dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 38 z 38
  1. #21

    Domyślnie

    Papę na chudziak stosuje może 10 procent ludzi.Przyczyną wilgoci na ścianach jest zła izolacja pozioma ścian, zła izolacja tarasów, zbyt niski cokół , brak wentylacji.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej733 Zobacz post
    Papę na chudziak stosuje może 10 procent ludzi.Przyczyną wilgoci na ścianach jest zła izolacja pozioma ścian, zła izolacja tarasów, zbyt niski cokół , brak wentylacji.
    Skąd masz te Dane? Podaj źródło informacji i opracowanie bo jestem zainteresowany.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #23

    Domyślnie

    Czy taka papa podkładowa waszym zdaniem będzie w porządku?

    https://leroymerlin.pl/dachy-i-akces...0032,l432.html
    Ostatnio edytowane przez silencer7 ; 04-10-2020 o 09:43

  4. #24

    Domyślnie

    Do tego że większość facetów w europie chodzi w spodniach nie w spódnicy też są ekspertyzy?

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej733 Zobacz post
    Do tego że większość facetów w europie chodzi w spodniach nie w spódnicy też są ekspertyzy?
    Rzucasz liczbami więc wiesz, a jeśli strzeliłeś z "du.." 10% to co jest warta Twoja odpowiedź?
    Twoją odpowiedzią "błysnąłeś" wiedzą i statystykiami.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #26

    Domyślnie

    Myślę, że te 10% wcale nie odbiega za bardzo od prawdy, nawet jeśli jest wzięte z sufitu.
    Naprawdę zdecydowana większość buduje najtańszym kosztem i oszczędza na wszystkim, dlatego hydroizolacją są dysperbity i folie.

  7. #27

    Domyślnie

    Czy taka papa podkładowa waszym zdaniem będzie w porządku?
    https://leroymerlin.pl/dachy-i-akces...0032,l432.html

    I teraz pytania:
    1. Rolki mają 1 metr szerokości. Czym i jak przeciąć taką papę? Da się przeciąć czymś na raz całą rolkę czy muszę rozwijać i ciąć przez całą długość?
    2. Bloczki od góry nie są niczym wysmarowane - rozumiem, że tak ma zostać i bezpośrednio na tym ułożyć papę?
    3. Czy jest sens zgrzewać papę do fundamentu po całości czy zgrzewać ją tylko ze sobą na zakładach? Widzę, że są trzy szkoły, jedni zgrzewają wszędzie, inni tylko na zakładach a jeszcze inni wcale.
    Fundamentów mam dużo bo ponad 120 m długości, więc trochę tego grzania by musiało być.
    Poza tym przez obecną pogodę bloczki są często od góry wilgotne, więc może się okazać, że nie dam rady jej przygrzać do fundamentów.
    Ostatnio edytowane przez silencer7 ; 04-10-2020 o 10:03

  8. #28

    Domyślnie

    Tak, tak z sufitu
    Ostatnio edytowane przez Andrzej733 ; 04-10-2020 o 12:49

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej733 Zobacz post
    Nie biorę z sufitu.W branży jestem od 99 roku, Jako wykonawca, KB, teraz też ekspertyzy. Epizod stricte izolacyjny trwa od 15 lat , więc takie różne teorie i sugerowanie co jest dobre a co nie nie robią wrażenia na mnie.
    Powiem więcej papa chociaż stara na posadzki jest stosowana od niedawna, w starych domach nie ma ani folii ani papy, wilgoć w środku zależy od tego co pisałem w tym poście i w innych postach, a ceniąc swój czas nie będę tego powtarzał.

    Forum jest jak demokracja...tutaj odsyłam do wypowiedzi Korwina M
    Tym postem tylko potwierdziłeś to co robią wszyscy wykonawcy, KB i teraz też eksperci - napiszę Ci jedno i skończmy ten temat bo po co się masz pogrążać
    Przyczyną zawilgocenia nie jest jak twierdzisz :
    Cytat Napisał Andrzej733 Zobacz post
    "Przyczyną wilgoci na ścianach jest zła izolacja pozioma ścian, zła izolacja tarasów, zbyt niski cokół , brak wentylacji."

    Tylko woda i jej wysoki poziom w miejscu w którym budujemy domy.
    Jeśli więc wydajesz takie ekspertyzy to jest to już następstwem po pierwsze nieodpowiedzialnego kierownika budowy który nie uwzględnił tego, oraz niekompetencja partaczy zwanych wykonawcami.

    Jeśli więc radzisz, budujesz, czy nawet nadzorujesz budowę to nie wymagaj od inwestora, aby się na wszystkim znał, skoro dysponujesz jakąś wiedzą to nie pisz głupot o spodniach tylko zapytaj się autora wątku - bo pyta się o izolację chudziaka o poziom wód gruntowych na jego działce i udziel mu odpowiedzi , a nie strzelaj, że tylko 10% robi tak....czyli jak? daje papę i robi dobrą izolację chudziaka? czy daje folię bo reszta tak daje i nie ma kłopotów?

    Nie chcę odpowiedzi na pytania, ja znam odpowiedz - doradź autorowi wątku bo pochwaliłeś się że jesteś fachowcem od 15 lat, zaproponuj papę jeśli będzie chciał ją kłaść i znaleźć się w tych 10%, odradź jeśli uznasz to za niestosowne.
    Zauważ, że nikt z nas nie pisze "... jesteś durny nie stosuj foli tylko papę" "papa najlepsza i tylko ona" " ja mam i ty też masz mieć" Piszemy z doświadczenia własnego i innych którzy podzielili się to wiedzą na tym forum, a nie jak twierdzisz, aby zrobić na kimś wrażenie.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  10. #30

    Domyślnie

    CityMatic czy dasz radę odpowiedzieć mi na moje powyższe pytania?

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Tak będzie się nadawała.
    Cytat Napisał silencer7 Zobacz post
    1. Rolki mają 1 metr szerokości. Czym i jak przeciąć taką papę? Da się przeciąć czymś na raz całą rolkę czy muszę rozwijać i ciąć przez całą długość?
    Tak się to robi dwie deski, kładziesz na jedną papę drugą jako przymiar tniesz szerokim nożem do tapet - jedno pociągnięcie papa ładnie się rozchodzi zwijasz w małe rolki idziesz do fundamentu rozkładasz szerokością z nadmiarem do wewnątrz. Czyli potrzebujesz 4 -5 rolek. Za 325 zł będziesz miał trwałą izolację poziomą ścian fundamentowych.
    Cytat Napisał silencer7 Zobacz post
    2. Bloczki od góry nie są niczym wysmarowane - rozumiem, że tak ma zostać i bezpośrednio na tym ułożyć papę?
    Nie pędzlem ławkowcem i Dysperbitem czyli wodorozcieńczalną czarną mazią smarujesz i na to układasz papę - nim wysmarujesz całość tam gdzie zacząłeś zmatowieje i zacznie wysychać

    Cytat Napisał silencer7 Zobacz post
    3. Czy jest sens zgrzewać papę do fundamentu po całości czy zgrzewać ją tylko ze sobą na zakładach? Widzę, że są trzy szkoły, jedni zgrzewają wszędzie, inni tylko na zakładach a jeszcze inni wcale.
    Fundamentów mam dużo bo ponad 120 m długości, więc trochę tego grzania by musiało być.
    Poza tym przez obecną pogodę bloczki są często od góry wilgotne, więc może się okazać, że nie dam rady jej przygrzać do fundamentów.
    Nie musisz zgrzewać, ale stosuj min 10 cm zakład, jak staną na tym ściany to sprasują to na "placek"
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał silencer7 Zobacz post
    CityMatic czy dasz radę odpowiedzieć mi na moje powyższe pytania?
    Jak już będziesz kupował w sklepie to dokup sobie ze 3-4 wiaderka https://www.leroymerlin.pl/izolacja-...ntu,a1863.html
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    (...)
    Nie pędzlem ławkowcem i Dysperbitem czyli wodorozcieńczalną czarną mazią smarujesz i na to układasz papę - nim wysmarujesz całość tam gdzie zacząłeś zmatowieje i zacznie wysychać (...)
    Nie wiem czy dobrze zrozumiałem - chodzi ci o to żeby papę rozwinąć od razu po wysmarowaniu bloczków dysperbitem, jeszcze zanim on wyschnie - po to żeby papa się do niego przykleiła?
    Druga sprawa - ostatnio ciągle pada i bloczki od góry są przeważnie wilgotne, czy mogę na mokre bloczki kłaść dysperbit?

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Jak już będziesz kupował w sklepie to dokup sobie ze 3-4 wiaderka https://www.leroymerlin.pl/izolacja-...ntu,a1863.html
    Chodzi ci, żeby dokupić 3-4 wiaderka dysperbitu? Link prowadzi do grupy produktów a nie do jakiegoś konkretnego.

  14. #34

    Domyślnie

    Kolego poczytaj wątek i mój post
    https://forum.muratordom.pl/showthre...d-wylewk%C4%85
    Tak lobbujesz tę papę jakbyś ją sprzedawał.
    Nie umiesz żyć bez pisania głupot .?Że daję się wciągać w dyskysję .
    Sam piszesz o wodzie w glebie a nawet o to nie pytasz autora, zastanów się trochę zanim nie znając realiów zajmiesz stronę

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał silencer7 Zobacz post
    Nie wiem czy dobrze zrozumiałem - chodzi ci o to żeby papę rozwinąć od razu po wysmarowaniu bloczków dysperbitem, jeszcze zanim on wyschnie - po to żeby papa się do niego przykleiła?
    Druga sprawa - ostatnio ciągle pada i bloczki od góry są przeważnie wilgotne, czy mogę na mokre bloczki kłaść dysperbit?


    Chodzi ci, żeby dokupić 3-4 wiaderka dysperbitu? Link prowadzi do grupy produktów a nie do jakiegoś konkretnego.
    https://www.leroymerlin.pl/izolacja-...622,l1863.html

    Nie szkodzi, że pada, spokojnie się pomaluje - tak ułożyć bezpośrednio na pomalowanym bloczku, jeśli będzie mokry od izolacji po prostu się przyklei.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej733 Zobacz post
    Papę na chudziak stosuje może 10 procent ludzi.Przyczyną wilgoci na ścianach jest zła izolacja pozioma ścian, zła izolacja tarasów, zbyt niski cokół , brak wentylacji.
    Pan też się upiera i podaje jakieś dziwne liczby to ja przytoczę swoje nowe
    Ja wykańczam dom , kolega postawił do SSZ , oboje przyklejamy papę a nie lipną folię , inny kolega mieszka już 8 lat , kładł folię, czyli to 3 na 3 to daje 100 % za papą / podaję tylko tych co budowali się w ostatnich latach , reszta znajomych to albo bloki albo starsze budynki gdzie nikt już nie pamięta dobrze co było dawane . To są prawdziwe wartości a nie wyssane z palca czy gdzieś tam ktoś tam.
    Z reguły w bardzo starych domach jest tylko papa na gruntach a na chudziaku nic/ tak miałem w starym domu i remontując kilkanaście lat temu popełniłem błąd dając folię na chudziaka nie łącząc z izolacją na gruntach efekt , wilgoć w domu od ziemi/

    Ja robię dla siebie więc staram się dobrze , nawet lepsze teraz większe koszty niż później ewentualne problemy.
    Ale każdy niech robi jak chce , później może być zły tylko na siebie jak coś sp... y.

    ps ja przygrzewałem papę do chudziaka jak i do izolacji pod ścianami , najpierw gruntowałem dysperbitem, papa sbs modyfikowana bo zwykła jest łatwo rozrywalna./ wg mnie 3 tyś na dobrą izolację pw w kosztach całościowych domu to mało u mnie na 123 m2 zabudowy, zawsze można wydać więcej

    ps2 porównując spodnie do izolacji to Pan błysną intelektem, he he , europa europą ale ludzie budują się na całym Świecie , jedni budują domy z kartonu lub trzciny inni z betonu, my tutaj mamy takie warunki jakie mamy i rozważamy jak najlepiej wybudować u nas .
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    https://www.leroymerlin.pl/izolacja-...622,l1863.html

    Nie szkodzi, że pada, spokojnie się pomaluje - tak ułożyć bezpośrednio na pomalowanym bloczku, jeśli będzie mokry od izolacji po prostu się przyklei.
    A czy twoim zdaniem nie będzie problemem to, że malując mokre bloczki w pewien sposób "zamknę" w nich tę wilgoć, która jest obecnie? Biorąc pod uwagę fakt, że będą zaizolowane z każdej strony, teoretycznie ta wilgoć nigdy z nich nie odparuje.

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    One i tak będą miały swoją wilgotność od gruntu...ważne, aby wilgoć nie przedostała się powyżej izolacji do materiału z którego zbudowane są ściany i posadzka.
    Gdybyś potrafił tak pomalować, aby zamknąć całą wilgoć w bloczkach - niestety tak się nie da .Uwierz, że nic im się nie stanie.Najważniejsze jest odcięcie poziome od podciągania kapilarnego (jeśli dom jest bez podpiwniczenia).
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony