, tym bardziej że te 20cm stryro zapewnia z samym żelbetem naprawdę niezłe parametry
    Problem jest aktualnie w ścianach szczytowych. Nie tylko o wieńcach, słupach myślałem. Samemu wszystko robione. Niby człowiek się starał, ale jest sporo błędów popełnionych przy ociepleniu - długo by można o tym. Dlatego opcja jakichkolwiek korekt od wewnątrz może mi się przydać.
    Ostatnio edytowane przez blitzkrieg ; 09-10-2020 o 07:32
    Folia zniknie, EPS zamoknie, płyta pęknie, dom się zawali, dach zerwie wichura.

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar blitzkrieg
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    ŚLĄSKIE
    Posty
    269

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    Ale niektórzy to mają n...........e we łbie.
    Dokładnie. Ile trzeba mieć problemów ze sobą, żeby wypowiadać się w tym temacie w taki sposób. Kulturą wystawiasz sobie świadectwo. A o mój portfel nie musisz się martwić...

    No dobra, mam najebane we łbie i jestem z tego dumny
    Ostatnio edytowane przez blitzkrieg ; 11-10-2020 o 13:34
    Folia zniknie, EPS zamoknie, płyta pęknie, dom się zawali, dach zerwie wichura.

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Jeżeli masz możliwość to pożycz od kogoś kamerę termowizyjną albo zamów wykonanie inspekcji . Na kamerze wyjdzie wszystko gdzie i jak duże masz mostki termiczne. Najlepiej takie rzeczy sprawdzać w okresie zimowym albo kiedy różnica temperatur między środowiskiem zewnętrznym a wewnętrznym będzie większa.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony