dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Beton C20/25 na trzpienie żelbetowe

    Witam.

    Mam do zalania parę słupów i trzpieni żelbetowych w ścianie fundamentowej, wysokość max 1m i przeważnie 24cm x 24cm. Z betoniarki dam rade zrobić słup bez przerwy technologicznej.

    Moim problem jest to że sumaryczna objętość betonu to tylko 1m3. Żadna betoniarnia mi tego nie przywiezie. Przywieść autem się boję, że grube kruszywo siądzie na dole i już nigdy tego nie wymieszam.

    Czy z takiego przepisu zrobię beton C20/25?
    Cement CEM I 42,5 - 400 kg - 25kg
    Piasek 0-2 - 600kg - 37,5kg
    Żwir 2-16 - 1300kg - 81,2 kg
    Woda - 190kg - 11,8kg

    Piasek i żwir płukany. Problem mam z żwirem bo w jednym miejscu jest 2-16 w innym mam 2-8 i 8-16. Do betonu planuje dodać zgodnie z kartą technicznąSuperplastyfikator Soudal Soudafrost CFA - czy to dobry wybór? Wody tak, aby nie przekroczyć w/c 0,45. A może macie lepszy przepis.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    B25 w domu raczej nierealne. B15 - tak.Ale na trzpienie w fundamencie to wystarczy. Nie możesz czegoś jeszcze zabetonować, tak aby zamówić ze 3 kubiki betonu?

  3. #3

    Domyślnie

    Generalnie nie miałbym co zrobić z tym betonem nawet nie za bardzo mam gdzie go wylać. Jestem w stanie na budowie pierwsze wiadra ważyć waga a później wyciągnąć z nich średnią. Czy problem jest z chemia?

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    419

    Domyślnie

    Poszukaj gotowych mieszanek b25 w ktorych producenci zezwalają na dodanie kruszywa. Ewentualnie popytaj o telefony do kierowców betonwozów, oni często za półdarmo przywiozą Ci naddatek betonu, który pozostał w gruszce

  5. #5

    Domyślnie

    W kartach technicznych mieszanek betonowych jest zapis że tylko do elementów niekonstrukcyjnych

  6. #6

    Domyślnie

    Szczerze napisze że jeżeli ktoś nie robi wieńca na bloczkach to pewnie w 99% wszyscy robią to z betoniarki na placu budowy i jakoś budynki stoją.

  7. #7

    Domyślnie

    Jeśli nikt nie napiszę lepszego przepisu i tak zrobię z tego (zresztą jest to uzgodnione z KB) pobiorę parę próbek 15x15x15cm i postaram się zanieść do analizy. Myślę że trochę przesadzacie. Przecież betoniarnia też jakoś robi ten beton.

  8. #8

    Domyślnie

    U mnie betoniarnia przywozi już od 0.5 kubika autem z przyczepą do max 3.5 kubika. Cena betonu b25 za kubik 230zl, a za transport biorą 30 zł. Czy jest sens się bawić betoniarką?
    Może jest jakaś betoniarnia w okolicy, ktora jednak przywiezie.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał peters294 Zobacz post
    Jeśli nikt nie napiszę lepszego przepisu i tak zrobię z tego (zresztą jest to uzgodnione z KB) pobiorę parę próbek 15x15x15cm i postaram się zanieść do analizy. Myślę że trochę przesadzacie. Przecież betoniarnia też jakoś robi ten beton.
    Napisz wyniki badań próbek dla potomnych.

  10. #10

    Domyślnie

    U mnie betoniarnia przywozi już od 0.5 kubika autem z przyczepą do max 3.5 kubika.
    No a co z rozwarstwieniem składników? Czy żwir czasem nie rozwarstwi sie?

  11. #11

    Domyślnie

    A ja nie wiem, nie znam się na tym. Pisze tylko że jest u nas taka możliwość.

  12. #12

    Domyślnie

    Znalazłem też inny przepis a w zasadzie dwa
    (wszystko w kg na 1m3 betonu)

    Cement - 300 - 300
    Piasek - 540 - 750
    Żwir - 1000 - 1100
    Woda - 145 - 165


    Widzę, że o przepis na beton trudniej niż na wytwarzanie amfetaminy Zacząłem dużo czytać o tym ale jakoś nic z tego nie wynika. Kruszywo mam takie samo jak w betoniarni.

  13. #13

    Domyślnie

    Betonowanie w toku. Zebrałem już 2 próbki 15x15x15. Za jakiś miesiąc 28 dni po ostatniej próbce postaram się zrobić analizę betonu. Może znajdzie się ktoś kto ma dostęp do sprzętu we Wrocławiu

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony