dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szeregowy

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Oleśnica
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    21

    Domyślnie Deszcz napadał pod xps na płaskim dachu

    Witam, mam duży problem i potrzebuje pomocy jak go rozwiązać. Jestem na etapie ocieplania dachu płaskiego nad garażem styropianem xps, został on przyklejony na piankę bezpośrednio na beton który został wylany na terivę (beton zatarty) na to docelowo pójdzie 2x papa której jeszcze nie ma.

    Problem polega na tym że po ostatnich deszczach woda zalega pod płytami, nie wiem dlaczego ale beton w ogóle nie chce jej wchłonąć! Chciałbym się dowiedzieć czy z czasem beton ją wchłonie garaż nie będzie w środku w tym roku wykańczany, czy może odrywać co 3 płytę i suszyć?

    Docelowo w garażu nic jeszcze nie ma sam pustak na górze.

    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    zrywaj wszystko póki nie jest za późno.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  3. #3

    Domyślnie

    Jak zostawisz tę wodę tam i przykryjesz to papą, to przyjdzie słońce i grzejąc papę zamieni tę wodę w parę. Dalej chyba wiesz co się stanie.

  4. #4

    Domyślnie

    Gratulację masz dobry beton na dachu, wywal ten XPS pożycz butlę z palnikiem wysusz . Dopiero na to kładź te wysuszone /wytarte płyty i przykrywaj papą najlepiej od razu etapami- niepewną pogodę mamy

  5. #5

    Domyślnie

    Moim zdaniem nic nie rób tylko kładź papę. I raczej jestem przekonany, że to słuszna decyzja. Może, niech dekarze z forum się wypowiedzą, jednak zrywanie tego, lub suszenie palnikiem w mojej ocenie byłoby szaleństwem.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szeregowy

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Oleśnica
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    21

    Domyślnie

    Oderwałem połowę pod spodem wody dosyć sporo, pod suszyłem trochę ale ostatnio pogoda tak mi robiła pod górkę z deszczem że brak słów... Co trochę porobiłem deszcz, później już przykrywałem to czarna folią szeroką ale ta folia i tak przepuszczała wodę po np. 3 dniowym deszczu.

    Nie wiem co z tym betonem jest że nie pije, jak zerwałem styro nawierciłem kilka dziurek gdzie były kałuże ale nic to nie dało. Obecnie już skończyłem i jak pogoda pozwoli kleje pape w weekend.. Na pewno jakaś wilgoć/woda się przedostała pod spód mimo foli ale nić już nie zrobię, mam nadzieje że wyjdzie dołem stropu przez pustaki.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20201021_172034.jpg
Wyświetleń:	161
Rozmiar:	83,8 KB
ID:	449488

  7. #7

    Domyślnie

    Co się tak uparłeś na to picie wody przez beton? Gdzie myślisz, że ona później pójdzie? Kombinujesz dobrze żeby niedługo robić ten dach drugi raz.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szeregowy

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Oleśnica
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    21

    Domyślnie

    Ile mogłem to podsuszyłem wszystko i starałem się robić aby wody było jak najmniej później, pewnie jakaś kropla została pod spodem chciałbym aby beton ją wchłonął i żeby odparowało to przez pustaki od teriwy garaż cały czas jest przewiewny. Nie byłem w stanie oderwać wszystkich co do jednej...

  9. #9

    Domyślnie

    To wstaw kominki aby pozostała wilgoć mogła wyjść z czasem.

  10. #10

    Domyślnie

    Nic nie wstawiaj i nie szukaj problemów, gdzie ich nie ma. U mnie deszcz wiele razy padał na izolację, ale olałem to. Beton, papa i po temacie. Żadnych kominków nie robiłem, nic złego z moim dachem się nie dzieje.
    Pamiętaj, że pogoda będzie coraz gorszą, dlatego ruszaj z dalszymi pracami. Osuszanie, które tam robiłeś, to też w mojej ocenie bez sensu tj. nie było wcale konieczne. Para wodna, zawsze znajdzie miejsce by gdzieś odparować.
    W przypadku dachów płaskich pokrytych papą coś takiego jak w 100% szczelna paroizolacja nie istnieje.

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    AKBUILDING

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-312
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał szeregowy Zobacz post
    Witam, mam duży problem i potrzebuje pomocy jak go rozwiązać. Jestem na etapie ocieplania dachu płaskiego nad garażem styropianem xps, został on przyklejony na piankę bezpośrednio na beton który został wylany na terivę (beton zatarty) na to docelowo pójdzie 2x papa której jeszcze nie ma.

    Problem polega na tym że po ostatnich deszczach woda zalega pod płytami, nie wiem dlaczego ale beton w ogóle nie chce jej wchłonąć! Chciałbym się dowiedzieć czy z czasem beton ją wchłonie garaż nie będzie w środku w tym roku wykańczany, czy może odrywać co 3 płytę i suszyć?

    Docelowo w garażu nic jeszcze nie ma sam pustak na górze.

    Pozdrawiam.
    Dlaczego nie użyłeś żadnej paroizolacji? Jak dla mnie to konieczne jest ściągnięcie XPS na całej powierzchni i wysuszenie płyty.. konieczne rozłóż pod termo choćby jakąś folie paroizolacyjną i na to klej termoizolację. Pamiętaj o tym, żeby dać kliny 45stopni po obwodzie i wykonaj dobre odwonienie..

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Należy zastosować kominki wentylacyjne z nasadką Estraer. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał AKBUILDING Zobacz post
    Dlaczego nie użyłeś żadnej paroizolacji? Jak dla mnie to konieczne jest ściągnięcie XPS na całej powierzchni i wysuszenie płyty.. konieczne rozłóż pod termo choćby jakąś folie paroizolacyjną i na to klej termoizolację. Pamiętaj o tym, żeby dać kliny 45stopni po obwodzie i wykonaj dobre odwonienie..
    Żadna paroizolacja w jego przypadku nie jest potrzebna. Było już o tym dziesiątki razy...

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wojtekdomus

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa/ Poznań
    Kod pocztowy
    03-226
    Posty
    156

    Domyślnie

    A nie lepiej najpierw położyć papę na beton. Na to XPS a potem jakiś balast. XPS sam nie namaka wodą a sam z kolei chroni papę przed szokami termicznymi i wydłuża jej czas życia? Papę to sie daje na zwykły styropian typu EPS - no i łatwe to nie jest.

  15. #15

    Domyślnie

    A co w takim rozwiązaniu jest lepszego? Jak byś tego XPS-a na papę nie ułożył, idealnie szczelnie nie będzie.

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Żadna paroizolacja w jego przypadku nie jest potrzebna. Było już o tym dziesiątki razy...
    To ja nigdy nie trafiłem na wyjaśnienia czemu. Wyjaśnisz?
    Ostatnio edytowane przez agb ; 11-12-2020 o 21:28

  16. #16

    Domyślnie

    Radziłem się nawet na ten temat Mistrza Jana i Andrzeja Wilhelmi, zanim zrobiłem dach. Jest ten temat gdzieś na forum. Poszukaj w historii. Oczywiście było to w odniesieniu do mojego dachu, gdzie izolacją jest styropian.
    Folii takiej i tak nie jesteś w stanie położyć w 100% szczelnie więc nawet już to zamyka temat. Podobnie jak para przepuszczalność farby lateksowej na suficie itp.
    Inna sprawa, że styropian na dachu dobrze jest przykleić, a na do folii to też bez sensu.
    Można byłoby kłaść papę z warstwą aluminium w środku, ale i to w 100% szczelnie ciężko byłoby położyć- musiałbyś np. dwa razy kliny styropianowe dawać w narożnikach- na dole i potem na górze, dwa razy je wykańczać itd.
    Ja osobiście zrobiłem dom bez grama drewna i folii w składzie- bo tego pierwszego dziś w wysokiej jakość nie zobaczysz, a beton zawsze będzie box niego trwalszy, podobnie jaka papa od folii.

  17. #17

    Domyślnie

    W tym wszystkim co napisałeś jedno się zgadza. Folia to nie paroizolacja. U mnie paroizolacja w postaci papy z wkładką była jednocześnie jedynym pokryciem dachu, przez prawie rok. W tym całą jesień i zimę. Nie przeciekło nic.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    W tym wszystkim co napisałeś jedno się zgadza. Folia to nie paroizolacja. U mnie paroizolacja w postaci papy z wkładką była jednocześnie jedynym pokryciem dachu, przez prawie rok. W tym całą jesień i zimę. Nie przeciekło nic.
    U mnie przez błąd ze spadkami tak wyglądają warstwy dachu od stropu:

    1. Lemplast super grunt SBS x 3
    2. Styropian 50-25 cm
    3. Wylewka betonowa
    4. Styropian 20-30 cm
    5. Wylewka betonowa wylana spadkowo (kermazytobetonowa)
    6. Papa podkładowa
    7. Papa wierzchniego krycia
    8. Farba lateksowa na sufitach

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony