dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Brodzik z płytek / czy takie cięcia na spadek?

    Cześć.

    Będę robił niedługo brodzik z płytek i mam odpływ w dość niefortunnym miejscu, bo jest oddalony o 7,5 cm od jednej sciany i 67 cm od drugiej, co w rezultacie ustawia ten odpływ prawie w samym rogu brodzika. Odpływ 15x15 cm. Cały brodzik będzie na lekkim podwyższeniu.
    Na razie zakładam, że nie będę tego odpływu przesuwał, bo coś nie ufam rozkuwaniu wylewki w starym bloku...
    Brodzik musi mieć wymiary 80x90cm, żeby jeszcze coś obok niego weszło. To skutkuje tym, że odpływ muszę niejako wciąć pod płytkę, na której będą szklane drzwi. Drzwi 90 cm.
    Gres, którym będę wykładał brodzik (i 2 z 3 ścian) ma wymiar 60x60 cm.

    Wstępnie rozrysowałem linie cięcia, jakie wydają się pasować, żeby był spadek .
    Strzałki, to kierunek spadku.

    Czy ktoś byłby uprzejmy i rzucił na to okiem, czy mój plan ma sens?
    A może można to lepiej dociąć?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200926_110421_HDR.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	448500

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    To się nie poskłada.
    Dla przykładu żeby ta duża płytka w prawym dolnym rogu pasowała do sąsiadów - musiałbyś ją przeciąć po przekątnej. Ale podobny problem będzie w przypadku każdego sąsiedztwa, gdy zmieniasz spadek.

    Wiesz o napięciu powierzchniowym? Woda i tak nie spłynie przy spadku, jaki jesteś w stanie zrobić nawet, jak znajdziesz cudowny impregnat z efektem liścia lotosu? I tak ściągaczką trzeba będzie ściągnąć wodę. I dlatego nie ma IMO co łamać płytek - lepiej zrobić spadek w jednej płaszczyźnie do odpływu.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    I tak ściągaczką trzeba będzie ściągnąć wodę.
    No jasne, że tak, ale jednak jakiś spadek wypada mieć, żeby nadmiar wody nie stał...

    I dlatego nie ma IMO co łamać płytek - lepiej zrobić spadek w jednej płaszczyźnie do odpływu.
    No ale w której płaszczyźnie skoro odpływ jest w rogu?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał DonAndress Zobacz post
    No ale w której płaszczyźnie skoro odpływ jest w rogu?
    Ja teraz mam od drzwi do przeciwległej ściany przy której jest odpływ.
    W mieszkaniu miałem podobnie, tylko odpływ nie był równolegle do tej ściany, a prostopadle na środku.
    Spadek jakieś 2cm na nieco ponad 2m.

  5. #5

    Domyślnie

    W brodziku zastosuj mozaikę nie będziesz miał problemu z uzyskaniem spadków.
    Zniszczysz płytki i nie będziesz z tego brodzika zadowolony.
    "Dom w mango", podpiwniczony pod całością,ściany 24cm termalica + 15cm styropian biały, 160m2 ogrzewania podłogowego, PPC Mitsubishi PUHZ-W85VHa2+EHPT210-UKHSCW

  6. #6

    Domyślnie

    Dlaczego mozaika, przecież koperty robi się teraz w standardzie?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony