dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Ściana odzielająca 2 segmenty z silikatu. Izolacja akustyczna

    Witam,
    mam wstępna rezerwację na ostatni, skrajny segment (2 bliźniaki, każdy podzielony na 2 segmenty).
    Martwi mnie ścianą łącza mnie z sąsiadem, według projektu jest to:
    1,5 cm tynk
    24 cm bloczki silikatowe
    1,5 cm tynk.

    Obawiam się o akustykę w domu. Czy jest to wystarczająca ściana, aby nie słyszeć rozmów/telewizora sąsiada ?
    Czy dodatkowa izolacja np. wełną mineralna lub SIMFOFIT i na to płyta G/K zapewni w pełni komfort akustyczny ?
    Czytałem kilka postów na forum i znalazłem kilka osób narzekających na taką ścianę. Niestety jestem osobą dość wrażliwą na akustykę i chciałbym uniknąć słuchania rozmów sąsiada czy po prostu jego telewizji.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2020-09-28 o 13.56.16.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	7,5 KB
ID:	448622
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2020-09-28 o 13.56.22.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	16,5 KB
ID:	448623

    Z góry dziękuję za pomoc.
    Ostatnio edytowane przez Szfymen ; 28-09-2020 o 15:00 Powód: Dodanie nazwy bloku w tytule

  2. #2

    Domyślnie

    Silka 24 cm pelna jest dobrym izolatorem akuatycznym i jesli nie podzirawicie scian to powinno byc w miare dobrze.
    A stropy sa tam wylewane razem i oddzielnie dla poszczegolnych domow? Z tego co widze to raczej jako jeden dla wszystkich i to predzej bedzie zrodlem halasu, nie rozmowy i telewizor a tupanie u sasiadow

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź, trochę nie wiem jak to sprawdzić.
    Chodzi o prawy skrajny segment.
    Wrzucę skan projektu:



    Dzięki za pomoc !
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2020-09-28 o 16.16.12.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	19,3 KB
ID:	448633   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2020-09-28 o 16.14.37.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	21,3 KB
ID:	448634  

  4. #4

    Domyślnie

    Z tego co widze to Ty i sasiad macie jeden strop i to moze jakies halasy dac. Silka 24 cm powinna byc dobra, ja mam w bloku 18 cm i nie slychac sasiadow. Chyba ze ktos wkuje jakies rury w sciane to juz moze pogorszyc

  5. #5

    Domyślnie

    Teraz dopiero zauważyłem ale na projekcie jest napisane Silkat a w dokumentacji technicznej beton komórkowy. Na budowie również są palety z betonem komórkowym, czy to znacząca różnica ?

  6. #6

    Domyślnie

    Niewielka. W obu przypadkach będziesz słyszał każdy oddech sąsiada, nie mówiąc o krokach, lub nie daj Bosheee, jakimś larmie. Będziesz po prostu z sąsiadem żył jak z domownikiem. Będziesz wiedział o nim wszystko.
    Trzeba być tego świadomym.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony