dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 37 z 37
  1. #21

    Domyślnie

    Chyba połowa pokoju w płytce a druga w panelu, i na panelu kolumna bo chyba ma 50/50.

  2. #22

    Domyślnie

    Somsiad rezonator zrobił z tych paneli?! niech pod basy da grubą matę, płytę gumową wytłumiającą. Pomoże, ale nie musi

  3. #23

    Domyślnie

    Hej
    Na początku chcę zaznaczyć, że nie mam nic wspólnego z poniższym artykułem. Nie znam gościa i nic nie reklamuję. Po prostu założyciel tego posta chce się pozbyć problemu i zapewne każdy pomysł jest nadzieją.
    https://www.zyciepabianic.pl/rozrywk...aniczanin.html
    W artykule masz podaną stronę do gościa. Napisz do niego, a nóż widelec coś pomoże. Choć osobiście wątpię w takie wynalazko
    Pozdrawiam

    Ps..teraz doczytałem że najniższe częstotliwości dla których robi panele to 250Hz a to już tony średnie a nie basy
    Ostatnio edytowane przez rhein ; 25-10-2020 o 23:56

  4. #24

    Domyślnie

    Wyciszyć zupełnie tego się nie da bo konstrukcja jest lipna

  5. #25

    Domyślnie

    Czy z rysunku
    https://ibb.co/y5J5nGx widać jaka to scianka ?

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Na tym rysunku to tylko widać, ze jest to pojedyncza ściana grubości 25cm.
    Jaki materiał to pewnie na innych stronach projektu napisane.
    No niestety jak to w dwu-lokalówce bardziej jak mieszkanie niż dom jednorodzinny tylko sąsiadów mniej.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  7. #27

    Domyślnie

    Dzięki za info.
    Co myślicie o takiej piance https://soundsolutions.pl/pianki-aku...AaAvq7EALw_wcB

    Ma dużą gęstość czyli sensowne chyba ?

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Jeżeli słyszysz sąsiada jak krzyczy, jeżeli słyszysz jego tv jak puści za głośno, itd. to tak pianka na ścianę w pewnym zakresie powinna pomóc.
    Ale ty słyszysz/czujesz wibracje od głośników niskotonowych, które także niosą się po konstrukcji (np. po stopie), więc ta pianka za bardzo nie pomoże.

    Rzuć okiem tu (podpunkt o niwelacji basu) - https://www.tremolo.pl/Artykuly/Akus...itarowego.html

    Jeszcze jedno pytałem, ale chyba nie napisałeś. Czy masz w tej wspólnej ścianie dużo gniazdek elektrycznych, rtv, net?

    Weź też pod uwagę, ze nie jestem akustykiem i pisze tu tylko moje własne przeszłe problemy ze słyszalnością sąsiada w mieszkaniu i to co na te potrzeby zgooglałem
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  9. #29

    Domyślnie

    Rozumiem
    Tak, są trzy kable TV i trzy gniazdka ..

    Pułapki basowej chyba nie ma sensu u mnie robić, to raczej sąsiad powinien? Czy ona u mnie też będzie łapać?

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Tak artykuł jest bardziej w tonie inspiracji dla sąsiada. Nigdy nie wiadomo jak sympatyczny dla ciebie zechce być, warto mieć wiedzę co mu zasugerować

    Tak dla pewności basy to jedyne co słyszysz czy także dźwięki muzyki, telewizora, imprezy u niego (ludzkie głośne rozmowy)?

    Jak także ogólnie dźwięki to pianka pomoże, to wtedy bardzo bym się uczepił tych gniazdek. Sąsiad pewnie ma identyczne w tym samym miejscu i dla dźwięku nagle ściana przestaje praktycznie istnieć w tym wycinku.
    Jak tylko basy to chyba pozostaje zadać takie pytanie na specjalistycznym forum audio.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  11. #31

    Domyślnie

    głosy słyszę podczas imprezy, lub jak ktoś krzyknie.

    Dobra, co wybrać:
    Kauczuk, pianka czy wełna?

  12. #32
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jacek61

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-346
    Posty
    8

    Domyślnie

    Przeczytaj ten artykuł https://sound.eti.pg.gda.pl/student/...07_Ustroje.pdf
    Z najprostszych sposobów pozostaje jeszcze rozmowa z sąsiadem aby na korektorze zmniejszył basy do akceptowalnego (dla niego i Ciebie) poziomu, pewnie będzie potrzebny kompromis.

  13. #33

    Domyślnie

    ale to nie sąsiada wina, słychać nawet kroki na parterze (dom głównie parterowy). By musiał po prostu nie słuchać basu, a o to nawet nie będę go prosić.

    Skoro basem nic nie zrobię to chciałbym zająć się wyciszeniem głosów chociaż.

  14. #34

    Domyślnie

    To jak? Robić wełnę czy jakiś kauczuk? Jak sąsiad dał wełnę to moze ja powinienem dać inny materiał ?

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Nic nie zrobisz ..

    Dom dwulokalowy to zwykły dom jednorodzinny tylko podzielony na dwa lokale.
    Dobre to jest jak pod jednych dachem mieszka jedna rodzina.

    Wyciszanie nie będzie skuteczne, bo fundament , strop , dach , jest jeden i tędy hałasy będą szły.

    Sąsiad jakby dał na poddaszu np. wykładzinę to by ona w pewnym stopniu obnizyła hałas , ale to tylko półśrodki ...
    Czy podobny problem dotyczy domków szeregowych?
    Ostatnio edytowane przez michal02 ; 28-02-2021 o 00:14
    Czasem tu zaglądam reklama na FM jest płatna

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Uparty

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Zabrze
    Posty
    120

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal02 Zobacz post
    Czy podobny problem dotyczy domków szeregowych?
    To zależy jak jest zrealizowana konstrukcja budynku, czy jest dylatacja czy połączenie elementami.

  17. #37

    Domyślnie

    Cześć. Przede wszystkim witam się, bo to pierwszy mój post na tym forum, a nie widzę tematu do przedstawienia się i powitania Społeczności Forum.

    Ciekawa dyskusja w temacie. Obawiam się, że mnie również może dotyczyć, stąd zainteresowałem się tematem. Niebawem zabieram się za wykończenie domu w zabudowie szeregowej i z informacji od kolegi, który ma taki sam dom, wynika, że problemem jest ściana z tylko jednym sąsiadem - tym, gdzie nie ma dylatacji. Póki co doradzano mi wełnę do wyciszenia. Czytam i czytam, jest wiele opinii, a żadne rozwiązanie nie jest bez wad, ani w 100% skuteczne. Zastanawiam się, czy wyciszać np. również klatkę schodową? Bo że sypialnię, czy salon, to wiadomo. Ale garażu już np. na pewno nie ma sensu?

    Swoją drogą, jako meloman zamierzam zrealizować swoje marzenie i kupić dobry sprzęt do odtwarzania muzyki. Co prawda nie lubię słuchać głośno, ani nie lubię basów, ale jak tylko poznam sąsiada, który kupuje dom obok, to podpowiem Mu to i owo.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony