dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Rekuperacja i nawiewniki

    Witajcie. Mam pewien dylemat i chciałabym Was prosić o opinię. Napiszę po krótce o co chodzi. Kupowałem dom typu bliźniak od dewelopera. Domy w projekcie miały WG. W trakcie budowy zdecydowałem się na WM i w tym celu wynająłem firmę, która rozprowadziła instalacje i zamontowała urządzenie. Problem w tym, że deweloper wstawił okna z nawiewnikami w pomieszczeniach: salon (drzwi tarasowe, kuchnia, kazienka piętro - sypialnie 4x bez nawiewników). Przepusty do wentylacji w łazienkach i kuchni (1 zaślepiony, a do drugiego wpielismy się z okapem)zostały przysłonięte w trakcie prac wykonczeniowych. W garażu i pomieszczeniu z piecem pozostała WG. I cały problem został z tymi nawiewnikami, o których pisałem wcześniej. Zostawić to czy jakoś zakleić, zasłonić. Przy zamkniętym nawiewniku lekko czuć napływ powietrza dlatego bardzo proszę o wyrażenie opinii. Z góry dziękuję

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Uszczelnij.

    A skoro czuć nawiew, to instalator źle zbilansował WM - często celowo robią wywiew większy od nawiewu, bo wtedy z temperatur wychodzi lepsza sprawność i klient jest zadowolony. Tylko nie wie, że wszelkimi nieszczelnościami zaciąga zimne powietrze.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Uszczelnij.

    A skoro czuć nawiew, to instalator źle zbilansował WM - często celowo robią wywiew większy od nawiewu, bo wtedy z temperatur wychodzi lepsza sprawność i klient jest zadowolony. Tylko nie wie, że wszelkimi nieszczelnościami zaciąga zimne powietrze.
    Hej dzięki za odpowiedź. Wentylacja nie jest jeszcze uruchomiona - dopiero za kilka dni mają przyjść pomierzyć/ustawić i włączyć. Czym najlepiej to uszczelnić? Jakaś pianka czy po prostu "zakleić taśmą" ?

  4. #4

    Domyślnie

    Dla ścisłości poprawiam kawałek zapytania:
    Problem w tym, że deweloper wstawił okna z nawiewnikami w pomieszczeniach: salon (drzwi tarasowe), kuchnia, łazienka piętro.s Sypialnie 4x bez nawiewników.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tkevent Zobacz post
    Czym najlepiej to uszczelnić? Jakaś pianka czy po prostu "zakleić taśmą" ?
    Obojętnie. Nawet zwykła przeźroczysta taśma się sprawdzi.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony