dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Ościeżnica DRE

    Witam
    Pytanie za 100 pkt
    Mam drzwi z DRE wraz z ościeżnicą na ścianie GK. Ścianę muszę rozwalić i chce te drzwi wrzucić w inne miejsce - na nową GK
    Czy da się je wykorzystać? Czy da się ościeżnicę odczepić i zamontować w innym miejscu?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał mareczek87 Zobacz post
    Czy da się je wykorzystać? Czy da się ościeżnicę odczepić i zamontować w innym miejscu?
    Jak zrobi sie demontaż umiejętnie to jak najbardziej da sie ja odzyskać i zamontować ponownie.
    Czy ościeżnica była montowana tylko na piankę czy dodatkowo na dyble czy kotwy?

  3. #3

    Domyślnie

    Oj nie byłem przy montażu więc nie wiem....

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.070

    Domyślnie

    Najpewniej wyłącznie na piankę.
    Zdejmij skrzydło.
    Trzeba podważyć szeroką szpachelką opaskę przeciwległą do skrzydła. Można od dołu, od rogów. Czasem odchodzi lekko, niekiedy ciężej.
    Wyciąć piankę. Wysunąć/ wyszarpać ościeżnicę. Oczyścić. Montować.
    Można od razu sprawdzić czy pod uszczelką nie ma śrub montażowych. Jak są to wykręcić.
    Nie ma tu znaczenia marka ościeżnicy.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5

    Domyślnie

    Ale to mam tą szpachelką po prostu cisnąć? Ona sama będzie się rozsuwać?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.070

    Domyślnie

    Musisz podważyć od strony ściany. Opaska wchodzi w profil ościeżnicy na ścisk. Mocniejszy lub całkiem luźny (tak miewało DRE) który z czasem może "wyschnąć" i samo wypadać Ale może też spuchnąć od wilgoci i zaklinować się na tyle, że próba wyciągnięcia skończy się rozerwaniem.
    Po prostu potrzebne jest wyczucie.
    A może masz zaakrylowane opaski - wtedy trzeba odciąć ten akryl.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7

    Domyślnie

    kurcze niby jest wszystko na youtube ale rozmontowania opasek nie ma
    W sumie ściana z GK na której są te drzwi idzie do rozwalenia, więc myślę czy nie wyciąć prostokąta razem z drzwiami i na spokojnie spróbować rozmontować je.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mazwoj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-153
    Posty
    274

    Domyślnie

    W niektórych firmach możesz w razie co dokupić sam kątownik do ościeżnicy. Taką opcję masz np. w Erkado czy Invado. DRE też ma coś takiego w prostej ościeżnicy z serii soft. Pytanie jaką masz ościeżnicę. Nawet fotka trochę by pomogła.
    No i sprawdź czy nie masz śrub pod uszczelką. Tak czy siak zdemontować umiejętnie się da.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony