dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 50
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał digitalMode Zobacz post
    J ale PC kosztuje trochę.. Jeśli bym znalazł PC monoblok do 10-12k max to może bym sie pokosił na taką wygodę. Nowy dom chciałbym zacząć już ogrzewać przez zimę puki jeszcze się nie wprowadziliśmy ale tylko tego jest a człowiek zielony nie wie co wybrać czym się sugerować.
    W marcu jeszcze haier monoblok 8kW leciały z dostawą pod dom za 10 tys zł (obecnie od 13 tys.)
    Teraz, to musisz się dogadać z jakimś kumatym instalatorem, który przerobi Ci klimę na pc pw.
    Spokojnie zmieścisz się w budżecie.
    Jeśli szukasz więcej info, jest tu na forum temat, ale więcej informacji jest na innych forach.
    Pzdr.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    20 lat produkowali kopciuchy i nic z tym nie robili, teraz jak wprowadzili normy i antysmogowe ekoterorysty się nakręcili to kopicuhy przestali produkować ale zaczęli klepać pseudo dolniaki byle by przepchać przez badania.
    A dobrych kotłów jak nie było tak nie ma.
    Ale co tu się dziwić w Polsce jest wszystko od zawsze rozkradane i sprzedawane za granicę , wszystko jest niszczone.
    Więc czego tu oczekiwać.
    Atest np z Brna, na selekcjonowanych kotłach + selekcjonowany opał.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Tak jak nadmieniłeś – kotłownię masz : (335x280) - teraz zajrzyj do przepisów które kotłowni się tyczą – jest w nich napisane w jakiej odległości kocioł ma stać np. od ścian nie palnych jak i w jakiej odległości mają stać urządzenia, które są pokryte palnymi materiałami.
    PC według przepisów, także potrzebuje dużą kotłownię.
    Zależy to od czynnika i jego ilości.
    W zasadzie, potrzebuje więcej, niz kocioł podajnikowy.
    Tylko nikt się tym nie przejmuje.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  4. #24

    Domyślnie

    @samsu Żebyś wiedział ze wybrać i zdecydować się na coś to jest dramat. Antysmogowa mówi o tym ze kocioł musi być 5 klasy i spełniać wymagane normy wiec takiego szukam, PC biore pod uwage z tego wzgledu ze jest praktycznie bezobsługowa i to mi pasuje tylko koszta ogromne a budżet nie pozwala na to.. CW będę mieć ogrzewane grzałka w zbiorniku 300l w tym calu takze PV zostalo zamontowane a pod PC musiał bym pewnie dołożyć paneli aczkolwiek CO tylko zimą i co jakoś czas w inne dni roku więc ciągłej pracy nie będzie wykonywać.

    @samsu W projekcie domu miałem na PC lub groszek/pellet grzanie, więc wymiary kotłowni zostały dopasowane pod to.

  5. #25

    Domyślnie

    @klaudiusz_x Myślałem nad taka przerobiona klima na PC ale jakoś sceptycznie jestem na to nastawiony co do legalności tego.. wiadomo koszta niższe ale jest zawsze jakieś ale. Patrzac na panujące warunki zima i przez cały rok myślałem wziasc prostej budowy kotła 5 klasy i to wszystko ale to jednak bardziej skomplikowane. Teraz załuje ze od początku nie brałem pod uwagę PC, koszta postawienia komina by odpadły

  6. #26

    Domyślnie

    @klaudiusz_x jaki koszt twojego zestawu na C.O. był? i jak się sprawdza

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał digitalMode Zobacz post
    @klaudiusz_x jaki koszt twojego zestawu na C.O. był? i jak się sprawdza
    Koszt samej pompy, to 5,5 tys.

    Edit.
    Do tego należy doliczyć rurki, dodatkowy sterownik, itp.
    Podpięte pod istniejące CO, czyli pompę CO itp już miałem.
    Robota własna. Tylko chłodnik gazowo połączył jednostkę zewnętrzną z wewnętrzną.
    Całkowity koszt po mojej stronie z uwzględnieniem, że podpięte pod istniejącą instalację, to 7 tys. zł.
    Z pompy, mam tylko CO. CWU nadal czystym prądem.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 08-10-2020 o 21:08
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    20 lat produkowali kopciuchy i nic z tym nie robili, teraz jak wprowadzili normy i antysmogowe ekoterorysty się nakręcili to kopicuhy przestali produkować ale zaczęli klepać pseudo dolniaki byle by przepchać przez badania.
    A dobrych kotłów jak nie było tak nie ma.
    Te - zadupie – ukraina - co ty piepszysz znowu – przecież dopiero co ci na Info super technologię wymyślili, która w twoim wykonaniu tak wygląda : https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7969482 – można – no przeca, że można.

    Jeśli o kocioł chodzi – tu jest przykład w sam ras dla ciebie : Windhager PuroWIN Hackgutvergaser - Zero Emission Vergaser mit Edelstahl-Brenner https://www.youtube.com/watch?v=fxaX8PWttwc – ten będzie ci jarał błękitnym płomieniem i nie będziesz musiał się zastanawiać jak to jest z tym : https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7980474
    Do tego jak do św. Mikołaja będziesz pisał, to możesz dopisać jeszcze, by ci pod choinką biogazownię otwartą wybudował.

    @digitalMode – Wychodzi z tego na to, że na podajnikowca jesteś skazany i by było wszystko cacy – najlepiej by było jak by był na groszek i pellet – jest taki i nie jest aż tak strasznie drogi.
    Zasypowiec z buforem ( skoro masz na to miejsce ) jaki by nie był, to zawsze będzie taki jaki jest i siedzenie przy nim w kotłowni Cię nie ominie.
    Do tego paliwo – z węglem nie problem ale z drewnem jest kupa roboty.
    Na południu mieszkasz i jak wiesz tam u Was ciągle się waży i coś kisi a co z tego się wykluje, to cholera wie.
    Gdyby ogrzewanie na propan-butan nie było takie drogie, to pewnie na działce byś znalazł miejsce na butle.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Gdyby ogrzewanie na propan-butan nie było takie drogie, to pewnie na działce byś znalazł miejsce na butle.
    Jest tańsze w zakupie, niż gaz ziemny.
    Tylko musisz mieć własny baniak (duży koszt) plus kupować latem, kiedy najtaniej.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  10. #30
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał digitalMode Zobacz post
    Jak na ecogroszek to z podajnikiem ale problem jest taki ze mam mała kotłownie(335x280)... stoi już w niej baniak na ciepła wodę 300l z grzałka + wężownica w razie czego. Nie ukrywam wolał bym bardziej mniej obsługowe urządzenie postawić do C.O. ale PC kosztuje trochę.. Jeśli bym znalazł PC monoblok do 10-12k max to może bym sie pokosił na taką wygodę. Nowy dom chciałbym zacząć już ogrzewać przez zimę puki jeszcze się nie wprowadziliśmy ale tylko tego jest a człowiek zielony nie wie co wybrać czym się sugerować. Wiadomo zimy takiej ostrej już nie ma w okresie zimowej wiadomo częściej ale tak w inne pory roku prawie ze wogle a pieniadz chce się dobrze zainwestować
    https://www.olx.pl/oferta/8700zl-pom...c3648;promoted
    https://www.olx.pl/oferta/pompa-ciep...tml#0f45692d95
    https://www.olx.pl/oferta/pompa-ciep...tml#0f45692d95

  11. #31

    Domyślnie

    Haier, chyba najlepszy.
    Karol montował przerobione klimy tej firmy.
    Nic, tylko brać.
    Resztę załatwią grzalki.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  12. #32

    Domyślnie

    Śmieciuch 5 klasy wychodzi podobnie. A kombinacji więcej przy podłączaniu.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.263

    Domyślnie

    W konstrukcjach MPM DS jak i Mariana Strzelczyka proces spalania odbywa się w sposób naturalny bez użycia dodatkowego wspomagania jak i prądu. Jestem przekonany że firmy te gdyby chciały skonstruowały by kotły spalające ultra czysto. Wszystko rozchodzi się o koszt takiego kotła. Sytuacje można porównać do sprzętu audio z lat 80-tych. Użytkownicy zachwalali firmę Pioneer i wypominali firmie Technics że produkuje słabszy sprzęt który miał bardzo wielu zwolenników. Firma Technics wypowiedziała się w temacie że mogłaby wyprodukować sprzęt o wiele lepszy od Pioniera lecz sprzęt ich jest skierowany do klientów klasy średniej. To samo jest z kotłami które można wyprodukować o wiele lepsze tylko wtedy wzrasta ich cena, niezależność i utrzymanie.

    @digitalMode - najtańsze i najwygodniejsze ogrzewanie to kocioł zgazowujący z buforem ciepła.

  14. #34

    Domyślnie

    @klaudiusz_x Jak Cie wychodzi PC na same CO? w sensie rachunki, porównywalnie do rachunków grzania kotłem przed PC?

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał digitalMode Zobacz post
    @klaudiusz_x Jak Cie wychodzi PC na same CO? w sensie rachunki, porównywalnie do rachunków grzania kotłem przed PC?
    Nie miałem w moim domku nigdy żadnego śmieciucha (nawet 5 klasy).
    Wcześniej grzałem tylko kotłem elektrycznym, bo prąd w moim ZE był jednym z najtańszych w PL.
    Poprzedni sezon, to 5 tys kWh na CO czystym prądem (1250zł), Ostatni sezon, to 4 tys kWh (1000zł).
    Prąd miałem poniżej 25gr w nocnej.
    Od sierpnia mam po 30gr/kWh, a po wprowadzeniu opłaty mocowej, wzrośnie do 35gr lub więcej.
    Stąd zdecydowałem się na tanią Pc PW.
    PC mam od kwietnia, więc na razie nie mam porównania.
    Do tego, tylko do CO. CWU czystym prądem nadal, bo zwrot baniaka z np nierdzewki, nawet po podwyżce , jest w tej chwili przy moim użyciu nieopłacalny

    Każdy ma inne warunki, decyzja należy do inwestora.
    Ja tylko przedstawiam moje uwarunkowania.
    Proszę to mieć na uwadze
    PS.
    Podłącze gazu, mogę mieć w cenie ryczałtowej, czyli licznik w granicy działki za 2400zł.
    Jednak ze względu na cenę prądu, zrezygnowałem z tego rozwiązania.
    Pzdr.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 09-10-2020 o 19:31
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  16. #36

    Domyślnie

    Po dłuższym namyśle jednak zdecydowaliśmy się na wygodę i nasz wybór padł na tanią PC która i tak będzie używana w chłodniejszym okresie tylko do C.O. bo nie wiem czy PC maja możliwość podłączenia się do zbiornika CWu z wężownica. Szkoda tylko ze nie braliśmy od początku budowy domu pod uwagę tej pompy, koszta komina i powiększania kotłowni by odpadły.. Tak więc rozglądam się za jakaś PC + bufor ze względu ze będą w przyszłości grzejniki na poddaszu na terenie Podkarpacia.

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.263

    Domyślnie

    nasz wybór padł na tanią PC
    Jeśli PC to tylko gruntowa inna puści Cię z torbami.

    PS.
    Mam w jednym z domów od 12 lat wiec wiem co mówię.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG20200920150426.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	8,6 KB
ID:	448986

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Jeśli PC to tylko gruntowa inna puści Cię z torbami.

    PS.
    Mam w jednym z domów od 12 lat wiec wiem co mówię.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG20200920150426.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	8,6 KB
ID:	448986
    Masz inną i puściła Cię z torbami?
    Czy masz dwie i porównanie?
    Ja zamontowałem cztery PP i żadna nie puściła mnie z torbami.

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Moim zdaniem nie ma co bić piany jaki kocioł , tylko na ile lat . Ile lat będzie można jeszcze palić w piecu bez dopłat, podatków i narzutów na syf do palenia/ 5, 10? Rozpatrywałbym to w kategoriach rozwiązania na któtki czas i może kupić jakis używany kopciuch który będzie można bez żalu wyrzucić na śmietnik za 3-5 lat, jak już inwestor chce się przekonać jaką głupota jest palenie w piecu.

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.263

    Domyślnie

    Czy masz dwie i porównanie?
    Nie, słyszałem tylko ile płacą za sezon zimowy. Aż strach pomyśleć co będzie jak przyjdzie porządna zima.
    jaką głupota jest palenie w piecu.
    Jak się ma dom z papieru to można się śmiać z klocków z lat 80-tych.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony