dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Aleksanda
    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-231
    Posty
    9

    Domyślnie Montaż włącznika

    Miałam w sypialni podpięty włącznik na wifi do pojedynczej lampy. Przestał działać, więc chce go wymienić na zwykły, fizyczny włącznik jednobiegunowy - to jedyny włącznik, którym włącza się ta lampę. W ścianie mam sytuacje jak na zdjęciu. Neonówką sprawdziłam przewody i w czarnym kablu jest napięcie a w niebieskim i brązowym nie ma. Mógłby mi ktoś podpowiedzieć, które z tych kabli podpiąć do którego otworu w nowym włączniku? Czy jeśli coś pomylę istnieje ryzyko uszkodzenia instalacji?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	unnamed.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	84,1 KB
ID:	448847
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	90,6 KB
ID:	448851

  2. #2

    Domyślnie

    Jak się pomylisz to wywali korki. Nic się nie upali.
    Teoretycznie od lewego dołu brązowy, od lewej góry czarny. Niebieski zabezpiecz.
    Chyba że elektryk odwalił jakąś manianę...
    ALE:
    Jak nie masz zielonego pojęcia o prądzie to poproś chłopa, sąsiada albo elektryka o pomoc. Prąd to nie woda, pod górę też płynie i kopie mocno.

  3. #3

    Domyślnie

    Brązowy i czarny to powinna być FAZA, podłącz do włącznika te dwa przewody (aktualnie zaizolowane) i sprawdź, czy działa.

    PS Wcześniej zanim cokolwiek zrobisz wyłącz sobie prąd na tym obwodzie (jak nie wiesz jaki to obwód to w całym domu) niebieski to było 0 do włącznika wifi pewnie. Aktualnie niepotrzebne do zwykłego.

    PS2 Jak bedziesz zwierać czarny z brązowym, powinno się światło zaświecić, ale uważaj na wszelkie prace pod napięciem !

  4. #4

    Domyślnie

    Problem już dawno rozwiązała, informacje w tym temacie: https://forum.muratordom.pl/showthre...C4%85dem/page2

  5. #5

    Domyślnie

    To mogła jeszcze 8 tematów założyć, ach te BABY...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony