dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    JacekF

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Słupsk
    Posty
    167

    Domyślnie Pierwszy wywóz nieczystości z oczyszczalni

    Witam. W listopadzie minie rok od uruchomienia oczyszczalni biologicznej. Chciałbym już w tym miesiącu wywieźć nieczystości ponieważ zauważyłem że zaczyna tworzyć się jakaś dziwna, czarna skorupa na powierzchni ścieków. Oczywiście po opróżnieniu daje się tabletki startowe itp. Mam jednak jedno pytanie ponieważ słyszałem żeby bakterie się szybciej rozwijały można część osadu przenieść do opróżnionego zbiornika. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć jak to zrobić zrobić i ile należy tego przenieść?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Ta dziwna czarna skorupa to właśnie bakterie które pałaszują wszystko co im dostarczasz ze ściekami, normalny objaw prawidłowo pracującej oczyszczalni biologicznej. A czy na pewno jest konieczność opróżniania osadnika? Bo to tylko z dna - tą gęstą materię która już jest przetworzona, a do końca nie zjedzona przez bakterie beztlenowe. Sprawdź jakimś kijem drążkiem ile tego jest , bo może być minimalnie na dnie i nie trzeba jeszcze opróżniać zbiornika.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    JacekF

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Słupsk
    Posty
    167

    Domyślnie

    No to powiem ci że teraz mnie zaskoczyłeś. Ta czarna skorupa utworzyła się jakieś 3 miesiące temu (przynajmniej od tego czasu ją widzę na przeciw pokrywy). Może wcześniej była gdzieś schowana z boku. Myślałem że oczyszczalnia nie daje rady i pływają jakieś nieczystości.
    Co do osadu na dnie to właśnie jestem trochę zdziwiony bo praktycznie nie ma go wogóle. Po montażu oczyszczalni w grudniu facet co montował powiedział bym włożył patyk do samego dnia i zmierzył go. Jeśli osadu będzie ok 15cm mam wywozić. Teraz mierzę i widzę że praktycznie nic się nie zmieniło. Jak było 2,4m tak jest dziś. Nawet jak wkladam patyk to słyszę jak stuka o dno.
    Nie wiem czy nieczystości rozkładają się na całym dnie czy mogą np zalegać gdzieś z boku w większej ilości.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Napiszę tak, ja oczyszczalni nie mam , miałem mieć i dlatego mam pełnoprawny projekt i domu i oczyszczalni( w ostatniej chwili podłączyli mnie do kanalizacji) jednak dobrze podłączona, wykonana i eksploatowana oczyszczalnia pierwsze opróżnienie osadu ma po ok 4 latach, a do tego okresu - kontrola, obserwacja i ewentualna poprawa napowietrzania.
    Warunki w oczyszczalni mogą się zmienić z dnia na dzień jednak jak wykształcił się u Ciebie ten "kożuch" to jego "zabicie" środkami chemicznymi jest dość trudne więc jeśli systematycznie dodajesz odżywki do rozmnażania i nowych kultur bakterii będziesz miał - i zapewne masz sprawnie działającą oczyszczalnię.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony