dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Stawianie przedscianki i krzywe ściany boczne

    Witam, mam pytanie, czeka mnie remont ściany która jest ścianą zewnętrzną, problem jest taki że pojawiły się wykwity które kiedyś były wilgocią, przez co na ciemnych farbach (siwa) pojawiają się białe plamy które po wytarciu ponownie wychodzą. Ściana jest ocieplona od zewnątrz, zbudowana z pustaka szlakowego, tynk w pokoju na ścianie ledwo się trzyma (prawie sam piasek, a nie chciałbym tego skuwac) Chciałbym teraz dostawić do tej ściany tzw. Przedscianke, która składałaby się z profili Ud30 oraz CD60, ściana ma szerokość 407mm, wysokość 240mm, czy warto dać w między stelaże wełne mineralną grubości 5cm? Czy muszę wówczas na stelaże przykleić folie paroizolacyjną pomimo że od zewnątrz ściana jest ocieplona styropianem? (chciałbym aby ściana była trochę cieplejsza, bo pomimo ocieplenia zewnętrznego ,,ciągnie chłód " Teraz kolejna sprawa jeśli boczne ściany na której miały by znajdować się profile ud30 są krzywe około 2/5cm względem podłogi w jaki sposób je zamontować aby wyszło wszystko prosto, można podklinować np. Paskiem z GK?
    Czy profile cd60 można rozstawić co około 50/51cm? Proszę o porady. Nigdy wcześniej nie wykonywałem takich robót jestem automatykiem

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    Oczywiście że wełna pomoże, więc śmiało możesz kłaść
    Skoro boczne ścianki są krzywe, a Ty chcesz postawić tylko jedną ścianę, to przykręć profile do tych krzywych ścian bez żadnych podkładek. Po prostu dotniesz (długa poziomica + nóż do tapet) płyty pod kątem który ma krzywa ściana.
    Płyta GK ma 120 cm szerokości, więc najlepiej dawać profile co 60 cm (środek profila). Wtedy będzie jeden główny na środku płyty i dwa po połowie na bokach.
    Tego nie pomalujesz (:

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony