dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Wanna pod płytki, czy jednak mniejsza?

    Hej,
    Ściana w łazience przed otynkowaniem miała 176 cm, byłem przekonany, że bez problemu wstawię wannę 170 cm (mam 190 cm wzrostu), gdy doszedł tynk zostało 171,5 cm, jedyna możliwość, żebym teraz wstawił wannę wyżej wymienionej długości, to wsunięcie jej pod płytki, w przeciwnym razie musiałbym wstawić 160 cm, i mieć 8-9 cm półeczkę (bardzie cenię sobie wygodę od półki). Czy w tym wypadku mogę wsunąć wannę pod płytki i będzie to zgodnie ze sztuką, oraz będzie przyzwoicie wyglądać? Oczywiście cała podłoga + strefy mokre hydroizolacja w płynie + taśmy w narożnikach.
    Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Będzie w jednym sensie lepiej - bo można brać prysznic na stojącą i woda będzie spływała po płytkach do wanny.
    Natomiast jeśli chodzi o ewentualną wymianę wanny to tragedia a późniejsze dopasowanie nowej. Piszą , że wszystko się da....ale za jaką cenę
    Wykończenie też nie będzie stwarzało najmniejszego problemu.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Rozumiem, że wymiana wanny byłaby problematyczna, ze względu, że wanny nie trzymają poziomu? W innym przypadku jeśli mamy +/- 10 cm możliwości regulacji na nóżkach, to można by nową wsunąć i w ten sposób podregulować, żeby była równoległa do płytek z dylatacją, ze 2 mm na jakiś silikon. Chyba, że będzie jak banan i w jednym miejscu 2 mm a w innym 6 mm czy więcej, to wtedy faktycznie mogłoby to wyglądać nieestetycznie.
    Jako osoba doświadczona, którą opcje byś polecił?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cook1e Zobacz post
    Chyba, że będzie jak banan i w jednym miejscu 2 mm a w innym 6 mm czy więcej, to wtedy faktycznie mogłoby to wyglądać nieestetycznie.
    Przed wanną nie będzie płytek, że da się wysunąć?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Pod płytki, i mieć nadzieję że wanna nie uszkodzi się do remontu.
    Pod płytki i wykończyć wannę mozaiką tożsamą z płytkami na ścianie.
    Pod płytki i zachować 2x ilość płytek na ścianę 1x ilość płytek na podłogę.(obwodowo na wannę)
    Na płytki i wanna stylizowana - na nogach-i brak komfortu.
    Nie montować wanny.
    Tak w kolejności
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Walk in + siedzisko odchylane mocowane na ścianie, nie wchodzi w grę?

  7. #7

    Domyślnie

    @Kaizen - faktycznie, spokojne wysunięcie byłoby możliwe, jakby była zlicowana z wnęka :O
    @CityMatic - chyba wybiorę opcje do płytek (czy też na, jak to określiłeś), z półką za (będzie gdzie stawiać kosmetyki), wolnostojąca odpada, bo będzie też parawan nawannowy i deszczownica (w wannie, po prostu czasem po treningu fajnie poleżeć i się odprężyć, no i można dzieciaka wrzucić i ma radochę).
    @Bertha - tak jak wyżej odpowiedziałem, chodzi o to, żeby poleżeć i się odprężyć plus ogarnąć na spokojnie dzieciaka

    Teraz tak pomyślałem, że jest jeszcze możliwość, żeby nie kłaść płytek na ścianie od strony z drzwiami, tylko pomalować jakaś ciekawa farba, wtedy powinna wejść bez kombinacji, bo 1,6 cm starczy na płytkę , klejem?

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cook1e Zobacz post
    ....... wtedy powinna wejść bez kombinacji, bo 1,6 cm starczy na płytkę , klejem?
    No pewnie, że wystarczy
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  9. #9

    Domyślnie

    Wymyśliłem sobie coś takie:

    Lustro będzie w płaszczyźnie płytek, na reszcie ściany płytki struktura + białe gładkie. Po długości wanny dam płytki imitujące drewno, a przeciwległa ściana do tej z lustrem będzie malowana na jakiś niebieski kolor, dorzucę tam przy okazji ze 2 półki (blat, blat stelaża i półki, to dąb surowy i na niego lakierobejca).
    Wanna będzie wtedy dolegać do płytek i ściany, przy ewentualnym braku kilku mm zrobię lekką bruzdę w malowanej ścianie, żeby wsunąć wannę, a potem zarobię. Przy ewentualnej wymianie wanny skucie 20 cm gładzi wapiennej nie będzie stanowiło żadnego problemu.

    Czy to ma ręce i nogi? Robił/widział ktoś podobny projekt?






  10. #10

    Domyślnie

    wg polskich norm drzwi powinny otwierać się na zewnątrz.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał key1 Zobacz post
    wg polskich norm drzwi powinny otwierać się na zewnątrz.
    Będą otwierać się na zewnątrz, ten projekt jest poglądowy, nie skupiałem się na znalezieniu konkretnych drzwi (bo takich nawet jeszcze nie wybrałem). Projekt ma zobrazować inny problem, którym jest wstawienie wanny 170tki przy opisanych wyżej warunkach.

  12. #12

    Domyślnie

    Z tym wsuwaniem pod płytki to technicznie lepsze rozwiązanie bo woda ścieka po wannie, jednak słyszałem że co do gwarancji to niektórzy z producentów przy takim rozwiązaniu nie uznają gwarancji. Poprawicie mnie jeśli się mylę

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał jankanty Zobacz post
    Z tym wsuwaniem pod płytki to technicznie lepsze rozwiązanie bo woda ścieka po wannie, jednak słyszałem że co do gwarancji to niektórzy z producentów przy takim rozwiązaniu nie uznają gwarancji. Poprawicie mnie jeśli się mylę
    Gwarancji na co? Na płytki czy wannę?
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Gocha68
    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Gwarancji na co? Na płytki czy wannę?
    Zapewne na wannę
    Gwarancja nie obejmuje : wad wynikających z nieprofesjonalnej instalacji wykonanej niezgodnie z instrukcją montażu i przygotowaniem budowlanym

  15. #15

    Domyślnie

    Tak, mowa o gwarancji na wannę.

  16. #16

    Domyślnie

    Rób jak ci pasuje . Najwyżej przy następnym remoncie zmienisz . Ten ostatni jest nieunikniony jeśli nie złożyłeś ślubów czystości, a żyjesz z płcią zwaną piękną.
    Na szybko zawsze zostaje zapisać się do klubu morsów i ablucje uskuteczniać w ciepłej jeszcze wodzie pobliskiego akwenu

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony