dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Dojazd do działki droga 4metry

    Cześć

    jestem na etapie zakupu działki budowlanej i mam pytanie o kwestię drogi dojazdowej. Wzdłuż drogi stoi kilka domów ja kupuje ostatnią.
    Działka która jest drogą ma oznacznie MN tereny mieszkaniowe i KDL - pas drogi gminnej w liniach rozgraniczających 12m. Szerokość drogi to około 4m. Działka którą nabywam zgodnie z MPZP to teren zabudowy mieszkaniowej. Pytanie czy przy takiej szerokości drogi mogę mieć problem z pozwoleniem na budowę? Pytałem w starostwie i tu ciekawe otrzymałem informacje, że ich to nie interesuje i opierają się na opinii architekta, w gminie że tak zostało podzielone i tak może być.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Działka ma mieć dojazd. Dojazd posiada. W czym problem? Mi artysta przed laty wydzielił dojazd (droga gminna!) szerokości 3,00 metra i żyję. Raz tylko pogotowie gazowe nie dało rady Starem 666, wszyscy inni dają radę. Nawet łamaniec ze żwirem (20t) potrafił nie obtrącić ogrodzeń na początku uliczki. Można?
    Trza mieć cochones a nie zbuki.

  3. #3

    Domyślnie

    Generalnie że gdzie nie sprawdzę to jest informacja, że jest za wąski i trochę się obawiam, że wydam trochę kasy a później będę się bujał z pozwoleniem... Dodam, że na działce jest już skrzynka z prądem ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie;

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    - i słusznie się obawiasz : do działek budowlanych musi być doprowadzone dojście i dojazd o szer. nie mniejszej niż 5m
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Od którego roku ten przepis obowiązuje?

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    nie " trzymam " nie obowiązujących przepisów budowlanych, najdalsze " archiwum " jakie posiadam to WT z 2015 r. ( 18 września 2015 r. ), gdzie mamy dla § 14.2
    " Dopuszcza się zastosowanie dojścia i dojazdu do działek budowlanych w postaci ciągu pieszo-jezdnego, pod warunkiem że ma on szerokość nie mniejszą niż 5 m, umożliwiającą ruch pieszy oraz ruch i postój pojazdów. "
    dla obowiązujących WT_2020 , § 14.2 jest identyczny.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  7. #7

    Domyślnie

    Potwierdzam, to co pisze Łukasz - z jednym dodatkiem - pkt. drugi tego paragrafu mówi, że "do budynku i urządzeń z nim związanych, wymagających dojazdów, funkcję tę mogą spełniać dojścia, pod warunkiem że ich szerokość nie będzie mniejsza niż 4,5m"

    Interpretacja mojego urzędu jest więc taka, że ta "droga dojazdowa" musi mieć min. 4,5m, inaczej nie dostaniesz pozwolenia na budowę.
    Dopuszczają jeszcze sytuację, że np. dojazd ma 3m a dojście np. z zupełnie innej strony 1,5m co łącznie daje 4,5m - moim zdaniem absurd.

    Mam taką samą sytuację, działka w 3 lini zabudowy, po drodze istniejące domu ale żebym ja mógł się wybudować potrzebuję decyzję o odstępstwie od przepisów techniczno-budowlanych w zakresie szerokości dojścia i dojazdu.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.332

    Domyślnie

    U mnie tez nie ma szans na PnB jesli nie ma dojazdu min 5m.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony