dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Podejrzanie tania oferta instalacji

    Otrzymałem ofertę instalacji 3.3 kwp na jinko solar 330w (10 szt) i froniusie za 13.800 brutto. Dwie inne firmy jak im przedstawiłem tę ofertę uznało, że taka cena jest zbyt atrakcyjna i że gdzieś musi być haczyk. Firma która oferuje taką instalację twierdzi, że jest dystrybutorem tych paneli na Polskę i stąd taka cena. Bardzo proszę o opinie nt tej oferty.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Zapewne pomniejszona o dotację.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kisiel321 Zobacz post
    Właśnie nie.
    Ao to w czym problem, podpisać umowę i niech zainstalują. Jeśli oczywiście chcesz.
    Aby ocenić nie widząc ich dzieła nikt nie jest w stanie tego określić dlaczego tak tanio, albo nisko, poniżej innych ofert.
    Fronek zapewne 3.0,na blachodachówce, itp, itd.... zamontują ocenimy.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5

    Domyślnie

    Niewiele więcej płaciłem za 3,3kW 6 lat temu 12 x Suntech 275W z inwerterem GoodWe 14k z jakimiś groszami. Montaż na blacho trapezie wszystko gra do dziś poza inwerterem bo w lutym się skaszanił wymienili na nowy bez problemu.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kisiel321 Zobacz post
    Otrzymałem ofertę instalacji 3.3 kwp na jinko solar 330w (10 szt) i froniusie za 13.800 brutto. Dwie inne firmy jak im przedstawiłem tę ofertę uznało, że taka cena jest zbyt atrakcyjna i że gdzieś musi być haczyk. Firma która oferuje taką instalację twierdzi, że jest dystrybutorem tych paneli na Polskę i stąd taka cena. Bardzo proszę o opinie nt tej oferty.
    A co w tym nienormalnego normalna oferta 4200zl za kwp,instalacja na nienajnowszych panelach bo 330watowe czyli juz tanie,fronek napewno 3kw jednofazowy,zabezpieczenia jednofazowe to co w tym dziwnego jak by 3500 proponowali to by bylo zastanawiajace.
    Poprostu inne firmy chcialy Cie orżnąć a moze trafiłeś normalną.
    Na wolnym rynku bez rabatów instalatorskich które mogą sięgać z 40% i z 23%vat to panele 4500zl galownik 4500zl okablowanoe z zabezpieczeniami 1000zl konstrukcja 1000 to masz 11tys brutto to już maja 3tys zarobku za jeden dzień pracy dodaj to ze robią na 8% o rabaty i zrobi sie 5tys.
    Jedni zrobią za tyle a inni jak 10tys nie przutna za jeden dzien to są chorzy i wyzywają od partaczy tych tańszych.

    Podpisac dobrą umowę,nie placic za dużej zaliczki,podszkolić się trochę z paneli jak mają być montowane i jakie błedy popełniają przy montazu,dac szefowi do zrozumienia ze masz swiadomosc jak sie nie robi i ze bedziesz stał nad nimi cały dzień i niech montują.

    Akurat ze zaplacisz wiecej nie jeat gwarancja ze zrobisz lepiej ja mam przyklad u dwóch sasiadów któży placili grubą kasę a montaż tragedia.
    Ale takie duze firmy musza zarobic dla szefa i szefowej bo cala rodzina wciagnieta w interes i to grubo musza zarabiac a nawet jednego panela w życiu nie założyli.Na łapacza domomokrążce i jego samochód grzejacy po drogach calego kraju i jeszcze na ekipę montażową ktora jest blisko Twojego miejsca zamieszkania ale nie ma nic wspólnego z firmą z którą zawierasz umowę.
    Takie realia
    Ostatnio edytowane przez codix ; 29-09-2020 o 18:14
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  7. #7

    Domyślnie

    tak jak kolega wyżej napisał, nie ma w tym (dla mnie) nic podejrzanie taniego
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  8. #8

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za opinie. Jeszcze przy okazji dopytam się o zabezpieczenie falownika przed kradzieżą. Bo raczej będzie zamontowany na ścianie północnej domu. Ma ktoś pomysł jak to rozwiązać?

  9. #9

    Domyślnie

    A to tak wszyscy dowolnie chodzą po Twoim podwórku? Bo u mnie od 5 lat inwerter wisi na ścianie i jakoś nikt go nie ukradł.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  10. #10

    Domyślnie

    No to w takim razie może rzeczywiście szukam dziury w całym.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Może firma ma jakieś referencje? Zawsze warto je sprawdzić i się upewnisz przy okazji na przykładzie innych instalacji. Sprawdź też czy firma ma autoryzacje, bo jeśli firma ich nie ma, to możesz stracić prawo do gwarancji
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kisiel321 Zobacz post
    Otrzymałem ofertę instalacji 3.3 kwp na jinko solar 330w (10 szt) i froniusie za 13.800 brutto. Dwie inne firmy jak im przedstawiłem tę ofertę uznało, że taka cena jest zbyt atrakcyjna i że gdzieś musi być haczyk. Firma która oferuje taką instalację twierdzi, że jest dystrybutorem tych paneli na Polskę i stąd taka cena. Bardzo proszę o opinie nt tej oferty.
    Według mnie oferta jest w miarę O.K. Panele Jinko są dosyć tanie, mam na nich instalację. Firma mi zrobiła instalację 3.8KW, panele Jinko, ale inwerter 10KW Huawei i wszystko (czyli okablowanie, skrzynki zabezpieczenia) pod rozbudowę. To mnie kosztowało 19tys. Teraz sam dołożyłem 18 paneli 405W (Jinko) i całość instalacji mnie wyniosła niecałe 30tys, za sumarycznie 11,2KW, bez żadnych dotacji, teraz czekam na zwrot 5tys z programu Mój prąd a w przyszłym roku rozliczę resztę w PIT... Fakt, że montaż u mnie bardzo prosty, na garażu, blacha trapezowa...
    Ostatnio edytowane przez sylwekr ; 30-09-2020 o 12:09

  13. #13

    Domyślnie

    No to od firmy miałeś raczej kiepską ofertę- wychodzi 5 k za kwp

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kisiel321 Zobacz post
    No to od firmy miałeś raczej kiepską ofertę- wychodzi 5 k za kwp
    Żeś nam tu zaświecił wiedzą i ynteligencją w 5 poście... 5 klasa szkoły podstawowej czy już po zawodówce?
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  15. #15

    Domyślnie

    Jeśli ktoś tu prezentuje niski poziom, to Ty , bo obrażasz.

  16. #16

    Domyślnie

    Aha czyli jednak to 4 klasa szkoły podstawowej. Kisiel w majtach
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony