dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Przyłącze wodociągowe - pomocy

    Witam proszę o radę. Występujemy o warunki zabudowy, woda najbliżej ponad 230 metrów ☹️w okolicy nie ma budynków dopiero 200 metrów dalej, rozumiem że muszę wystąpić do wodociągów o warunki techniczne przyłącza, studnia raczej nie wchodzi w grę bo do 30 m wody nie ma. Czy jak dostanę warunki zabudowy i w warunkach będzie że przyłącze wodociągowe to muszę go wykonać czy po drodze jak stwierdzę że studnia jednak mogę to zmienić. Już odechciewa mi się budowy szczerze powiem. Ciągnąc wodociąg po drodze mam tylko ogródki działkowe, rozumiem że muszę na swój koszt budować ktoś przerabiał temat może? Jaki koszt takiej imprezy mniej więcej będzie. Jak to ugryźć. Proszę o poradę

  2. #2

    Domyślnie

    Do WZ musisz posiadać zapewnienie dostaw mediów prądu i wody. O ile wodociągi gminne wystawią Ci takie zapewnienie to zapewne ale nie koniecznie podłącze będziesz musiał wykonać na własny koszt. Ile za taka przyjemność? trudno jednoznacznie odpowiedzieć bo gdy będziesz to robił sam koszty będą o wiele mniejsze aniżeli gdy wykonawca będą np wodociągi. Może być tak że po wykonaniu przyłącza za twoje pieniążki przejdzie ono w gratisie pod wodociągi, ale na takie coś nie musisz wyrażać zgody, ale do wszystkiego trzeba podchodzić indywidualnie czy opłaca oddać do wodociągów czy pozostać właścicielem przyłącza.

  3. #3

    Domyślnie

    A jak Pana zdaniem jest korzystniej

  4. #4

    Domyślnie

    Jeżeli jak piszesz, że na 30 m nie ma wody to za wywiercenie studni zapłacisz krocie. Podejrzewam, że podłączenie do wodociągu wyjdzie taniej.
    Musisz wiedzieć, że musisz uzyskać zgodę o zarządcy ogródków na przejście z wodociągiem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony