dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Nie, słyszałem tylko ile płacą za sezon zimowy. Aż strach pomyśleć co będzie jak przyjdzie porządna zima.

    Jak się ma dom z papieru to można się śmiać z klocków z lat 80-tych.
    żalisz się czy chwalisz bo bardzo rozumiem

    Nie jestem betonem i trzymam się od niego z dala,

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    żalisz się czy chwalisz bo bardzo rozumiem
    Nie porostu lubię rąbać zamiast chodzić na fitness.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał digitalMode Zobacz post
    Po dłuższym namyśle jednak zdecydowaliśmy się na wygodę i nasz wybór padł na tanią PC która i tak będzie używana w chłodniejszym okresie tylko do C.O. bo nie wiem czy PC maja możliwość podłączenia się do zbiornika CWu z wężownica. Szkoda tylko ze nie braliśmy od początku budowy domu pod uwagę tej pompy, koszta komina i powiększania kotłowni by odpadły.. Tak więc rozglądam się za jakaś PC + bufor ze względu ze będą w przyszłości grzejniki na poddaszu na terenie Podkarpacia.
    Znajomy właśnie zamówł pc pw lg therma V 9kW z baniakiem CWU 300l.
    Robocizna i podciągnięcie rur pod rozdzielacze, plus podłączenie sie pod rury CWU.
    Całkowuity koszt to 23 tys. zł.

    Masz do wyboru różne rozwiązania.
    Wybierz, najlepsze dla siebie

    Pzdr.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.252
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Nie, słyszałem tylko ile płacą za sezon zimowy. Aż strach pomyśleć co będzie jak przyjdzie porządna zima.
    Ja słyszałem, że jak w domu nie ma ognia, to jest zimno. Te PC to ściema.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Nie miałem w moim domku nigdy żadnego śmieciucha (nawet 5 klasy).

    Wcześniej grzałem tylko kotłem elektrycznym, bo prąd w moim ZE był jednym z najtańszych w PL. Poprzedni sezon, to 5 tys kWh na CO czystym prądem (1250zł), Ostatni sezon, to 4 tys kWh (1000zł). Prąd miałem poniżej 25gr w nocnej.
    Od sierpnia mam po 30gr/kWh, a po wprowadzeniu opłaty mocowej, wzrośnie do 35gr lub więcej. Stąd zdecydowałem się na tanią Pc PW.

    PC mam od kwietnia, więc na razie nie mam porównania.

    Do tego, tylko do CO. CWU czystym prądem nadal, bo zwrot baniaka z np nierdzewki, nawet po podwyżce , jest w tej chwili przy moim użyciu nieopłacalny

    Podłącze gazu, mogę mieć w cenie ryczałtowej, czyli licznik w granicy działki za 2400zł.
    Jednak ze względu na cenę prądu, zrezygnowałem z tego rozwiązania.
    @klaudiusz_x – jaki masz patent na prąd tak tani – jak można się z Tobą dogadać – by i u minie tyle kosztował.
    Do tego zważ na to, że w takiej cenie prądu, to za pewne wielu by zrezygnowało ze spalania paliw stałych i ogrzewało by swe chaty prądem z sieci – a nie jakimś z PV – no i po co Ci właściwie PC potrzebne – skoro koszt jego i amortyzacja tego do tego przecież.

    Z ciekawości pytam – na wodzie lodowej czy na freonie: to u ciebie śmiga i dlaczego :
    PC według przepisów, także potrzebuje dużą kotłownię.
    Zależy to od czynnika i jego ilości.
    W zasadzie, potrzebuje więcej, niz kocioł podajnikowy.
    Tylko nikt się tym nie przejmuje.
    Przecież to nie uzasadnione i nie logiczne jest a Ty stanowisz przy tym nie jako, że inni łamią prawo tam gdzie to montują a nie ma stosownej powierzchni na to.

    @digitalMode – jak sądzę przy tak niskich cenach prądu – penie też by wybrał opcję ogrzewania chaty prądem.

  6. #46
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Jak jakiś ... wymyślił , by kotłownia na pompę ciepła była tak samo duża jak ja kocioł to co się dziwić.
    O jaki służbista się znalazł
    Obecnie żadne klimatyzację ,pompy ciepła czy lodówki nie są na freonie.

    Nie ma ekonomicznego sensu pchać kotła na paliwo stałe do termosa czyli nowego domu.
    Taki dom można ogrzać kilkoma falerkami.

    https://czysteogrzewanie.pl/2014/05/...o-nowego-domu/
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 11-10-2020 o 11:20

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Jak jakiś ... wymyślił , by kotłownia na pompę ciepła była tak samo duża jak ja kocioł to co się dziwić.
    O jaki służbista się znalazł
    Obecnie żadne klimatyzację ,pompy ciepła czy lodówki nie są na freonie.

    Nie ma ekonomicznego sensu pchać kotła na paliwo stałe do termosa czyli nowego domu.
    Taki dom można ogrzać kilkoma falerkami.

    https://czysteogrzewanie.pl/2014/05/...o-nowego-domu/
    a nawet jedną

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    @klaudiusz_x – jaki masz patent na prąd tak tani – jak można się z Tobą dogadać – by i u minie tyle kosztował.
    Tauron gliwicki


    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Z ciekawości pytam – na wodzie lodowej czy na freonie: to u ciebie śmiga i dlaczego :
    R32

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Przecież to nie uzasadnione i nie logiczne jest a Ty stanowisz przy tym nie jako, że inni łamią prawo tam gdzie to montują a nie ma stosownej powierzchni na to.
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7972923
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 11-10-2020 o 11:54
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    a nawet jedną
    Się znaczy, że co – że jesienią i wczesna wiosną oraz w zimę wchodzić i wychodzić do takiego budynku się nie będzie, że coś takiego jak wietrzenie pomieszczeń jest wykluczone, że wentylacja z odzyskiem ciepła wszystko załatwi a jak ktoś takiej wentylacji nie ma, to co w tedy.

    Chyba przesadziłeś z tym trochę, bo w taki sposób poco jakiekolwiek ogrzewanie – przecież baranica wystarczy – do tego Eskimosi igloo łuczywem ogrzewają i przy tym noworodki i niemowlęta kąpią i wychowują.

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Się znaczy, że co – że jesienią i wczesna wiosną oraz w zimę wchodzić i wychodzić do takiego budynku się nie będzie, że coś takiego jak wietrzenie pomieszczeń jest wykluczone, że wentylacja z odzyskiem ciepła wszystko załatwi a jak ktoś takiej wentylacji nie ma, to co w tedy.

    Chyba przesadziłeś z tym trochę, bo w taki sposób poco jakiekolwiek ogrzewanie – przecież baranica wystarczy – do tego Eskimosi igloo łuczywem ogrzewają i przy tym noworodki i niemowlęta kąpią i wychowują.
    Mój dom ma przeciętne zapotrzebowanie na ciepło 2,4 kW i to potwierdza się w praktyce, nie posiadam wentylacji mechanicznej, dlatego napisałem to co powyżej, jak masz dom 2x większy to możesz włączyć 2 farelki. Obecnie funkcję farelki przejął split, pierwsze 10 dni sezonu grzewczego zużycie dobowe prądu ok 3kWh, jak dla mnie bomba.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony