dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal000 Zobacz post
    jest kombinacja gdzie Rw=45 i Uw=0,8.
    Jakie to konkretnie okno?

    Cytat Napisał michal000 Zobacz post
    Podana waga 172,8kg wskazuje jednak na ciężar z programu dilerskiego a nie realny a w programach różni bywa.
    Trzech przedstawicieli różnych marek podało mi podobne dane. Dalekie od 92,5kg. Mniej więcej tyle to ważą moje fixy szklone w ramie - ale mają powierzchnię 2,55m2 a nie 4,9m2.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen
    Jakie to konkretnie okno?
    Jest nieskończona ilość kombinacji wymienionych przeze mnie parametrów, które pozwalają na Rw=45 db i Uw=0,8. Przykład pierwszy z brzegu: Twoje okno o którym wspominałeś 1775x2365 (nie znam dokładnych wymiarów profilu więc obliczenie Uw tak +/- 0,02 W/m2K). Gdyby Twoje okno miało:
    1) wymiar 1775x2365
    2) Uf=1,1 W/m2K przy gęstości profilu ~500 kg/m3
    3) Rw szyby minimum 46 db
    4) Ψ ramki dystansowej = 0,029
    5) Ug=0,5 W/m2K
    To wtedy Uw wynosiłoby 0,76 W/m2K.
    Innymi słowy gdyby balkon o podanych wymiarach był wyprodukowanych w najzwyklejszej sośnie o grubości 92 mm z ciepłą ramką swisspacer ultimate oraz pakietem szybowym z DWU wystawionym przez producenta z Ug=0,5 i Rw=46 db (np. Pressglasowy 8,4T (VSG 44.1T) Acoustic/12Kr/4/12Kr/8,4T (VSG 44.1T) Acoustic) wtedy Uw takiego okna wynosiłby Uw 0,76 W/m2K i są producenci, którzy mają badania, na Rw całego okna równe 45-47db (celowo nie podaje ile dokładnie i nie wklejam badań aby nie robić reklamy).

    Cytat Napisał Kaizen
    Trzech przedstawicieli różnych marek podało mi podobne dane. Dalekie od 92,5kg. Mniej więcej tyle to ważą moje fixy szklone w ramie - ale mają powierzchnię 2,55m2 a nie 4,9m2.
    Podane przeze mnie wagi są to wagi pakietów o podanej budowie i powierzchni 1,85 m2. To jest realna waga wynikająca z gęstości szkła, która jest stała 2,5 g / cm3. To nie jest opinia czy moje zdanie lecz fakt wynikający z fizycznych właściwości szyby i w sumie nad oczywistymi faktami nie będę się rozwodził. Natomiast ile waży dane okno w danym profilu to nie wiem bo jest praktycznie nieskończona ilość kombinacji profili/materiału/okuć i w sumie nie o tym jest temat.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony