dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    radauskas

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-971
    Posty
    62

    Domyślnie Przydział mocy - dobrze to rozumiem ?

    Mam domek letniskowy z nieduzym przydziałem mocy - chyba 10kW. Chce zwiększyć ten przydział. Z informacji od dostawcy energii dowiedziałem się, że muszę wpisać we wniosku oczekiwany przydział mocy ( z dokładnością do 0,5 kW ). W zależności od tej mocy zamontowane bedą stosowne bezpieczniki. teraz mam 3x16A. Dla mocy max 16 kW będzie bezpiecznik 25A. Dla mocy 16,5 kW lub więszkej bedzie bezpiecznik 32 A. Rozumiem, że ten bezpiecznik bedzie jedynym ogranicznikiem dostępnej mocy ? Czyli zawnioskuje o przydział 16,5 kW, założą mi bezpiecznik 32 A więc będę mógł w razie potrzeby pobrać też np. 18 kW ( bo jest to moc objęta jeszcze tym bezpiecznikiem ). Pytam dla tego, że za każdy przydzielony kW dostępnej mocy są jakies niemałe opłaty. Więc jak zawnioskuje o 16 kW to zapłacę za zwiększenie mocy o 6 kW i założą mi bezpieczniki 25A i więcej nie pociagnę. A jak zawnioskuje o 16,5 kW to zapłacę raptem o 0,5 kW przydziału więcej ( niż za 6 kW ) ale założą mi bezpieczniki 32A więc ze sporym zapasem na pociagnięcie więcej mocy w razie potrzeby. Dobrze to rozumuję ?
    Ostatnio edytowane przez radauskas ; 01-10-2020 o 20:24

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Dobrze rozumujesz, jeśli tylko tak napiszesz i uzasadnisz potrzebę takiej mocy - dlaczego nie.
    https://enerad.pl/wp-content/uploads...ane-taryfy.pdf
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Niczego nie trzeba uzasadniać. Po prostu składa się wniosek i wnosi opłatę.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Niczego nie trzeba uzasadniać. Po prostu składa się wniosek i wnosi opłatę.
    Widziałeś nowy wniosek? w wykropkowanym miejscu - chyba nie - trzeba uzasadnić inaczej wezwą cię do uzupełnienia.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    radauskas

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-971
    Posty
    62

    Domyślnie

    Dostawcą jest Energa. Przejrzałem wniosek i chyba nic nie muzę uzasadniać.

  6. #6

    Domyślnie

    W PGE też niczego nie musiałem uzasadniać.

  7. #7

    Domyślnie

    Tylko że żeby było 32 A to musiałem wnioskować o 19 KW przy 16,5 założą raczej 25. 16500/230 =71,73 a to podzielone na 3 fazy =71,73/3=23,9 więc mieści się w 25 A .

  8. #8

    Domyślnie

    W PGE przy 17kW miałem 32A. Mają tabelkę z zabezpieczeniami dla poszczególnych przedziałów mocy.

  9. #9

    Domyślnie

    A ja mam do Was takie pytanko: W PGE za zwiększenie mocy przyłączeniowej do np 21KW czy np 26 KW płaci się tylko opłatę jednorazową za zwiększany kilowat i mając fotowoltaikę moc przyłączeniowa i umowna nie ma wpływu na rachunki. A jak jest u innych dostawców? też nie ma wpływu na rachunki dla gospodarstw domowych?

  10. #10

    Domyślnie

    W taryfach z grupy G, nie ma opłat "z kilowata" mocy przyłączeniowej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony