dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BoyLer

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Chorzów
    Kod pocztowy
    41-506
    Posty
    36

    Domyślnie Pomoc w wyborze kotła na pellet o mocy 40kW - 50kW

    Witam. W temacie jestem totalnie zielony, a stoję przed wyborem i zakupem kotła na pellet o mocy 40 do 50kW. Obecnie posiadam już dość wysłużony kocioł Stalmarka na ekogroszek o mocy 50kW, który stwarza sporo problemów, stąd decyzja o zakupie nowego kotła.
    Czy mógł by ktoś doradzić czym się zainteresować? Pobieżnie przeglądając oferty widzę, że częstą różnicą jest to jaki pellet można stosować, a zależało by mi, by kocioł spalał niemal każdy rodzaj pelletu (6mm, 8mm, jak i agropellet). Będę bardzo wdzięczny za wszelkie rekomendacje. Jeśli ma to znaczenie, to miejsce montażu będzie w Chorzowie.

  2. #2
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Po co ci kocioł 50kw
    1000m2 ogrzewacz?

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BoyLer

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Chorzów
    Kod pocztowy
    41-506
    Posty
    36

    Domyślnie

    Do firmy do CWU i CO. 50kW piec na ekogroszek miewał momenty, kiedy nie dawał rady.

  4. #4
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    https://cieplowlasciwie.pl/
    Wypełnij i daj link.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BoyLer

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Chorzów
    Kod pocztowy
    41-506
    Posty
    36

    Domyślnie

    Nie bardzo się to da wypełnić, bo nie znam dokładnie wszystkich danych, a przede wszystkim ogrom mocy idzie na grzanie wody, która jest zużywana w bardzo dużych ilościach (nieporównywalnie większych niż w domu mieszkaniowym).

    edit:
    A co myślicie o przerobieniu kotła Stalmark na pellet poprzez zamontowanie odpowiedniego palnika?

  6. #6
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Przepływowe grzanie?
    Ile wody ?
    I w jakim czasie?

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BoyLer

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Chorzów
    Kod pocztowy
    41-506
    Posty
    36

    Domyślnie

    Nie mam wszystkich danych, to nie do końca moja działka. Grzanie wody poprzez duży zbiornik.

    Bardziej prosił bym po prostu o polecenie konkretnych kotłów i firm wartych uwagi. I czy ewentualnie montaż palnika na pellet w kotle Stalmarka ma sens?

  8. #8
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    A co jest nie tak z ekogroszkiem , że chesz pelet?

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BoyLer

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Chorzów
    Kod pocztowy
    41-506
    Posty
    36

    Domyślnie

    Piec jest już mocno wysłużony, ma kilkanaście lat i sprawia problemy. Do tego syf, syf i jeszcze raz syf... Nie mam miejsca na składowanie ekogroszku na cały sezon, więc regularnie zamawiam po 2 tony, a że jest to 50kW piec, to swoje zużywa. Dochodzi więc problem z jakością groszku, który raz przyjdzie suchy, raz mokry, raz z innej ściany wydobyty, innym razem nie ma tego co używałem, więc trzeba szukać czegoś innego i tak traci się życie na wieczne poszukiwania w miarę dobrego groszku i ciągłe zmienianie ustawień pieca...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony