dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie strychu i dachu dom energooszczędny.

    Witam,
    Panowie i Panie bo wiem, że takowe też są tutaj
    Jestem na etapie wyboru ocieplenia dachu i strychu i po przeczytaniu wielu artykułów oraz forum tutaj zbaraniałem. Dlatego Was proszę i opinie z doświadczenia oraz z wiedzy Waszej.
    Stawiam dom w technologi izodom zasadniczo bez znaczenia jakiej - energooszczędny. Jest to dom parterowy z poddaszem użytkowym. Ale poddasze bedzie tylko i wyłącznie graciarną dla żony i dzieciaków (takie chomiki z nich) nic więcej. Nigdy tam nie będzie pomieszczeń mieszkalno użytkowych. Pierowtnie chciałem to ocieplić pianą, ale po tych wszystkich moich czytaniach już nie jestem taki pewien i raczej skłaniam się ku wełnie między krokwie i pod krokwie.
    I tu moje pierwsze pytanie. W jaki sposób najlepiej mimo wszystko cena do parametrów cieplnych będzie to ocieplić według Was. Dom będzie ogrzewany podłogówka plus pompa ciepła gruntowa z rekuperacja mechaniczną. Planowałem zrobić tylko podłogę z płyt OSB lub desek 3.5cm (krokwie co 80cm) i tyle. Bez tak zwanego sufity gdyż na całym domu będą podiweszane sufity.
    Dlatgeo jak radzicie to docieplić i czy docieplać i dach i strop w takim wypadku. Jeżeli tak to jak.
    Dzięki z góry za pomoc.
    Ja chciałem wełna mineralną sam dach i ściany szczytowe steropianem a już stropu w ogóle nie. Czy to ma sens?

  2. #2

    Domyślnie

    Zrób tak jak masz w projekcie bo sie strasznie miotasz.

    Co znaczy że ściany chcesz ocieplić a strop już nie?
    Jeśli nie ocieplisz porządnie pietra po całości to musisz ocieplić strop parteru. Jak to ma byc dom energooszczedny to 30cm wełny to min. W skosach wełna zawsze opadnie i wtedy dom przestanie być energooszczędny.

  3. #3

    Domyślnie

    No właśnie dobrze określiłeś. Miotam się. Projekt domu nie był energooszczędny, ale ok tam jest wełna. Ja "napaliłem" się na pianę bo znajomy zrobił i jest mega zadowolony. Ale sam nie wiem...

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jak graciarnia ma być nieużytkowa, to daj na strop ze 20 cm styropianu i wylewkę, albo ze 30-40cm wełny i deskowanie.
    Ocieplając tylko połać będziesz ogrzewał strych chcąc nie chcąc. A jak ocieplisz strop, to ocieplanie jeszcze połaci mija się z celem.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak graciarnia ma być nieużytkowa, to daj na strop ze 20 cm styropianu i wylewkę, albo ze 30-40cm wełny i deskowanie.
    Ocieplając tylko połać będziesz ogrzewał strych chcąc nie chcąc. A jak ocieplisz strop, to ocieplanie jeszcze połaci mija się z celem.
    Dziękuję. To jest rada. Taka też mi dawał już ktoś kto się zna.
    Czyli jak rozumiem już wtedy między krokwie nic nie dawać?
    A czy na takim strychu ujemnych temperatur nie będzie przy powiedzmy kilu dniach na minus 10 na dworzu?
    I drugie pytanie czy lepiej sprawdzi się (mosty termiczne) styropian i wylewka czy wełna i deski na podłogę.
    Jeszcze raz dziękuję za konkretną odpowiedź

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kroles

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Kod pocztowy
    42-253
    Posty
    501

    Domyślnie

    Tak, między krokwie nic nie dawać. Na takim strychu zimą będzie z grubsza taka temperatura jak na zewnątrz. Latem cieplej.
    Ocieplenie stropu ma odciąć ogrzewany dom od nieogrzewanego poddasza.
    Wyjście na strych będzie wtedy newralgiczne, trzeba kupić jakieś dające się dobrze ocieplić schodki, i przyłożyć się do ocieplenia i uszczelnienia.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony