dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gorny7

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Kalisz
    Posty
    146

    Domyślnie Próbki wody z węża przed montażem przyłacza

    Witam
    wykonuje przyłacze wody projekt itd
    Mam w tej chwili taki problem , z tego co mówia Wodociągi od Marca zmwiniły sie jakieś przepisy w zwiazku zpoborem próbek wody
    Insatalacja pociagnieta rura niebieska do domu na konću zamontowany kran.

    Niestety w tej chwili wodociagi przed zakopaniem w ogóle podłaczeniem węza badaja wodę która ma przepływać przez ten wąż
    Czyli w domu mam wąż a poza domem krąg weża który ja mam go napełnic woda zalac chlorem , pózniej go przepłukac , oni przyjezdzają , wtedy mam w niego jakimś sposobem wlewać wodę a oni na końcu pobiorą próbke .
    chory system
    1 zalałem wodą ze studni + chloryn sodu , przed pzryjazdem pzrepłujkane taa samą woda wynik (pepsi cola) jakieś bakterie Coli , cena próbki jeszcze nie placiłem podobno 300zł
    2 drugie podejście wąz przxelany poprzez wąż ogrodowy ciagniety od sasiadów = próbka coli
    3 podejscie bedzie znowu chloryn i tym samym weżem z krqnu od sasiadów bedzie przelane do poboru

    Nie rozumeim tego przepisu

    nie posiadam wody ,po to sie składa o wode żeby ją mieć
    jak to wykonać wąż 40mm wąż ogrodowy od siąsiada 1/2 samo nalewanie w pełny wąż 40 m fi40 wygląda tak że rekę zaciskam w kołó węza tego 1/2 żeby nie szła fontannna, ale jest cięzko z drugiej strony ktos odkręca kran w budynku (trzeba miec z dwie osoby) i woda leci w węża , juz przy nalewaniu nie podoba sie ze mam gołe rece musiałem właozyc rekawice , nie podoba sie ze wode próbuje wlewac weżem ogrodowym , bo może mieć bakterie.

    jak to u was wygląda?
    bo ma zamiar złozyć jak próbka nie wyjdzie wniosek do nich żeby sami przygotowali wąż pobrali pozytywna próbke na budowie gdzie nie ma wody
    , nie bedę tego robił w nieskończoność,
    gorny7 , był Ekogr. Walendowski 25KW/kuzyn Ardeo/SPP Bolecki , był miał /Płomyk PID , jest Termet Gold Plus

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Sorry, ale o ile zrozumiałem Twój post, to jakiś chory pomysł...

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gorny7

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Kalisz
    Posty
    146

    Domyślnie

    W miniony wtorek druga próbka do badania - 3 wizyta
    Waz podłaczony do wody os sasiada króćcem.
    kupiłem Chloryn Sodu 5l około 50 zł bo tym sie chloruje w sobote i niedzile wlałem 3 litry do weza i płukałem woda (wą fi 40 40m z wyliczęn zawiera około 50litrów wody). We wtorek jak pobierali najpierw woda leciała 20-30minut
    temp. wody 17st , w badaniu chloru przy kranie okazało sie ze juz go nie ma . Mówie ze jak leciało 30 minut to sie wypłukała woda z chlorem.
    Wodociagi a właściwie laboratorium m,ówi ze moze byc w wezu od sosiada jakieś bakterie itp
    Mówił że do innego gościa co ma wąż jakiś przemysłowy fi 100 to juz 5 czy 6 razy byli
    Czekam na wynik - jak negatywny pisze pismo zeby sami wyczyścili zalali i pobrali bo ja nie bedę się bawił w kotka i myszke placił coś koło 200zł za próbke
    gorny7 , był Ekogr. Walendowski 25KW/kuzyn Ardeo/SPP Bolecki , był miał /Płomyk PID , jest Termet Gold Plus

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gorny7

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Kalisz
    Posty
    146

    Domyślnie

    te drugie podejście się udało koszt dwie próbki 540zł
    gorny7 , był Ekogr. Walendowski 25KW/kuzyn Ardeo/SPP Bolecki , był miał /Płomyk PID , jest Termet Gold Plus

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony