dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Vitodens 100 , ustawienie i instalacja

  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Faya

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    16-070
    Posty
    20

    Domyślnie Vitodens 100 , ustawienie i instalacja

    Mam dwa problemy . 1 to to że nie mam pogodówki tylko termostat st620 , który odłączyłem po poczytaniu forum ( trzeba było tylko zrobić mostek w miejsce wpięcia termostatu ) i fakt piec chodzi cały czas i „trzyma” temperaturę . Czy jest jakieś wyjście niskobudżetowe z tej sytuacji żeby było w miarę ekonomicznie i żeby sterowanie było trochę prostsze niż zmienianie temperatury na piecu 3 razy dziennie ? Oczywiście zbieram już pieniądze na pogodowke i resztę która trzeba dokupić żeby to chodziło samo , ale to potrwa do następnego sezonu. Interesuje mnie jeszcze , co Konkretnie trzeba dokupić żeby to chodziło , jakie modele itp.
    2 rzecz to wydaje mi się ze mam źle zrobiona instalacje. Od pieca idą rury do 2 rozdzielaczy (jeden na gorze , drugi na dole , instalacja wyglada tak samo w obydwu szafkach) dom ma w podłodze jakieś 90m2 , rury są co 10 cm . Nie wiem jak wrzucić zdjęcie :/ w rozdzielaczu przed zasilaniem i powrotem idą rurki do grzejnika w łazience, potem jest zawór atm 366 i mieszacz (pompa) jak zwał tak zwał , który jest ustawiony na czujnik (kapilara) na zasilaniu za mieszaczem i jak wyczuje 25 to tez zaczyna chodzic . Z tego co wyczytałem to przy więcej niż jedna pompka która jest w piecu powinno być sprzęgło . Interesuje mnie teraz najtańsze i najlepsze wyjście z tej sytuacji , to trzeba zrobić od razu . Czy jak wyłącze mieszacze to czy to będzie jakiś opór dla instalacji . Czy po prostu wykręcić i wstawić kawałek rurki . Nie wiem w sumie nie znam się czy dobrze ze jest ten zawór atm ale chyba dobrze . No i pytanie czy ewentualnie po takim zamienieniu mieszacza na rurkę , czy trzeba odpowietrzyć instalacje i czy sam bym był w stanie to zrobić bez specjalnego sprzętu ? Z tego co wiem to sprzęgle jest odpowietrznik i wtedy on robi cała robotę , ale to chyba zbędne i drogie rozwiązanie z tej sytuacji.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    ad1
    do Vitodensa 100 mozna dokupic czujnik temperatury zewnętrznej którego podpięcie aktuwuje pracę pogodowa z krzywa grzewczą o stałym nachyleniu 1.4

    ad2
    pompy polączone szeregowo powinny być hydraulicznie odsprzęglone, do tego nie jest konieczne sprzęgło hydrauliczne można to zrobić za pomocą odpowiedniej "spinki" zasilania z powrotem albo za pomocą wymienniika przponowego. Należy porozmawiac z projektantem instalacji jak to jest wykonane na twojej instalacji. Tak samo z zaworem 3drogowym. Pytanie jaka jest jego funkcja. Czy ma utrzymywać stałą temperature na podłodze, czy ma tą temperatyurę zmieniać w funkcji temperatury zewnętrznej.
    Na instalacji powinny być zamontowane separatory powietrza z odpowietrznikiem, szczegolnie w przypadku ogrzewania płaszczyznowego.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony