dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Usuwanie tynku natryskowego/maszynowego z sufitu

    Cześć
    Kupiłem mieszkanie w stanie deweloperskim. Oddane do użytku z naniesionymi tynkami natryskowymi lub maszynowymi (nie znam się) o grubości 1-2mm na ścianach i suficie. Budynek wykonany jest z prefabrykatów żelbetowych, a więc pod tynkiem znajduje się piękny surowy beton. Wraz z projektantem wnętrza, postanowiliśmy odkryć ten beton na suficie w części mieszkania (ok 35m2). Jednak, żeby go odkryć, trzeba najpierw usunąć tynki.
    Zeskrobałem tą grubszą część. Nie było łatwo, zajęło to ok 10 RBH, ale się udało.
    Po zeskrobaniu pozostał biały nalot (resztki), który również trzeba usunąć. Rozmawiałem z wykonawcą - sugerował zmywanie acetonem. Próbowałem dzisiaj to zrobić i idzie baaardzo mozolnie. Tam gdzie struktura betonu jest gładka i warstwa osadu jest cienka, to jeszcze jakoś idzie, ale w większości miejsc, struktura betonu jest porowata i ma dużo grubszy ten osad. Tam trzeba mocno szorować żeby całość zmyć - nawet kilka minut jedno miejsce, co nie jest łatwe z łapami wyciągniętymi w górę, kiedy aceton leje się po ręce i kapie na głowę, a powierzchnia do wyczyszczenia całkiem spora.

    Czy ktoś miał do czynienia z podobnym zadaniem? Możecie zaproponować jakieś inne, skuteczniejsze metody? Może inne środki czyszczące lub sprzęt, który można do tego wykorzystać? Może maszyna do szlifowania betonu? Zdaję sobie sprawę, że gdyby to samo było do zrobienia na ścianie, to byłoby o niebo wygodniej.

    Generalnie za dwa tygodnie wchodzi ekipa wykończeniowa, która miała się tym zająć, ale miałem nadzieję, że dam radę zrobić to sam i oszczędzę parę groszy.

    Poniżej zdjęcie jak to wygląda - na ścianie z oknem jest nie ruszony tynk natryskowy. Na drugiej ścianie jest beton, pozostawiony przez dewelopera, jasna część sufitu, to osad, o którym piszę powyżej, ciemna część sufitu to osad zmyty acetonem - tak docelowo ma wyglądać całość


  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Witam
    A próbowałeś Szop - Atlasu - ale, aby Ci się nie lało po rękach i głowie to używaj wyższej drabiny - taki aceton na skórę może być szkodliwy jak zresztą większość chemii budowlanej.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Drabine mam wysoką, ale nie wchodzę na samą górę, bo jest mi nie wygodnie
    Jeśli chodzi o SZOP, to nie próbowałem. Spróbuję w najbliższym czasie.
    Jakaś sugestia na czym go rozprowadzać? Gąbke aceton zjadł, więc przerzuciłem się na szorstki ręcznik.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    może być i ręcznik , gąbka budowlana, mop płaski wszystko co potrafi utrzymać wilgoć i da się wypłukać.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5

    Domyślnie

    Zrobiłem dzisiaj podejście z SZOPem - niestety efekt gorszy niż po acetonie. Właściwie żadnej reakcji.
    Wiem, że to koncentrat i instrukcja mówi o proporcjach 1:5, ale wyszedłem z założenia, że jeżeli koncentrat nie ruszy, to roztwór tym bardziej...
    No i niestety... zmoczyłem ręcznik oraz twardą gąbkę budowlaną szorowałem po 3 minuty, ale bez żadnego efektu

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Przykro mi, myślałem, że to ruszy, wielokrotnie usuwał wszelkie zabrudzenia do czysta więc sądziłem, że tym razem również będzie skuteczny.

    ps, Zapewne ktoś przeczyta i może doradzi coś lepszego.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  7. #7

    Domyślnie

    Spróbuj przeszlifować żyrafą do gipsu.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Z 10 lat temu usuwałem z kolegą resztki tynku na łukach z cegły preparatem z Sopro (nazwy dokładnej nie pamiętam) a później malowaliśmy to impregnatem tej firmy. Efekt trwały do dziś.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał jnow1 Zobacz post
    Spróbuj przeszlifować żyrafą do gipsu.
    A nie porysuje to powierzchni betonu?? Mam wrażenie że autor chce zachować tą właśnie powierzchnię surowego betonu.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  10. #10

    Domyślnie

    Jak nie rysuje ścian z gipsu to i na betonie będzie spoko.Nie obędzie się bez przemalowania wodzianką cementową .

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał jnow1 Zobacz post
    Spróbuj przeszlifować żyrafą do gipsu.
    Dziękuję za sugestię - faktycznie znalazłem również taką sugestię w internecie i wygląda obiecująco. Jednak chyba podsunę ten pomysł ekipie wykończeniowej - to już za ciężki sprzęt dla moich rąk

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    A nie porysuje to powierzchni betonu?? Mam wrażenie że autor chce zachować tą właśnie powierzchnię surowego betonu.
    Wydaje mi się, że nie powinno się nic stać. Beton jest piekielnie twardy - uderzałem w niego rogiem szpachelki i nawet dziurka się nie zrobiła.


    Cytat Napisał jnow1 Zobacz post
    Nie obędzie się bez przemalowania wodzianką cementową .
    Czym jest ta wodzianka? Google nie zwraca nic ciekawego dla takiego hasła.

    Co ciekawe, ekipa wykończeniowa z którą rozmawiałem o tym sugeruje namaczanie... wodą.
    Ostatnio edytowane przez adamos19 ; 12-10-2020 o 12:33

  12. #12

    Domyślnie

    Jakiś barwnik musi być żeby te białe ślady zniwelować ....a wodzianka cementowa ,to woda zmieszana z cementem>konsystencja wodnista.

  13. #13

    Domyślnie

    Mi tynki gipsowe wykonywała ekipa zapytaj ich może Ci coś doradzą
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 02-11-2020 o 13:19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony