dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 40
  1. #1

    Domyślnie Szkielet drewniany

    To już postanowione! Chcę tzw. dom gotowy w technologii szkieletowej.
    Nie mogę się tylko zdecydować na firmę. Byłem już oglądać budowę Unibudu, jutro jadę obejrzeć budowę HAAS, czy ktoś na forum budował może dom w takiej technologii? I z jaką firmą?

  2. #2

    Domyślnie

    zajrzyj do klubowiczów systemu szkieletowego, ja też zamierzam budować w tym systemie i zastanawiałam się nad firmą Unibud, ale wybrałam inną.

  3. #3

    Domyślnie

    Skorzystaj z funkcji "szukaj", wpisz nazwy tych firm. O ile dobrze pamiętam, było o nich niedawno na forum.
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Ja szczerze mówiąc po obejrzeniu budowy, nieco się zraziłem Unibudem. Jutro jadę do Opola oglądać Haasa, możesz napisać z jaką firmą ty budowałaś swój dom?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał katja
    Skorzystaj z funkcji "szukaj", wpisz nazwy tych firm. O ile dobrze pamiętam, było o nich niedawno na forum.
    Pozdrawiam
    Dzięki, jestem trochę słaby w necie! Poszukam

  6. #6

    Domyślnie

    ja jeszcze nie budowałam jestem w trakcie rozmów i wstępnie zaklepałam termin na 15 maja z firmą Complex polecaną na forum przez Maco, wejdż w indeksie do klubowiczów forum i tam znajdziesz grupę drewnianego szkieletu, znajdziesz wszystkich, którzy już mieszkają lub budują.

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki, teraz mam nad czym się zastanawiać.... Jak się już zdecyduję - to szczerze opisze swoje wrażenia

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    Poczytaj tutaj i zrezygnuj z tej tandety.
    http://www.murator.com.pl/forum/view...er=asc&start=0

  11. #11

    Domyślnie

    Dopiero co na forum, a już z takimi przekonaniami?
    Może podeprzesz swoje wywody jakimiś konkretnymi wywodami?

    Sam jestem zainteresowany budową domu z drewna - może szkieletowy, a może z bali? Chętnie zatem posłucham wywodów "antyszkieletowców"

  12. #12

    Domyślnie

    Jestem na etapie końcowym budowy takiego domu - wykonawca firma ADI-COM z Rybnika. Przed wyborem tej firmy oglądałem jej produkty finalne jak i w trakcie budowy, rozmawiałem z użytkownikami. Wszyscy łącznie ze mną mają o tej firmie jak najlepsze zdanie. Firma buduje pod klucz, ale jest możliwość budowy stanu surowego, półsurowego, a nawet zamówienia "domu z paczki". Stosuje nowoczesne technologie, dobre materiały i w sumie jest niedroga. Firma niczego nie narzuca klientowi (chyba że w grę wchodzą sprawy konstrukcyjne), sam decyduję o projekcie, wykończeniu, użytych niektórych materiałach. Istnieje możliwość przeróbek projektów (oczywiście w porozumieniu z architektem-projektantem). Teoretycznie budowa trwa ok.35 dni (u mnie znacznie dłużej, ale zostałem "wtłoczony" w terminaż robót). W wykonaniu standardowym cena wychodzi ok. 1400 zł/m2 - co w standarcie można poczytać na www.adidom.xm.pl

  13. #13

    Domyślnie

    Jestem na etapie końcowym budowy takiego domu - wykonawca firma ADI-COM z Rybnika. Przed wyborem tej firmy oglądałem jej produkty finalne jak i w trakcie budowy, rozmawiałem z użytkownikami. Wszyscy łącznie ze mną mają o tej firmie jak najlepsze zdanie. Firma buduje pod klucz, ale jest możliwość budowy stanu surowego, półsurowego, a nawet zamówienia "domu z paczki". Stosuje nowoczesne technologie, dobre materiały i w sumie jest niedroga. Firma niczego nie narzuca klientowi (chyba że w grę wchodzą sprawy konstrukcyjne), sam decyduję o projekcie, wykończeniu, użytych niektórych materiałach. Istnieje możliwość przeróbek projektów (oczywiście w porozumieniu z architektem-projektantem). Teoretycznie budowa trwa ok.35 dni (u mnie znacznie dłużej, ale zostałem "wtłoczony" w terminaż robót). W wykonaniu standardowym cena wychodzi ok. 1400 zł/m2 - co w standarcie można poczytać na www.adidom.xm.pl

  14. #14

    Domyślnie

    Witam, ja też wtrącę swoje trzy grosze. Z UNIBudu zrezygnowałam na wstępie, bo tylko w marketingu są dobrzy... Z Haasem się nie dogadałam, bo jak przyszło co do czego to im ceny podskoczyły o bagatela 50% !!! .
    Ale będę miała upragnionego Kanadyjczyka... 1460 za m2 - stan:
    stolarka wewnętrzna i zewnętrzna drewniana, wełna mineralna jako druga warstwa docieplająca ( a nie styropian jak to robi Unibud ), tynk mineralny kolorowy, dachówka Braas, kominy i cokół w klinkierze, wewnątrz wszystkie instalacje ( kompletne z piecem Vaillant i grzejnikami Brugman ), kominek z DGP ( bez wkładu ), ogrzewanie podłogowe w kuchni i łazienkach ( dwie ), domek parterowy, projekt indywidualny ( złożona bryła ) w cenie m2. Firma spod Opola. Ruszamy w marcu - już nie mogę się doczekać...

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MarcusZ

    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    2

    Domyślnie Wybór firmy

    Witam.

    Też stoję przed wyborem firmy budującej domy w technologii szkieletowej. I z tego co przeglądałem strony WWW to oferty są od 65 tys. za około 100 m, do 260 tys....
    To wszystko za domy oddane pod klucz...
    Dlatego wszelkie informacje dotyczące wiarygodnych i solidnych firm są dla mnie bardzo ważne.
    ---------------
    Pozdrawiam
    Marcin

  16. #16

    Domyślnie

    bob1,
    a możesz podać dokładne namiary gdzie budujesz, by można budowę odwiedzić i bezpośrednio ocenić?
    A czy ktoś z Was korzystał ze stron http://www.szkielet.com.pl ?

  17. #17

    Domyślnie

    Tez zamierzam budować w szkielecie, dlatego z uwagą śledzę ten wątek. Jednakże z dotychczasowych postów wynika jakby istały tylko firmy Haas i Unibud. A jest ich znacznie więcej, sam mam w zakładkach pewnie ze 20 i to tylko tych, które sam uznałem za godne uwagi ze względu na informacje zamieszczone na stronach internetowych. Natomiast co do strony szkielet.com.pl, to jest tam wiele ciekawych infomacji o samej technologii, ale to chyba wszystko, co można dobrego powiedzieć o tej stronie.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    mechanics,
    a czego więcej oczekiwałbyś na naszych stronach? Chętnie wysłucham wszelkich uwag, choć ... nie zawsze da się wszystkich zadowolić.

  19. #19

    Domyślnie

    Byłem wczoraj na budowie Haas w Opolu. Szczęka mi opadła. O 9 rano postawili pierwszą ścianę, potem było przerwy 2 godzinki, bo oczywiście dźwig nawalił i ściągali nowy. W każdym bądź razie jak zajrzałem na budowę o 17 to kończyli dach. Dzisiaj mają kłaść dachówkę. Ekipa była z Czach. Rozmawiałem z właścicielami i są zachwyceni. Mówili,że dom ma być w stanie developerskim, z ogrzewaniem instalacjami i częściowym wykończeniem wnętrza, ale ceny nie chcieli podać. Domek w każdym bądź razie śliczny- taki bungalow130 m. już w takim stanie jak go widziałem wyglądał bardzo efektownie, nawet miał rolety w oknach...ciekawe jaka cena tego cuda. Jutro ma ktoś do mnie przyjechać z Haasa, mam nadzieję,że nie zabiją mnie ceną

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monika L.
    Witam, ja też wtrącę swoje trzy grosze. Z UNIBudu zrezygnowałam na wstępie, bo tylko w marketingu są dobrzy... Z Haasem się nie dogadałam, bo jak przyszło co do czego to im ceny podskoczyły o bagatela 50% !!! .
    Ale będę miała upragnionego Kanadyjczyka... 1460 za m2 - stan:
    stolarka wewnętrzna i zewnętrzna drewniana, wełna mineralna jako druga warstwa docieplająca ( a nie styropian jak to robi Unibud ), tynk mineralny kolorowy, dachówka Braas, kominy i cokół w klinkierze, wewnątrz wszystkie instalacje ( kompletne z piecem Vaillant i grzejnikami Brugman ), kominek z DGP ( bez wkładu ), ogrzewanie podłogowe w kuchni i łazienkach ( dwie ), domek parterowy, projekt indywidualny ( złożona bryła ) w cenie m2. Firma spod Opola. Ruszamy w marcu - już nie mogę się doczekać...
    Co to za firma? Piszesz,że ceny podskoczyły w Haasie? Mnie wczoraj właściciele domku Haasa, mówili, ze dostali cenę mniejszą niż w Unibudzie . Hmm..jutro będę z nimi gadać, ale podaj mi proszę namiary na firmę z którą ty budujesz, chętnie z nimi też pogadam przed podjęciem decyzji

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony