dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Kilka pytań o hydroizolację ściany fundamentowej

    Witam.

    Otóż po wylaniu ław fundamentowych nadszedł czas na ściany, a następnie na hydroizolacje tych ścian. Pozioma izolacja między ławą a ścianą to 2 warstwy dysperbitu + folia fundamentowa gr. 1mm. Wysokość ściany to ok. 1m. Teraz chciałbym na ściany z dwóch stron polożyc 2 warstwy dysperbitu a nastepnie na ściany, które są po obwodzie od zewnętrznej strony dać 1 warstwę dodatkowo hydroizolację z masy kmb. Nastepnie na to stryropian do fundamentu, folia kubełkowa. Teraz moje pytanie:

    1. Czy taka forma może być, chodzi mi głownie o ten dysperbit, bo przy tym są podzielone opinie, wiem, że można kupic taki, który można stosowac ze styropianem.

    2. Jest mnóstwo producentów/ typów i dysperbitu i mas kmb. Możecie doradzić co się u Was sprawdziło i przede wszystkim chodzi mi tu o masy kmb. Jaki producent itp.


    Grunt wokół budynku to w przeważającej części piasek gliniasty z przewarstwieniami gliny. Ława fundamentowa posadowiona na -1,2 m.p.p.t . Poziom wody gruntowej to ok -,1,7 m.p.p.t, tak wyszło z badań geotechniecznych.

    Wokół budynku będzie wykonana opaska odwadniająca.

    Jakie są Wasze sugestie jak wykonać poprawnie taka hydroizolację, tylko nie za miliony monet. Chciałbym uzyskać rozwiązanie jednocześnie dobre jakościowo jak i ekonomicznie.

    Pozdrawiam serdecznie

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Chcesz mieć solidną hydroizolację - papa albo mazidła z zatopieniem siatki. Inaczej na bloczkach fundamentowych pojawią się pęknięcia. Tylko czy potrzebujesz? Co ma dać?
    Jak nie ma podpiwniczenia, to dajesz hydroizolacje poziomą na chudziaka i wyjeżdżasz nią aż do zewnętrznej krawędzi XPSa - i niżej choćby potop.

  3. #3

    Domyślnie

    W 90% przypadków hydroizolacja pionowa to sam dysperbit. Jak jest grunt suchy to wystarcza. Masa kmb jest dobra, ale jest pytanie czy potrzebna w Twoim przypadku - woda dosyć nisko i odwodnienie. 10 wiader czyli 2000 to niby nie dużo, ale pytanie czy nie szkoda "wrzucać w ziemię". Nie wiem jakie jest ukształtowanie terenu, jak płynie woda, czy "jest bagno" po większych deszczach albo w trakcie roztopów.

    Jaki producent? IMO jedno licho, byleby coś znanego. Izohan, Greinplast, Mapei, Weber i wiele innych- wszystko jedno.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony