dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    huberto

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    6

    Domyślnie Budowa przydomowej oczyszczalni - zgłoszenie

    Witam wszystkich!
    Wykończyłem dom ze stanu surowego robiąc wznowienie budowy po kilkudziesięciu latach. W projekcie i warunkach zabudowy miałem szambo i tak też zrobiłem. Teraz chciałbym wybudować oczyszczalnię ale zderzyłem się ze ścianą. W starostwie twierdzą, że musi być zgoda wodociągów. Kanalizacja znajduje się w pobliżu domu, jednak od domu do kanalizacji jest odległość ~80-90m, w dodatku przez usytuowanie terenu potrzebowałbym pompy. Koszt takiego rozwiązania jest spory. Wodociągi takiej zgody nie chcą wydać ponieważ 'istnieje techniczna możliwość podłączenia się do kanalizacji'. Czy ktoś z Was wie jak to można ugryźć? Czy rzeczywiście w tej sytuacji wodociągi mogą się nie zgodzić ?

  2. #2

    Domyślnie

    Musiałbyś uzasadnić, że podłączenie do kanalizy byłoby w Twoim przypadku nieuzasadnione ekonomicznie, tzn wykazać, że to będzie większy koszt niż wybudowanie POŚ. Poza tym, w WZ musiałaby być oczyszczalnia dopuszczona do zbudowania na tym terenie.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    huberto

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    Uzasadnić mogę bez problemu bo koszt na pewno będzie mniejszy - tylko jaka to musi być różnica? Co to WZ? Nie ma tutaj MPZP - i z tego co wiem powiat na pewno się zgodzi, ale potrzebna jest zgoda z wodociągów, czego nie chcą mi wydać. Pytanie czy rzeczywiście ona jest potrzebna ? Ewentualnie co i jak mogę od nich uzyskać?

  4. #4

    Domyślnie

    WZ - decyzja o warunkach zabudowy, jeśli nie ma MPZP tam są określone możliwości odprowadzania ścieków. Jeśli chcesz budować oczyszczalnię, warunki zabudowy powinny to dopuszczać.

    Jest taka ustawa z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Według art. 5 tej ustawy:
    „1. Właściciele nieruchomości zapewniają utrzymanie czystości i porządku przez:
    2) przyłączenie nieruchomości do istniejącej sieci kanalizacyjnej lub, w przypadku gdy budowa sieci kanalizacyjnej jest technicznie lub ekonomicznie nieuzasadniona, wyposażenie nieruchomości w zbiornik bezodpływowy nieczystości ciekłych lub w przydomową oczyszczalnię ścieków bytowych, spełniające wymagania określone w przepisach odrębnych; przyłączenie nieruchomości do sieci kanalizacyjnej nie jest obowiązkowe, jeżeli nieruchomość jest wyposażona w przydomową oczyszczalnię ścieków spełniającą wymagania określone w przepisach odrębnych;

    Wydaje mi się, że to po Twojej stronie leży udowodnienie "ekonomicznie nieuzasadnionej" budowy przyłącza kanalizy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony