dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 38
  1. #1

    Domyślnie izolacja pozioma na bloczkach - dysperbit + folia a obecna pogoda

    Taka sytuacja. Mam zrobiony stan 0. Chcę zaizolować górną warstwę bloczków, rozłożyć folię 1 mm i zacząć murować ściany z betonu komórkowego.
    Plan jest taki żeby górną warstwę bloczka posmarować dysperbitem i na to "przykleić" folię. Niestety obecna pogoda nie napawa optymizmem.
    Już nawet nie chodzi o to, że często pada bo i tak w deszczową pogodę bym tego nie robił.
    Sęk w tym, że nawet jak nie pada bloczki są zazwyczaj od góry wilgotne.

    Wg instrukcji aplikowania dysperbitu powinno się go nakładać na suche i czyste powierzchnie przy wilgotności powietrza nie większej niż 65%. Czytałem problemy ludzi, którzy aplikowali dysperbit kiedy było wilgotno i odpadał im później płatami.

    Tu mam nieco inną sytuację bo chodzi nie o izolację pionową a poziomą, więc warstwa dysperbitu nie będzie miała jak odpaść, na to pójdzie folia a później sprasuje to wszystko beton komórkowy.
    Domyślam się więc, że nie ma się czym przejmować...

    Mimo wszystko mam zagwozdkę czy mogę to nakładać na wilgotne bloczki czy nie?
    Proszę o porady.
    Ostatnio edytowane przez silencer7 ; 29-09-2020 o 16:35

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    A ja się spytam. Jak i z czym połączysz tą folię 1mm z izolacją chudziaka?.
    Może będę się powtarzał, posmaruj to czym chcesz, może być i dysperbit. Ułóż dwie warstwy papy termozgrzewalnej wypuszczonej do wewnątrz z 10 cm i muruj sobie spokojnie ściany - wspomnisz tą radę gdy zaczniesz izolować chudziak i będziesz miał lepiej od tych co położyli folię.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Folia ma mieć 50 cm szerokości tak więc będzie wystawała 26 cm na chudziaka. Folia, która będzie na chudziaku będzie wsunięta pod tę folię, która jest na bloczkach tak żeby ew. wilgoć nie przedostała się wyżej. Tak mi mówi majster i kierbud. To twoim zdaniem błędne podejście?

  4. #4

    Domyślnie

    Tak jak pisze citymatic.Użyj papy zamiast folii, nie smaruj bloczków, papę wypuszczasz do środka 10-15 cm i na zewnątrz, na zewnątrz po to aby zabezpieczyć na czas budowy ocieplenie fundamentów.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał silencer7 Zobacz post
    Folia ma mieć 50 cm szerokości tak więc będzie wystawała 26 cm na chudziaka. Folia, która będzie na chudziaku będzie wsunięta pod tę folię, która jest na bloczkach tak żeby ew. wilgoć nie przedostała się wyżej. Tak mi mówi majster i kierbud. To twoim zdaniem błędne podejście?
    Nie błędne, ale nietrwałe.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #6

    Domyślnie

    A czemu nietrwałe? Czy możesz rozwinąć co potencjalnie może się stać? Nie chodzi o cienką folię budowlaną, która mogłaby się podziurawić pod naciskiem na ew. nierównościach.
    Ta folia jest naprawdę gruba (1 mm), miałem ją w ręku i wzbudza moje zaufanie, nie wiem co miałoby się z nią złego stać? Jeśli to jest folia dedykowana do fundamentów to czemu miałbym jej nie zastosować?
    Teraz to mam mętlik w głowie. Konsultowałem to z paroma osobami i wszyscy dookoła zalecają mi użyć właśnie takiej folii zamiast papy. Majster mi opowiadał, że miał nawet taki przypadek, że inwestor zażyczył sobie papę i później goście od posadzek musieli ją wycinać bo było za grubo i nie mieli jak położyć styropianu (nie znam szczegółów, tylko tyle). Jakiś czas temu rozmawiałem z kilkoma składami budowlanymi to nawet takich pap nie mają (mają tylko dachowe) i mówią, że każdy robi na folii. Mylą się?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Kładź papę SBS na osnowie poliestrowej od zewnętrznej krawędzi XPS na ścianie fundamentowej (żeby też odciąć drogę do góry wilgoci między płytami XPS).
    Kleić nie ma potrzeby - grawitacja załatwi sprawę.
    Jakby mi ktoś kładący styropian czepił się hydroizolacji, to szybko wyleciałby z budowy. Przecież dużo łatwiej sfazować styropian gdyby zaszła taka potrzeba.

    Czemu przyzwoita papa, a nie nawet super folia? Bo dzięki welonowi jest dużo wytrzymalsza. Sprawdź wytrzymałość na rozrywanie i porównaj.
    Siły tam mogą całkiem spore się pojawić, jak nawet o milimetr chudziak opadnie.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał silencer7 Zobacz post
    A czemu nietrwałe? Czy możesz rozwinąć co potencjalnie może się stać? Nie chodzi o cienką folię budowlaną, która mogłaby się podziurawić pod naciskiem na ew. nierównościach.
    Ta folia jest naprawdę gruba (1 mm), miałem ją w ręku i wzbudza moje zaufanie, nie wiem co miałoby się z nią złego stać? Jeśli to jest folia dedykowana do fundamentów to czemu miałbym jej nie zastosować?
    Folia jest ok ale tak jak napisałem jak to skleić z izolacją chudziaka aby zapewnić szczelność i trwałość i mały kłopot?
    Więc ludzie dają na chudziak folię i kleją to jeśli robią to sami - jest w miarę , jeśli zleca firmie ta po prostu to olewa, nikomu nie che się zgrzewać , sklejać łączyć dobrze więc nie robią tego wcale. A folia na chudziak gruba ale wrażliwa na uszkodzenia mechaniczne których pojawi się pełno gdy będzie układać się wszelakie instalacje i warstwę izolacji termicznej.
    Cytat Napisał silencer7 Zobacz post
    Teraz to mam mętlik w głowie. Konsultowałem to z paroma osobami i wszyscy dookoła zalecają mi użyć właśnie takiej folii zamiast papy. Majster mi opowiadał, że miał nawet taki przypadek, że inwestor zażyczył sobie papę i później goście od posadzek musieli ją wycinać bo było za grubo i nie mieli jak położyć styropianu (nie znam szczegółów, tylko tyle). Jakiś czas temu rozmawiałem z kilkoma składami budowlanymi to nawet takich pap nie mają (mają tylko dachowe) i mówią, że każdy robi na folii. Mylą się?
    I tu mógłbym się uśmiechnąć - dają folię na pewno nie oni tylko firmy które u nich budowały i mówili, że będzie dobrze...ale czy jest tak naprawdę - śmiem wątpić.
    Skład budowlany który ma tylko papę dachową? to co to za skład budowlany? , niech Ci jeszcze doradzą folię kubełkowa na izolacje fundamentu i będziesz miał komplet.
    Pamiętaj , że to Ty będziesz mieszkał w tym domu, ma być sucho i bezproblemowo, trwale i abyś nie wracał do tego już nigdy. Nie martwił się o zawilgocone ściany, grzyb w rogach garażu, pokoi i na ścianach zewnętrznych spowodowany podciąganiem kapilarnym. Byś za kilka lat nie zastanawiał się dlaczego puchną Ci ściany działowe i odpada lub łuszczy się z nich farba emulsyjna - zastosuj papę termozgrzewalną. Forum muratora jest podzielone, są zwolennicy zastosowania papy i zwolennicy folii.
    Co najdziwniejsze, z reguły jest tak , że Ci co robią sami wiedzą, że papa jest bardziej pracochłonna i droższa wybierają właśnie ją, folię układa się łatwiej , szybciej i taniej układają ją zawsze firmy , przekonując inwestorów, że tak jest lepiej "bo wszyscy tak robią, wszyscy tak stosują, to jest dobre bo inni też tak robili.
    Napiszę Ci tak - gdyby folię można było łatwo ze sobą połączyć, szczególnie tą z fundamentów z tą z posadzką i chociaż przetrwała by układanie izolacji termicznej to 100% inwestorów by ją zastosowało - Ci co robili na budowie swojego domu choć troszkę, weszli w butach na folię układając styropian na posadzce , albo chociaż chcieli odizolować otwory instalacji kanalizacyjnej od chudziaka, zdali sobie sprawę , że tych nieszczelności może być tak wiele, że ta folia nie spełni swojego zadania.

    Teraz podsumuje - tak jestem za izolacją z papy termozgrzewalnej - zrobiłem ją w domu sam, tak jak w swoim mój ojciec, a wcześniej mój dziadek w swoim (oni zrobili to na papie i lepiku) i przez tyle lat - nic nie przemokło.
    Ja zastosowałem jeszcze rozpuszczalnikowy grunt którym nasączyłem chudziak i wszystkie zakamarki budowli - jestem mega zadowolony.
    Polecam papę na forum i poza nim, ale nie neguję folii - jeśli jest odpowiednia - folia o wytrzymałości i grubości taka stosowana do oczek wodnych, jej krawędzie są zgrzane (zespawane na zakład) lub sklejone dedykowaną taśmą czy klejem tworzą nieprzerwaną powierzchnię to tak - to jest równie dobra i bezpieczna izolacja.



    ps przepraszam za wypracowanie

    Życzę dobrych i słusznych wyborów, szczególnie w miejscu gdzie nie da się lub poprawienie jest bardzo trudne.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  9. #9

    Domyślnie

    Dziękuję za szczegółową odpowiedź. Ma sens to co piszesz i oczywiście zgadzam się z tym, że jeśli ta folia, która później będzie na chudziaku zostanie uszkodzona to dobrze nie będzie.
    Będę to robił sam a nie ekipa i oczywiście mogę te folie skleić. Nie do końca jednak czuję potrzebę zgrzewania lub sklejania ze sobą folii chudziaka z folią na fundamencie w sytuacji kiedy ta folia z chudziaka będzie wsunięta pod folię fundamentową tak jak na poniższym rysunku.
    Jak twoim zdaniem ew. wilgoć z/pod chudziaka miałaby się przedostać do wewnątrz domu skoro ta folia jest wsunięta pod folię fundamentową? Teoretycznie będzie tam jakaś szczelina, ale moim zdaniem musiałaby być to jakaś powódź tak żeby po prostu woda tam stała i wtedy by coś ciekło do wewnątrz.

    Ostatnio edytowane przez silencer7 ; 29-09-2020 o 20:12

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    To właśnie - musisz uwierzyć, że przez Twoją teorię właśnie tam się dostanie i nie dostaje się głównie przez powódź tylko przez wędrówkę nasyconej pary wodnej a ile tego jest.....potrafi powyginać dębowe deski i zniszczyć betonową posadzkę wywołując u ludzi astmę albo niepowstrzymane uczycie ciągłego wąchania mokrego mopa.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  11. #11

    Domyślnie

    Ok, a co powiesz na sposób zaprezentowany na poniższym filmie:
    https://www.youtube.com/watch?v=R-tuiplpK90&t=19s

    Folia na chudziaku jest docięta na wymiar podłogi (nie wywinięta do góry), położona na folię fundamentową i przyklejona do niej klejem.
    Ostatnio edytowane przez silencer7 ; 30-09-2020 o 09:55

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał silencer7 Zobacz post
    Folia na chudziaku jest docięta na wymiar podłogi (nie wywinięta do góry), położona na folię fundamentową i przyklejona do niej klejem.
    Poczytaj i pooglądaj ten wątek:
    Cytat Napisał janzar Zobacz post

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Potwierdza to co pisałem wcześniej :mniejsza pewność klej i sklejanie, jakby zostawił tą rurę kanalizacji tak jak przyciął za pierwszym razem byłby kłopot, nie zawsze masz taki dostęp do rur, nie pokazał przejścia przez instalację na chudziaku, koszty też niczego sobie, klej i folia oraz praca dużo droższe niż papa, chudziak też ma gładki to widać, i nie zagruntował chudziaka, ani go nawet nie pozamiatał to też błąd. Jak się ogląda czyjeś można i chwalić i się czepiać chcesz zrób folią. Napisałem nie neguję tych co robią folią jeśli zrobią to dobrze a potem nikt tej "dobroci" nie zniszczy. Ja mam papę i sobie chwalę i polecam.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Poczytaj i pooglądaj ten wątek:
    Widziałem to zdjęcie i wątek już jakiś czas temu i oczywiście ta folia wygląda fatalnie. Nie wydaje wam się jednak, że to jakiś skrajnie tragiczny przypadek?
    Z tego co widzę ta folia jest bardzo cienka, gdzieś mignęło mi tam 0,3 mm, ale patrząc na zdjęcie wątpię, że nawet tyle miała. Na tym zdjęciu wygląda jak wycięta z worka na śmieci.
    Druga sprawa - zdjęcia są niewyraźne, ale wygląda na to, że powierzchnia chudziaka nie była zacierana i jest bardzo chropowata z wystającym ostro żwirem (widać ciemne grube kropki na zdjęciu).
    Z moich obserwacji wynika, że naprawdę większość daje teraz folie i trochę mi się nie chce wierzyć, że Ci wszyscy robią źle i napotykają coś takiego. Wydaje mi się, że jeśli ktoś kładzie taką folię to po pierwsze chudziak powinien być zatarty możliwie na gładko a druga sprawa folia powinna mieć min. 0,5 mm grubości. Widziałem, że niektórzy kładą też folie do oczek wodnych o grubości do 1 mm.
    Myślicie, że przy gładkim chudziaku i możliwie najgrubszej folii stałoby się to co tutaj?

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał silencer7 Zobacz post
    Myślicie, że przy gładkim chudziaku i możliwie najgrubszej folii stałoby się to co tutaj?
    Ja myślę, że wszystko zależy od tego co się będzie działo po położeniu folii. Jeśli ktoś będzie jeszcze łaził, poprawiał, rozkładał dylatację, instalacje, wodną, elektryczną OC wentylacyjną i takie tam, to folia będzie tak jak na zdjęciu-nic nie wartym kawałkiem worka na śmieci.
    Kolejnym tematem jest kasa i czas, folię rozkłada się na dom powiedzmy 150m2 w jeden dzień, papę w trzy, cztery. Koszt folii to ok 1/20 a może i więcej papy.
    I tyle. Chcesz mieć pewność i dobrze - papa, chcesz się zastanawiać czy dobrze zrobiłeś i mieć tak jak inni - folia.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    Autor jest już zdecydowany na folię i tylko czeka aż ktoś poprze jego wybór , dlatego ciągle neguje papę,
    Ja już w innym wątku pisałem swoją opinię na temat folii i czemu papa lepsza , i czemu sam teraz w nowym domu dawałem papę termozgrzewalną , tak samo sam rozkładam styropian i wiem ile z tym roboty, a le będę pewien że wszędzie mam równo ułożony i nie będzie mi klawiszował i pękała przez to wylewka /a przynajmniej tak myślę/
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał e_nygma Zobacz post
    Autor jest już zdecydowany na folię i tylko czeka aż ktoś poprze jego wybór , dlatego ciągle neguje papę,
    (...)
    Proszę zacytuj fragmenty moich postów, w których "ciągle neguję papę", chętnie przeczytam.

    Nie jestem zdecydowany, dlatego zadaję tutaj tyle pytań. Po prostu trudno mi uwierzyć, że gruba folia położona na gładkim chudziaku nie da rady zwłaszcza przy poziomie zero dużo nad ziemią. Oczywiście jeśli po położeniu zostanie zniszczona to nie ma o czym mówić, ale przy założeniu, że będzie w jednym niepodziurawionym kawałku - co miałoby się stać?

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał e_nygma Zobacz post
    Autor jest już zdecydowany na folię i tylko czeka aż ktoś poprze jego wybór , dlatego ciągle neguje papę,
    Ja już w innym wątku pisałem swoją opinię na temat folii i czemu papa lepsza , i czemu sam teraz w nowym domu dawałem papę termozgrzewalną , tak samo sam rozkładam styropian i wiem ile z tym roboty, a le będę pewien że wszędzie mam równo ułożony i nie będzie mi klawiszował i pękała przez to wylewka /a przynajmniej tak myślę/
    To i tak, miałeś szansę budować drugi raz, mało kto w życiu buduję jeszcze raz. Ale trzeba się samemu przekonać, albo mieć dostęp do forum
    Ja uważam dać papę i zapomnieć, nie wyobrażam sobie poprawki izolacji gdy dom wykończony.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  19. #19

    Domyślnie

    Panowie, żeby była jasność. Obecnie mam stan zero. Nie położyłem jeszcze izolacji poziomej. Nie upieram się, że ma być to folia, równie dobrze mogę położyć papę. Fakt, trochę więcej roboty, ale będę to robił sam, więc czas mnie nie nagli. Dom ma być dla mnie a nie na handel, więc chcę zrobić tak żeby było dobrze na lata. Dylemat mam, nie powiem, głównie dlatego, że tak jak pisałem wyżej większość ludzi dookoła przekonywała mnie do folii i do momentu rozpoczęcia dyskusji w tym wątku byłem na nią zdecydowany.

    Druga sprawa jest taka, że nie znalazłem żadnej papy, która dedykowana jest do fundamentów - wszystkie, które widziałem są do pokryć dachowych.
    Załóżmy, że pójdę w kierunku papy - czy mam kupić papę dachową? Jaka to ma być papa? Całkowita długość fundamentów to ok. 123 metry bo to parterówka, więc dość sporo.

  20. #20

    Domyślnie

    To ma być papa podkładowa. Po prostu. A nie wierzchniego krycia.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony