dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 105
  1. #41

    Domyślnie

    Dzwoniłem do tego lafarge w wawie i powiedziała babka ze 15 odwiertów musi być gdy nie ma próbek 'gotowych' . Albo jak masz swoje próbki to 3 kostki sześcienne bok 10cm dokładność plus minus 2mm, trzymane w wodzie.

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Poproś jakiegoś znajonego budowlańca aby wstępnie zbadał powierzchnię młotkiem Schmidta.
    Będzie pierwsza podstawa do rozmowy z dostawcą betonu.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #43

    Domyślnie

    Bo to warsztat taki w domu bardziej na motocykle, więcej centymetrow nie miałem już miejsca, dana siatka zbrojeniowa oczko 10 z drutu 3mm, to był remont, skuwanie starej posadzki itd

  4. #44

    Domyślnie

    O czym tu rozmawiać z dostawcą betonu. Nawet jakby mi zwrócił za beton kasę to niesatysfakcjonuje mnie to w pełni. Powinien to zrobić od nowa.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Oszukany1357 Zobacz post
    Z tą szarą strefą to przesadzasz, nie wiem co ma jedno do drugiego. Podstawa to musi dać paragon. Mnie to nie obchodzi czy z fakturą czy bez. Jak kupuje bułki w sklepie to nie przywykłem do takich pytań. Jakim trzeb abyc wieśniakiem żeby tak oszukiwać. Najpierw było pytanie na co to, ja mówię że warsztat. Potem jeszcze pytanie czy do domu, kolejny test czy można oszukać. Przed samym przyjazdem dzwoni kierowca i pyta czy mokre czy suche, z do pytaniem czy to ma być na schody, kolejny test czy można oszukać. Ale żeby dali coś około b20 a to takie goowno że ja takiego czegos nie widziałem.... Moze jakiś film nakręcę. Nie wiem czy już po ptakach czy zadać paragonu i certyfikatu z groźba zgłoszenia do US. Potem jak będzie paragon albo fakturka to robić test w laboratorium i ujebać dziada. Mógł powiedzieć że jest dziadem to bym mu dołożył kasę, dokupywałem zbrojenie wszystko żeby było tip top a tu taka zakała janusz biznesu mi się trafił.
    Każda normalna firma daje fakturę lub paragon. Jak tego nie żądałeś, sam, dałeś im okazję, do zrobienia się w wała. Okazja czyni złodzieja, nie pamiętasz już?
    Osobiście zrobiłbym teraz wszystko by dostać od nich dowód zakupu. Następnie wyślij próbę do laboratorium. Pogadaj z labem, może podeślą próbobiorcę, to będziesz miał zrobione jak trzeba. Następnie, jak wyjdzie Twoja racja, to masz ich w garści. Najpierw z pomocą kancelarii prawniczej wzywasz Firmę do naprawy szkody. Jeżeli oleją, robisz wszystko na własny koszt i sprawa o zwrot kosztów plus koszta procesowe. Jak po kombinujesz to i z 30k wyjdzie Wszystko to skucie, posprzątanie i zrobienie od nowa itd.
    Także nie poddawaj się, nie odpuszczaj, bo z gnojami trzeba postępować stanowczo
    Ostatnio edytowane przez donvitobandito ; 05-10-2020 o 22:57

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Badanie młotkiem Schmidta "od 99 PLN" więc nie jest aż tak drogo.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Panowie...
    wezcie sie zastanowcie chwile... przeciez to na kilometr traci "trafil swoj na swego"
    Oszukany wez no ogarnij sam przed soba: jak to bylo z tym betonem przy zamowieniu?
    Byly teksty:
    "ja nic nie potrzebuje" - ulubiony tekst klientow gdy sugeruja ze chca kupic bez faktury
    a da sie bez vatu
    a nie da sie na 8%
    codziennie mamy kilka takich i codziennie musimy tlumaczyc ze tak sie nie da.
    i kazda inna odmiana tego powyzej.

    I klient jeszcze walczy zastraszajac, bo mowi ale gdzies tam gdzies tam on ma oferte nizsza bo wlasnie moze bez FV kupic lub na 8% itp itd. To jeszcze trzeba byc w tym momencie na tyle ogarnietym, zeby przypadkiem nie zdazyl podac nazwy firmy gdzie ma to taniej o VAT - bo w swietle obowiazujacych przepisow to w sumie mamy wtedy obowiazek powiadomic US. Wolimy nie wiedziec.

    poza tym obdzowniles pewnie przed zamowieniem kilka pobliskich betoniarni, i co ... nie zdziwilo Cie to ze w jednej masz nagle ze 20 % taniej niz u innych ?

    Publicznie na forum sie przyznawac nie musisz - Twoja sprawa , ale sorry , za dlugo jestem w tej branzy zeby nie czuc tu intuicyjnie jak to sie odbylo, i prawie pewne jest to, ze ja w tej ocenie sie nie pomylilem.
    Trafil janusz na janusza, jeden byl sprytniejszy i teraz placz.
    badan nie musisz robic, dostales cos kolo B10 - wyatarczy przeczytac opis.

    Uczciwie podchodzac teraz do sprawy:
    jak Cie oszukali - rob gnoj z US dostawcy
    jak sam przycwaniakowales - to miej teraz jaja , zagryz zeby , mlot , kontener i ogien. jeszcze raz zamowienie tym razem z FV trudno - drozej bedzie.
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 07-10-2020 o 01:47
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  8. #48

    Domyślnie

    Niby jak przycwaniakowałem? Ja się w ogóle nie targowałem. Usłyszałem m cenę 350 za metr i po tym jka powiedziałem gdzie i że grucha może stać godzinę do 1,5 godziny u mnie to powiedział właściciel że dolicza 200 za transport. Nie zamawiam betonu codziennie, nie prowadzę działalności i uwierz jakieś vaty nawet nie przyszłyu to głowy!! Jak zamawiam w necie sprzęt to biorę fakturę tutaj po prostu zamówiłem beton, towar bez paragonu, byłem zaabsorbowany bardziej zgraniem fachowców, tych zacieraczy z gruchą. Co gorsza nie mam faktury od zacieraczy, znalazłem ogłoszenie na olx. Tutaj jest ból że jak pójdę do sądu to jak udowodnię ze druga ekipa wzięła 3500zl? Za ułożenie styropianu, folii, zbrojenia, zakup krzemowegobutwardzacza i lakieru na wierzch no i zatarcie. Tak, właśnie przywieźli mi pewnie b10, nie znam się ale to jakis chudziak, mieli kurs następny na taki beton i że to była sobota dużo zamówień to takie mi gooowno odwalili. Nie wiem co robić. Na razie nawet nie dzwoniłem o fakturę, czy od razu pisać listem zabpotwieedzeniem odbioru? Jak udowodnić sądowi że moja posadzka nie spełnia norm do użytkowania, pomimo że przekręt na betonie udowodnię? Dostanę jakiś zwrot za beton i tamci poniosą koszty sądowe. Jak natomiast ugrać żeby oddali kasę za całość, skuli, wylali i zatarli takaą samą metodą.

  9. #49

    Domyślnie

    Tę betoniarnie mijam jak jadę do Warszawy i dlatego od razu ją wybrałem, wiem że jest długo na rynku i dosyć blisko mnie. Tyle jeśli chodzi o kryteria wyboru, gdyby cena była 400 za metr betonu to też pewnie bym się zgodził. Bardziej byłem zadowolony ze w koncu zgrałem tych zacieraczy bo w sezonie są odległe terminy na takie rzeczy, szczególnie jan się ma mały metrarz.

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Gdybanie co przywieźli.
    Zamów badanie młotkiem Schmidta co pozwoli wstępnie ocenić wytrzymałość betonu.
    Tylko trzeba przygotować powierzchnię do badania.

    Chyba jeszcze nic nie zrobiłeś poza napisaniem kilkunastu postów na FM i kilku telefonach.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  11. #51

    Domyślnie

    Tylko właściciel betoniarni był i kłamał w żywe oczy... Nie potrzebuje żadnego młotka żeby być pewnym że to nie jest B25, wolę już przeznaczyć kasę na sensowne badania które będą dowodem w sprawie, i one wskażą coś w okolicy b10. Beton jest zatarty i polakierowany i stwarza psychiczną barierę przed działaniem. Bo niby jest posadzka. Tylko że miało to być twarde, jest zatarte zwibrowane i posypane krzemem więc się uszlachetniło. Gorzej jak coś upadnie, np klamka od okna i już jest 2 milimetrowy dołeczek.. Gdyby nie było odlanej pozostałości na boku to tak bym nie alarmował.

  12. #52

    Domyślnie

    Czekaj muszę ci coś naświetlić.
    Twoje badania twardości dla sądu są nic nie warte.Zbadać możesz dla siebie aby wiedzieć.
    To sąd wysyła biegłego i tylko sąd i dopiero takie badanie jest uznawane przez sąd.Biegły określi twardość na podstawie badań przez niego zleconych, określi również czy beton był prawidłowo układany, oraz po stopniu krystalizacji współczynnik wody do cementu.

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Czas zacząć działać nie pisać bez końca.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  14. #54

    Domyślnie

    Andrzej773 skoro tak to ogarniasz to napisz krok po kroku co powinienem zrobić żeby to wygrac, sprawę znasz z moich postów.

  15. #55

    Domyślnie

    Znać znam tylko jestem bezstronny więc nie mogę napisać co zrobić abyś wygrał,
    Najpierw czy masz rację czy nie masz musisz mieć jak najwięcej dokumentów papierowych w tym korespondencji, każde pismo do betoniarnii musisz formułować tak aby nie mogli prosić o doprecyzowanie bo jak mają prawnika to utkniesz na poziomie korespondencji.
    Jeżeli nie chcesz przez sąd to pamiętaj o tym aby twoje żądania były takie abyś mógł je obniżyć.

  16. #56

    Domyślnie

    Jak to bezstronny, bądź po mojej stronie bo to mnie zrobili w bambuko

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Czas zacząć działać nie pisać bez końca.
    Dokładnie!

  18. #58
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Cytat Napisał Oszukany1357 Zobacz post
    Część betonu zostało i wylanu został mały pasek pod budynkiem gospodarczym. Po 15 dniach beton rysuję gwoździem na conajmniej milimetr. Bardziej to przypomina skałę wapienną. Na podwórku nigdzie nie mam takiego slabego betonu a wszystko lane zwykłą betoniarką.
    To te resztki z tego paska pod budynkiem gospodarczym są wadliwe czy całość?
    Jeżeli resztki betonu zostały po płukaniu podajnika wylane z dużą ilością wody w tym pasku to nie ma się co dziwić ze to jest miękkie jak wapień.

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Dochodzi jeszcze kwestia właściwej pielęgnacji tego betonu
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #60

    Domyślnie

    Nie resztki, po prostu na koniec. Zamówiłem więcej niż mi wylali a on jeszcze gdzies od razu jechal do innego klienta, tak mówił. Beczka jeszcze miała beton.

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony