dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Marcin Żewuski

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-144
    Posty
    1

    Unhappy Anulowana gwarancja

    Cześć wszystkim

    Niedawno zakupiłem sprzęt od SolarEdge Ltd. i firma zapewniała mnie, że otrzymam gwarancję 25 lat na ich produkty: inwentory i falowniki. Po pewnym czasie miałem inspekcję od SolarEdge Ltd. i rozpoczeli procedurę odbierania gwarancji na podstawie nieprzejrzystych dla mnie zasad. Czy ktoś ma na forum podobny problem.

    Pozdrawiam serdecznie

  2. #2

    Domyślnie

    Piszesz zbyt ogólnikowo kupiłeś sprzęt od SolarEdge czy od firmy która zamontowała Ci fotowoltaikę? I skąd inspekcja z SE na podstawie czego sobie wpadli na inspekcję? Nieprzejrzyste zasady gwarancji znaczy jakie? Przytoczysz jakieś konkrety ?
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin Żewuski Zobacz post
    Niedawno zakupiłem sprzęt od SolarEdge Ltd. i firma zapewniała mnie, że otrzymam gwarancję 25 lat na ich produkty: inwentory i falowniki. Po pewnym czasie miałem inspekcję od SolarEdge Ltd. i rozpoczeli procedurę odbierania gwarancji na podstawie nieprzejrzystych dla mnie zasad. Czy ktoś ma na forum podobny problem.
    Czyli, żebym dobrze zrozumiał: kupiłeś sam sprzęt SE, nie zapoznałeś się z warunkami gwarancji SE i sam wykonałeś instalację? Wydaje się to oczywiste, ale czy mimo, że nie zapoznałeś się z warunkami gwarancji, spełniłeś wymagania SE dotyczące montażu? Bo jeśli nie, to trochę od d... strony się zabrałeś za temat.

    To może zacznijmy od podstaw: czy SE Designer zweryfikował Twoją instalację? Tzn czy "przepuścił" ją?
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    czy SE Designer zweryfikował Twoją instalację? Tzn czy "przepuścił" ją?
    Widział ją na zdjęciu project manager, a kobita z działu HR mówiła jak ma to spiąć w całość.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Dlatego zawsze niestety trzeba sprawdzać czy firma na pewno jest autoryzowana przez producenta
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Dlatego zawsze niestety trzeba sprawdzać czy firma na pewno jest autoryzowana przez producenta
    Jeśli autor posta sam zamontował instalację, to na 99% nie chodzi o żadną autoryzację. Poza tym, nie raz nie dwa były przypadki, że firma instalowała SE, ale niezgodnie z warunkami producenta. Jak ktoś nie zna specyfiki systemu, to czy to będzie użytkownik instalacji czy firma, w obydwu przypadkach może skończyć się jak w temacie. Fakt, w drugim przypadku można ubiegać się o naprawienie szkody.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony