dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Wąska droga

  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    daawid1992

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Gaszowice
    Kod pocztowy
    44-293
    Posty
    2

    Domyślnie Wąska droga

    Witam mam takie pytanie, na końcu drogi która ma szerokość 3m jest dom, który chcemy zburzyć i wybudować nowy. Przy drodze dojazdowej stoją już domy więc nie ma możliwości aby poszerzyć drogę. I moje pytanie jest takie, czy jeżeli ta działka zostanie przepisana na mnie i żonę, to czy będzie problem, żeby dostać pozwolenie na budowę.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał daawid1992 Zobacz post
    Witam mam takie pytanie, na końcu drogi która ma szerokość 3m jest dom, który chcemy zburzyć i wybudować nowy. Przy drodze dojazdowej stoją już domy więc nie ma możliwości aby poszerzyć drogę. I moje pytanie jest takie, czy jeżeli ta działka zostanie przepisana na mnie i żonę, to czy będzie problem, żeby dostać pozwolenie na budowę.
    W odniesieniu do drogi - Zgodnie z prawem droga dojazdowa do działki budowlanej ma mieć minimum 3 metry szerokości więc otrzymanie pozwolenia na budowę nie powinno stanowić problemu.
    Aby jednak rozpocząć procedurę musicie dowiedzieć się o status istniejącego budynku i uzyskać zezwolenie na jego rozbiórkę. - to tak dla formalności nie wymaga to jakiś szczególnych zabiegów ale po to, aby nikt nie czepiał się was o o coś kiedykolwiek.
    Pozdrawiam.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    daawid1992

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Gaszowice
    Kod pocztowy
    44-293
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    W odniesieniu do drogi - Zgodnie z prawem droga dojazdowa do działki budowlanej ma mieć minimum 3 metry szerokości więc otrzymanie pozwolenia na budowę nie powinno stanowić problemu.
    Aby jednak rozpocząć procedurę musicie dowiedzieć się o status istniejącego budynku i uzyskać zezwolenie na jego rozbiórkę. - to tak dla formalności nie wymaga to jakiś szczególnych zabiegów ale po to, aby nikt nie czepiał się was o o coś kiedykolwiek.
    Pozdrawiam.
    Jak byłem się pytać w gminie to powiedzieli mi że od 1 marca się przepisy zmieniły i droga musi mieć 5m szerokości

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o min. szerokość dojazdu do jednej działki/posesji to jest to 3m, pod warunkiem, że dojście piesze może być realizowane np. ścieżką z innej strony. Przy więcej niż 1 działce min. to 5m. Taką informację uzyskałam 2 lata temu w UM. Być może były jakieś zmiany...

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    Cytat Napisał daawid1992 Zobacz post
    Witam mam takie pytanie, na końcu drogi która ma szerokość 3m jest dom, który chcemy zburzyć i wybudować nowy. Przy drodze dojazdowej stoją już domy więc nie ma możliwości aby poszerzyć drogę. I moje pytanie jest takie, czy jeżeli ta działka zostanie przepisana na mnie i żonę, to czy będzie problem, żeby dostać pozwolenie na budowę.
    - będzie problem, ponieważ do działki budowlanej powinien być zapewniony dojazd i dojście o minimalnej szerokości = 5m
    - jeżeli z jakiegoś powodu nie ma szans na zachowanie tej szerokości - pozostaje : wystąpienie z wnioskiem o odstępstwo od przepisów budowlanych. Jeżeli odp. jest pozytywna, wówczas zgoda na odstępstwo stanowi część projektu budowlanego
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    fukujin

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    63

    Domyślnie

    W pierwszej kolejności sprawdzić musisz czy nie ma obowiązującego planu zagospodarowania.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony