dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Komin systemowy do kominka na pellet

    Witam, ponieważ słychać coraz częściej o planowanym zakazie palenia drewnem, a mam komin systemowy fi 200 bez odprowadzenia skroplin, to czy mogę podłączyć do niego kominek na pellet ?. Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Kominek czy piec z podajnikiem na pellet? Bo to jest znacząca różnica.

  3. #3

    Domyślnie

    Kominek z podajnikiem w salonie (mała powierzchnia ok. 80 m2).

  4. #4

    Domyślnie

    Do kominków nie jest potrzebny skraplacz kondensatu ale czy warto bawić się w kominek który ma jak domniemywam ogrzewać cały dom? Robisz sobie kotłownie w salonie.

  5. #5

    Domyślnie

    pytałem, bo temperatura spalin pelletu jest 2x niższa niż drewna. Automatyka spalania i ilość popiołu przemawia za pelletem....Nie mam dostępu do gazu....

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RobertJG
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    224

    Domyślnie

    Odskraplacz zawsze można dorobić. To nie jest skomplikowane.
    Od ponad 20 lat pracuję u producentów materiałów budowlanych (okna, papy, systemy kominowe, technika zamocowań, chemia techniczna i budowlana). Nowoczesne rozwiązania w budownictwie to moje hobby.

  7. #7

    Domyślnie

    OK, dorobić można, ale jak zapewnić szczelność od dołu....?

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacogi Zobacz post
    OK, dorobić można, ale jak zapewnić szczelność od dołu....?
    Uszczelnić....

  9. #9

    Domyślnie

    Brawo Ty.... super podpowiedz ...A tak poważnie to nadal nie wiem czy przy spalaniu pelletu musi być odpływ skroplin czy nie...?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacogi Zobacz post
    Brawo Ty.... super podpowiedz ...A tak poważnie to nadal nie wiem czy przy spalaniu pelletu musi być odpływ skroplin czy nie...?

    Wybacz, ale odpowiedź była godna pytania..... Do paliw stałych nie ma potrzeby. Przed wodą deszczową zabezpiecz u góry, daszkiem....

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony