dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 105
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.776

    Domyślnie

    Zbada i będzie wiedział czy ma B25 czy ma inny (ma jednak słabszy).
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Tyle, to i bez badania wie. B25 nie zarysujesz gwoździem.

    Poza tym - nie jest w stanie dostarczyć do labo odpowiedniej próbki 15x5x15 cm.
    A na dodatek- nie jest w stanie udowodnić, kto jest producentem betonu
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 04-10-2020 o 20:00

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.776

    Domyślnie

    Masz rację. Trzeba było "brać" paragon.
    Po badaniu będzie wiadomo co ma.
    Przynajmniej powierzchniową ocenę sprężystości i wytrzymałości powierzchni betonu.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Bez sensu wydane pieniądze, skoro do niczego się nie przyczynią
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.776

    Domyślnie

    Jeżeli nie ma i nie dostanie paragonu i firma nie przyzna się do dostawy to nie ma sensu robienia badań.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #26

    Domyślnie

    Czy aby to co zarysowujesz gwoździem to nie jest tylko mleczko cementowe na kilku milimetrach?

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Pomijając kilka kwestii od braku paragonu czy FV po 3500 za zatracie betonu z gruszki , po testy wytrzymałościowe gwoździem. Naprawdę uważacie że brak papierku w postaci FV czy wydruku na skrawku papieru to przeszkoda w reklamowaniu towaru w postaci betonu?
    Jak się gość wyprze jest "wz" , zawsze można to do US zgłosić , wtedy role się odmienią. Teraz na FV nie potrzeba pieczątek co dopiero na WZ.

    Odczekałbym 28 dni i dopiero zlecał badanie betonu jak coś wyjdzie niepokojące wtedy można walczyć. W tak zwanym miedzy czasie może wystarczy tel aby otrzymać FV?
    Nigdy nie dostałem FV (za beton) w dniu zalewania, ani prywatnie ani zawodowo.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    WZ bez pieczątki i nazwy firmy. Myślisz, że US będzie przeprowadzał śledztwo, jeśli betoniarnia napisze, że to nie ich beton ?

    Można zgłosić się najpierw po paragon, czy FV . Później zaprosić przedstawiciela betoniarni na oględziny.
    Ale jeśli betoniarnia nie będzie chciała współpracować, to trudno, trzeba z tym żyć

  9. #29

    Domyślnie

    Już się pytałem o fakturę, mam ją dostać. Tylko to było słowne potwierdzenie z odwróceniem się na pięcie ze sie nie dogadamy. Bo właściciel przyjechał ze swoimi dwoma kompanami, kierowca i chyba ten co miesza.... i oczywiście zrzucali na niewłaściwą pielęgnację betonu. Chcieli wybadać do czego będę dążył i zbic mnie z tropu, że jestem debilem i nie umiem wylać betonu. Że pod złym kątem potem lałem wodę jeśli rozumiecie o co chodzi. Próbkę 15 cm na 15 cm będę miał skąd wyciąć, nie widze z tym problemu. Tez się zastanawiam czy walczyć, takich ludzi trzeba tępić w naszym pięknym kraju, żeby innych nie spotkała krzywda. Wztka jest z moim adresem, datą, kwota 1200 i parafki wystawił wydał oraz mój podpis że odebralem. Nie wiem co mogę zyskać w sądzie.

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    casual

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    275

    Domyślnie

    Hej, fotohobby, masz przepełnioną skrzynkę odbiorczą, jeśli można mam jeszcze kilka pytań.
    Post do usunięcia.

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Masz WZ, pisz pismo, że jeszcze nie dostarczyli ci paragonu/faktury za wykonaną usługę i prosisz o przesłanie. Wysyłasz poleconym z potwierdzeniem odbioru.
    Będziesz to miał w ręku, to piszesz pismo z reklamacją. Później zależy jak się sprawa potoczy.
    Dopóki nie będziesz miał korzystnego dla siebie rozwiązania nic na gębę, wszystko ma być na papierze.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał casual Zobacz post
    Hej, fotohobby, masz przepełnioną skrzynkę odbiorczą, jeśli można mam jeszcze kilka pytań.
    Post do usunięcia.
    Już ok
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #33

    Domyślnie

    Zanim zaczniesz walkę musisz mieć podstawy, tak jak pisano wyżej, najpierw musisz mieć wiarygodne badanie twardości.

  14. #34

    Domyślnie

    Żeby było wiarygodnie to laboratorium przyjeżdża i robią 15 nawiertow. Potem badają, 300 zł jeden nawiert z badaniem. Gotowe próbki to jakiś śmiech, idealne 3 kostki 10 na 10 trzymane w wodzie od początku. Więc to odpada bo duże pole do zakwestionowania.

  15. #35

    Domyślnie

    To jak chcesz kwestionować twardość?
    Niech sprawdzą ci twardość młotkiem, na opasce, bo na tej utwardzanej mija się z celem, jak wyjdzie coś to myśl dalej.
    Weź odetnij kawałek betonu z opaski zobacz strukturę przekroju, to też trochę powie

  16. #36

    Domyślnie

    Napisz nazwę betoniarni. Też jestem spod Warszawy. Ja akurat brałem z firmy na B spod Legionowa, duża betoniarnia, wszystko z FV, dostałem normalnie po zakończeniu lania świstek ze składem betonu B25, godzina załadowania gruszki i końca lania. Miałem tańsze oferty, ale oszczędność 500zł na fundamentach czy stropie to żadna oszczędność. Bałem się małych betoniarni. Słyszałem o tym jak tacy kierowcy mieli układy i wylewali 1/4 gruszki gdzieś po budowach a potem dolewali wody i tak z B25 nie wiem czy finalnie było nawet B10....

  17. #37

    Domyślnie

    Ja wiem ze ten beton nie jest nawet b20, nie znam skal niżej ale takiego betonu słabego nigdy nie ukręciłem z betoniarki. Ściera się, rysuje, młotkiem można łatwo odbić kawałek, butem po wierzchu go ścieram, na wierzchu to wiadomo że się moze coś wytracilo jakies mleczko ale bez przesady. Mam plastikową próbkę tylko ze za małą więc może jakiś filmik zrobię jak to się zachowuje choć nie obiecuje. W miejscu docelowym jest dobrze zwibrowany przez zacierajace maszyny więc trochę zyskał na szlachetności. Ale samo wibrowanie cudów nie robi. Do tego jest na wierzchu posypka kwarcowa ale tego jest minimalna grubość na takiej powierzchni i bez dobrego betonu jej zastosowanie jest bezsensu bo się odlupuje niżej jak cokolwiek upadnie. To takie gadanie, żeby iść po sprawiedliwość to trzeba by właśnie zrobić tych 15 nawiertow, i wrzucić to w koszty sądowe, najpierw zrobić jeden nawiert i sprawdzić na 100 procent w laboratorium żeby było wiadomo z czym mamy do czynienia żeby później się nie zdziwić po 15 nawiertach. W tym momencie nie jestem zdecydowany co zrobię. Po prostu można iść dalej, rozwijać się w pracy itd... Aż coś pęknie bo nieodreagowujemy na czas xd

  18. #38

    Domyślnie

    Plastikowa próbkę.... Czyli odlaną w plastikowym pojemniku.

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.776

    Domyślnie

    15 odwiertów nie jest potrzebne.
    Ile jest m2 tej powierzchni i jaka grubość posadzki?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  20. #40

    Domyślnie

    32metry, grubość miało być 10cm ale bardziej realne 9cm

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony