dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    debunk

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-800
    Posty
    3

    Domyślnie wiertarko-wkrętarka montażowa

    Może ktoś polecić jakąś solidną ale poręczną wiertarko-wkrętarkę do prac montażowych? Dobrze by było się zmieścić w budżecie koło 800 zł, warto brać sprzęt z wymiennymi uchwytami? Widziałem takie rozwiązanie w jednym urządzeniu milwaukee

  2. #2

    Domyślnie

    do 800zł każda będzie dobra, gdybyś pytał o taką do 100zł, to wtedy trzeba wybierać


  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Nicola Grey

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    11

    Domyślnie

    Polecam ta firmę AEG. Solidna,robi dobre elektronarzędzia.
    Brat skończył budowę domku i obskoczył wiertarko-wkrętarką od nich całą budowę. A jak mówił zużył 3 wiadra wkrętów (szalunki,wieńce,dach). Nie używał jej tylko do wiercenia w betonie.
    W przedziale 600-800 zł z pewnością coś znajdziesz.
    Zobacz tą. Ma dobrą pojemność akumulatora: i moment obrotowy dokręcania.Ale są też droższe.
    https://allegro.pl/oferta/wiertarko-...QaAs3nEALw_wcB

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Nicola Grey

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    11

    Domyślnie

    Zapomniałem dopisać. Jaką byś nie kupił powinna mieć udar.

  5. #5

    Domyślnie

    Po co udar w wkrętarce akumulatorowej??!! To że występuje taka funkcja w wkrętarkach nie oznacza że jest to udar, jest to namiastka udaru.
    Najważniejszy parametr to moment obrotowy i pojemność baterii, tyle że najsłabszym "ogniwem" we wszystkich wkrętarkach jest akumulator.
    Pojawiły się od jakiegoś czasu wkrętarki z silnikiem bezszczotkowym, maja podobno lepsze osiągi i sprawność aniżeli wkrętarki z silnikami tradycyjnymi.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    Właśnie sobie taką kupiłem, bez szczotkowy silnik , 60Nm momentu i udar , aku 4Ah / to minimum jak ktoś dużo chce działać/ potrzebowałem mocnej aby wkręcać kołki eco twist bo moje 12V z 20 Nm momentu nie dawały rady. Udar też już sprawdzałem i daje radę.
    Miałem pożyczoną Devalta 100 NM momentu z udarem , to dopiero maszyna, a i w Devalcie daje radę nawet w żelbetonie z półmetrowym wiertłem 12mm, no nie jet to to samo co udar pneumatyczny z 5J ale mieć do wyboru coś co waży niecałe 2 kg bez kabla na rusztowaniu i do wiertania kilkanaście otworów a targać 5 -6 kg wiertarkę z kablem i przedłużaczem , twój wybór.
    Jeśli ktoś ma 8 godzin wiercić w betonie to wiadomo że normalna młotowiertarka najlepiej się sprawdzi
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  7. #7

    Domyślnie

    Kupisz też porządną młotowiertarke na aku z rozsądną siłą udaru ale to sprzęt raczej dla zawodowców co na co dzień wiercą w betonie i to jeszcze w trudno dostępnych miejscach.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Kupisz też porządną młotowiertarke na aku z rozsądną siłą udaru ale to sprzęt raczej dla zawodowców co na co dzień wiercą w betonie i to jeszcze w trudno dostępnych miejscach.
    Zależy do czego potrzebuje, bo taka wiertarka nie nadaje się do wkręcania wkrętów , nie ma sprzęgła, mam też wiertarkę udarową aku / bo wszystkie narzędzia się przydają przy wykańczaniu domu / i prawie ją spaliłem próbując wkręcać owe kołki eco twist, wiertarka jest do wiercenia ze stałą prędkością jak zaczniesz ją męczyć wkręcaniem i zwalnianiem obrotów bo za duży moment szybko spalisz.

    ps 1 miejsce Devalt, potem może być Skill, Milwake , Ryobi i inne makity bosche , rozpiętość cenowa od 450zł do kilku tysięcy

    ps2 pewnie autor już coś kupił bo nic nie pisze w temacie
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony