dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomkowz
    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    272

    Domyślnie Jak wykonać starter słupa i trzpienia?

    Cześć! Niebawem założę swój dziennik budowy, natomiast w tej chwili chciałbym dowiedzieć się jak wykonać starter słupa i trzpienia.

    Buduję dom na płycie fundamentowej, płyta będzie miała 25 cm grubości, dystanse dolnej siatki 4 cm.

    Chciałbym potwierdzić poniższe detale:

    1) Trzpień o wymiarach 24x24 na środku ściany, 4x fi 12 i wystawić conajmniej metr ponad płytę.



    2) Słup o wymiarach 24x70 na środku ściany, 8x fi 12. Czy poniższy detal jest poprawny?



    Czy może powinno być to mniej więcej tak?




    W obu przypadkach planuję zrobić L-kę z ogonem o długości 60 cm, czyli 50-krotność średnicy pręta. Czy to założenie jest poprawne?

    Planuję przymocować startery do dolnej siatki. Ma znaczenie czy będzie to na dolnej siatce czy wetknięte pod dolną siatkę?

    pozdrawiam,
    Tomasz
    Ostatnio edytowane przez tomkowz ; 30-09-2020 o 21:23

  2. #2

    Domyślnie

    Wg projektu konstruktora zrób zbrojenie. A nikt ci nie doradzi bez danych obciążenia etc. to prokuratorem może grozić. Ale myślisz dobrze

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomkowz
    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    272

    Domyślnie

    Właśnie w projekcie jest tylko opisane: "starter słupa 8x fi 12, conajmniej metr ponad płytę" i pomyślałem, że to dosyć proste do ogarnięcia stąd nie ma rysunków na to. Ale już się dowiedziałem, że myślę dobrze i mogę zrobić tak jak jest na ostatnim rysunku chociażby oraz żeby było to dowiązane możliwie do dolnej warstwy dolnej siatki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony