dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    naiveeyes

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    1

    Domyślnie Budowa domu jako singielka

    Witam,
    jestem na etapie w życiu kiedy czas zacząć inwestować we własny kąt. Obecnie jestem singielką, mieszkam u rodziców - chce się usamodzielnić w kwestiach mieszkaniowych. Dwa lata temu szukałam mieszkania w Rzeszowie jednak żadne nie spełniło moich wymagań. Przede wszystkim jakoś nie wyobrażam sobie całe zycie mieszkać w kilku ścianach bez ogrodu, tarasu i garażu, w którym można podłubać przy aucie ( tak jest moją pasją motoryzacja ).
    Stąd postawiłam sobie cel, że wybuduje dom zamiast kupować za 400 tyś mieszkanie w centrum Rzeszowa. Rok temu kupiłam działkę budowalną, więc mam już swoje miejsce na ziemi gdzie mogę go budować.
    Dylemat jest taki, czy jako kobieta poradzę sobie sama z budową domu (mam wsparcie u rodziny, ale jednak wiadomo, że trzeba polegać wyłącznie na sobie, przecież to mój dom) oraz czy dam rade potem w nim komfotowo mieszkać - czy nie przytłoczy mnie ilość spraw codziennych związanych z domem?

  2. #2

    Domyślnie

    jasne, że tak.

    zresztą łatwiej jako singielka niż jako samotna matka.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Witam koleżankę
    Masz Nas - forum nie zniknie, zawsze możesz fotografować , pytać, i na tej podstawie przedstawiać "swoje" zdanie firmie budującej -
    Dasz radę, nie musi być jakiś wielki taki do 110m powierzchni użytkowej.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie


    Ideę masz w głowie, przedyskutuj z architektem, przemyśl, przedyskutuj powtórnie i gdy będziesz zadowolona to składaj dokumenty i startuj. W aucie ZAWSZE masz mieć jeden egzemplarz projektu (twój z twoimi karteczkami z uwagami) na bieżąco) , w kieszeni kurtki miarkę zwijaną 5m i bieżące strony projektu w głowie. Ufaj i sprawdzaj! Za Tobą stoi wiedza i moc wszystkich z Forum Muratora.
    Do dzieła!

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak masz czas...

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    Elfir, gdy budowałaś się to prowadziłaś już DG? Jeśli tak, to znaczy że da się.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie byłam singielką. Mąz dokładał się do budżetu oraz czasu.

  8. #8

    Domyślnie

    Znam dziewczynę, która podobnie jak Ty jest singielką i wieku 25 lat wybudowała dom. Teraz ma 40 lat i na koncie trzeci dom, dwa poprzednie sprzedała. Wszystkich budowlańców ogarniała przez ten czas sama. Także bez obaw, śmiało buduj!

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Hmm...z tą wiarą w forumowiczów, to bym uważał
    W myśl panującej tu zasady "tylko ja mam rację" najpierw będą udowadniać co jest dla Ciebie najlepsze płyta albo fundament, później to samo będzie z materiałem na ściany a kiedy dojdziesz do wyboru ogrzewania, to już będzie apogeum przepychanek i "dowodów" że coś jest złe lub jedynie dobre. Prym w tym wszystkim będą wiedli ci, którzy danych rozwiązań nie mają ale.. "wiedzą" lepiej.
    Powodzenia.

  10. #10

    Domyślnie

    Możesz albo się trochę pouczyć, albo dołożyć grosza, wziąć firmę i dobrego kierownika. Obydwa rozwiązania zadziałają.
    Mamy XXI wiek. Wszystko załatwia kasa.

    A później czy ogarniesz - myślę że najwięcej pracy wymaga koszenie i odśnieżanie. Sama musisz stwierdzić czy dasz radę...

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Działaj. Dasz radę
    Zatrudnij dobrego inspektora nadzoru inwestorskiego.
    FM zx pewności coś pomoże.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    libra100

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał naiveeyes Zobacz post
    Dylemat jest taki, czy jako kobieta poradzę sobie sama z budową domu (mam wsparcie u rodziny, ale jednak wiadomo, że trzeba polegać wyłącznie na sobie, przecież to mój dom) oraz czy dam rade potem w nim komfotowo mieszkać - czy nie przytłoczy mnie ilość spraw codziennych związanych z domem?
    A kobiety to jakoś genetycznie są uwarunkowane, że nie dadzą rady z budową domu?
    Co do drugiej części pytania - skąd mamy wiedzieć nie znamy Cię, Twoich doświadczeń, charakteru, to pytanie powinnaś chyba zadać naiveeyes, może będzie wiedziała.

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzesio1712

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    322

    Domyślnie

    Z reguły kobiety są chyba uwarunkowane do ogarniania różnych spraw na wielu płaszczyznach, w jednym czasie. Musisz tylko zatrudnić osobę, która zajmie się sprawami typowo inżynieryjnymi, której można zaufać i która swoją pracę potraktuje bardzo profesjonalnie.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał naiveeyes Zobacz post
    Dylemat jest taki, czy jako kobieta poradzę sobie sama z budową domu (mam wsparcie u rodziny, ale jednak wiadomo, że trzeba polegać wyłącznie na sobie, przecież to mój dom) oraz czy dam rade potem w nim komfotowo mieszkać - czy nie przytłoczy mnie ilość spraw codziennych związanych z domem?
    Mamy dobrą znajomą która ma niepełnosprawnego męża i wybudowała sama dom (ona naprawdę ma co przy nim robić). Więc odpowiadając czy się da -- TAK.
    Czy wymaga to zaangażowania ? TAK. Musisz sie liczyć że powinnaś się pojawić na budowie najlepiej codziennie jeśli trwają tam pracę , bo tylko Ty masz wizję swojego domu, żaden inspektor tego nie zrobi za Ciebie. O sprawy techniczne zadba sugerowany inspektor budowlany (ale też musi być sensowny bo widziałem juz takich co nie widząc domu wpisy robili w dzienniku budowy)
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  15. #15

    Domyślnie

    Jak wezmiesz dwa lata urlopu w pracy to dasz radę....
    a tak poważnie żeby samemu ogarnąć organizację budowy nawet mając sprawdzone ekipy trzeba mieć naprawdę dużo czasu i być twardą osobą, inaczej budowlancy cie zjedzą a kasy braknie nim zobaczysz wylewki w domu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony