dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Obróbka komina

    Witam,
    Czy komin powinien być ocieplony nad dachem oraz poniżej do poddasza użytkowego?
    Majster mówił by ocieplić styropianem 3-5cm i obić płyta OSB a następnie on będzie wykańczał blacha.

    Ocieplać czy sama płyta obić?

  2. #2

    Domyślnie

    Czy komin powinien być ocieplony nad dachem oraz poniżej do poddasza użytkowego?
    tak. Jeśli spalinowy to wełna, jeśli tylko wentylacyjny to styropianem


  3. #3

    Domyślnie

    Komin z elementów z kajneru do ogrzewania gazowego. Z tego co w instrukcji przeczytałem to montaż bez wełny w środku komina. Z zewnątrz myślę że można styropianem obłożyć?

  4. #4

    Domyślnie

    Ja obłożyłem komin od kotła kondensacyjnego styropianem.
    Styropianem obłożyłem także komin systemowy od kominka, ale tam jest chyba te 3cm wełny wokół rury ceramicznej. Pewnie niezbyt to poprawnie zrobiłem.

  5. #5

    Domyślnie

    Komin powinien być obłożony tylko wełną. wełna jest niepalna. użycie styropianu do ocieplenia komina to nieporozumienie i skrajna nieodpowiedzialność.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamil1994xx Zobacz post
    Witam,
    Czy komin powinien być ocieplony nad dachem oraz poniżej do poddasza użytkowego?
    Majster mówił by ocieplić styropianem 3-5cm i obić płyta OSB a następnie on będzie wykańczał blacha.

    Ocieplać czy sama płyta obić?
    Niestety masz majstra idiotę.... http://blog.kominki-batura.pl/nowa-moda/

  7. #7

    Domyślnie

    W takim razie jeśli ocieple wełną czym obić komin tak by później można było przykręcić blachę do niego?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamil1994xx Zobacz post
    W takim razie jeśli ocieple wełną czym obić komin tak by później można było przykręcić blachę do niego?
    Przerabiałem temat na dniach:
    Wykonałem ocieplenie wełną 5cm, na to siatka z klejem, na to osb firestop i blacha.

  9. #9

    Domyślnie

    Możesz podesłać jakieś zdjęcia?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamil1994xx Zobacz post
    Możesz podesłać jakieś zdjęcia?
    Nie mam zdjęć, robiła ekipa, ja doglądałem czy jest jak miało być i tyle, komin obity już blachą więc wygląda jak każdy inny komin.
    Od strony strychu widać wełnę i siatkę +klej. Przerwa w deskowaniu dachu od komina jakieś3-4cm, tam dam kilka warstw chyba regipsu.
    Ciężko dostać płytę osb firestop ale mi się udało- koszt 195zł za płytę 19mm 1250x2500

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciekrk Zobacz post
    Nie mam zdjęć, robiła ekipa, ja doglądałem czy jest jak miało być i tyle, komin obity już blachą więc wygląda jak każdy inny komin.
    Od strony strychu widać wełnę i siatkę +klej. Przerwa w deskowaniu dachu od komina jakieś3-4cm, tam dam kilka warstw chyba regipsu.
    Ciężko dostać płytę osb firestop ale mi się udało- koszt 195zł za płytę 19mm 1250x2500
    Płyta firestop, pianka firestop....Moty pozwalające spokojniej czekać na pożar domu...."posiada wyższą klasę reakcji na ogień" - cytat z karty technicznej, który mówi wszystko. Ale trzeba umieć czytać i nie wierzyć w bajki. "Wyższa" nie oznacza całkowicie pozbawiona cech drewna. To nie jest produkt niepalny!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony